روسیه خواستار توقف حملات اسرائیل به سوریه شدخبرگزاری تاس به نقل از وی گفت: «تهدیدهای اصلی امنیتی برای سوریه پناهگاه های امن برای تروریست ها در مناطق خارج از کنترل دولت سوریه است.

وی با انتقاد از مخالفت کشورهای غربی با بیانیه این کشور در شورای امنیت در محکومیت رژیم صهیونیستی در سوریه، گفت: برای حل بحران سوریه باید به حضور غیرقانونی نظامی خارجی در این کشور پایان داده شود. حملات هوایی اسرائیل نیز باید بدون قید و شرط متوقف شود.

معاون سفیر روسیه افزود: وخامت اوضاع اقتصادی و انسانی در سوریه نتیجه مستقیم تحریم های مخرب یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه شامگاه دوشنبه گفت: هرکس به دنبال توجیه حملات ترکیه و غرب به سوریه است باید وجدان و احساسات خود را نشان دهد.

در همین حال، فرماندهی مرکزی آمریکا مسئولیت حمله به رهبر القاعده در سوریه را بر عهده گرفت که در جریان بحران سوریه از تروریست ها حمایت می کرد و آنها را در پایگاه هایی در جنوب و شمال شرق سوریه آموزش می داد.

با شکست سازمان تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در دسامبر ۱۹۹۶، مستقیماً توسط نیروهای آمریکایی جایگزین شد و از آن زمان به بعد شروع به استخراج و سرقت نفت و منابع سوریه به جای داعش کرد.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان تحت حمایت واشنگتن موسوم به “نیروهای دموکراتیک سوریه” در الحسکه و سایر مناطق شمال سوریه مدت هاست که شاهد اعتراضات شهروندان سوری علیه اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه این کشور بوده است. آنها جمعیت

دولت سوریه بارها اعلام کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت این کشور ندارند و حضور آنها غیرقانونی است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر