سامانتا پاور در مقابل بحران غذایی، روسیه – Webiso Tech


سامانتا پاور به عنوان یک مدافع حقوق بشر ظاهر شده است و توسط جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای رهبری آژانسی که میلیاردها دلار کمک های ایالات متحده را در خارج از کشور توزیع می کند، از جمله ارائه کمک های غذایی بیشتر از هر کس دیگری در جهان، انتخاب شده است. اما از زمان حمله روسیه به اوکراین، این ماموریت شامل یک ماموریت جدید با موضوع جنگ سرد – مقابله با پیام های روسیه در خارج از کشور است.

پاور به‌عنوان مدیر آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده، اکنون با بحران غذایی جهانی ناشی از درگیری‌های محلی، اختلالات اقتصادی همه‌گیر، خشکسالی و سایر پدیده‌های شدید معمولی تغییرات آب و هوایی دست و پنجه نرم می‌کند. همانطور که دولت بایدن اغلب اشاره می کند، مشکلات همه با حمله روسیه به اوکراین تشدید شد، کمبود مواد غذایی و افزایش قیمت ها در همه جا تشدید شد.

این مسابقه مسابقه ای برای قلب ها و ذهن ها ایجاد کرد که یادآور روزهای اتحاد جماهیر شوروی در ماه گذشته بود، زمانی که بائر از خانواده های ناامید و کشاورزان در حال مبارزه در شاخ آفریقا دیدن کرد. او شاهد ارائه غذای اضطراری به کودکانی بود که همیشه جزو اولین کسانی بودند که در بحران های غذایی جان خود را از دست داده اند، و کمک های غذایی جدید را اعلام کرد.

اما به‌طور غیرمنتظره‌ای، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، چند روز بعد او را به آفریقا تعقیب کرد و در آنجا با پیامی متفاوت برای تقویت مشارکت‌های کشورش در آفریقا از پایتخت‌های دیگر دیدن کرد.

لاوروف مدعی شد که این تحریم‌های آمریکا و بین‌المللی علیه روسیه به دلیل تهاجم شش ماهه این کشور به اوکراین است که مسئول قطع عرضه غلات حیاتی از بازار جهانی بود. او “بحران به اصطلاح غذایی” را در این قاره که بیشترین آسیب را دیده است، رد کرد.

در واقع، محاصره روسیه مانع از رسیدن غلات اوکراینی به جهان شد. تحریم های بین المللی اعمال شده توسط روسیه شامل محصولات کشاورزی و کودهای شیمیایی نمی شود.

وی افزود: کاری که هیچ یک از ما در دولت انجام نمی دهیم این است که به فدراسیون روسیه اجازه می دهیم که همچنان می گوید در اوکراین در حال جنگ نیست، تحریم ها و تحریم ها را عامل افزایش اخیر قیمت مواد غذایی و کود بداند. پاور در دفترش در واشنگتن به آسوشیتدپرس گفت: ایالات متحده.

این مقام گفت: «مردم، به ویژه زمانی که با بحرانی به این بزرگی روبرو هستند، واقعاً تفاوت را در مورد … می‌دانند که آیا شما کمک‌های بشردوستانه اضطراری ارائه می‌دهید… یا اینکه پشت صحنه هستید و سعی می‌کنید آن را جدید کنید.»: جنگ سرد.

از نظر آقای باوئر، از آنجایی که لاوروف بلافاصله پس از دیدار من به آفریقا سفر کرد، تقریباً هیچ چیز ملموس‌تری در پی این سفر که کشورهایی که وی به آن سفر کرده از او دریافت کرده‌اند وجود ندارد، جز اطلاعات نادرست و دروغ.

او گفت که حتی مقامات آفریقایی که دولت‌هایشان از شرکت در محکومیت رسمی حمله روسیه به اوکراین توسط سازمان ملل در اوایل سال جاری خودداری کردند، گزارش دادند که به طور خصوصی با رهبران روسیه تماس گرفته‌اند تا از روسیه بخواهند غلات اوکراینی را از بنادر خارج کند.

روزنامه نگار سابق بائر در سال ۲۰۰۳ برای دردسری از جهنم برنده جایزه پولیتزر شد، کتابی در مورد نسل کشی که از آن زمان بحثی را در دولت و در میان دانشگاهیان درباره حکمت و اخلاق مداخله در جنایات خارج از کشور برانگیخت. او پیش از پیوستن به دولت بایدن به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما فعالیت می کرد.

از زمان حمله روسیه به اوکراین و ایجاد کمبودهای جدید غذا و انرژی در زمانی که تعداد بی سابقه ای از مردم در سراسر جهان از گرسنگی می میرند، تمرکز پاور بر بحران غذا بوده است. پاور گفت که پس از یک دهه موفقیت در کاهش تعداد افرادی که غذا نمی‌خورند، تعداد تخمینی افراد گرسنه در سراسر جهان امسال به ۸۲۸ میلیون نفر رسیده است که تنها از زمان همه‌گیری ۱۵۰ میلیون نفر افزایش یافته است که بسیاری از آنها بیشتر به آن نیاز دارند.

حتی در کشورهای خارج از مناطقی که آژانس‌های امدادی درباره قحطی هشدار می‌دهند، افزایش قیمت مواد غذایی به ناآرامی‌های سیاسی مانند سرنگونی دولت سریلانکا در تابستان امسال دامن زده است. پاور خاطرنشان کرد: «اگر دولت سریلانکا آخرین سقوط کننده باشد، اکثر تحلیلگران بسیار شگفت زده خواهند شد.

“پیامدهای سیاسی و بی ثباتی دردهای اقتصادی و نیاز مردم و نیاز انسانی به پاسخگویی مسئولین به دلیل شکست مفتضحانه در برآوردن نیازهای عزیزان – انگیزه ای است اگر انگیزه ای وجود داشته باشد. یکی” برای اعتراض، مرجعیت گفت.

پاور گفت: «نمی‌توانم قوی‌تر بگویم، این بدترین بحران غذایی در طول زندگی ما است.

او به نشانه‌های امیدوارکننده در هفته‌های اخیر اشاره کرد – روسیه به اوکراین اجازه می‌دهد تا اولین کشتی غلات خود را از یک بندر روسیه که ماه‌ها در محاصره بوده ارسال کند و قیمت مواد غذایی و سوخت را کاهش دهد.

اما در کشورهای شرق آفریقا -اتیوپی، کنیا و سومالی- که بیشترین آسیب را دیدند، چهار فصل بارانی متوالی با شکست مواجه شدند، محصولات زراعی در مزارع پژمرده شدند و صدها میلیون دام کشته شدند که تنها حمایت از دامداران منطقه بود. او گفت: «آنها طرح B ندارند.

یک کشاورز زن در کنیا به او گفت که از قیمت بالای کود کنار می‌کشد و متوجه شد که فقط می‌تواند نیمی از غذا را برای فصل آینده پرورش دهد و نسبت به گرسنگی عمیق‌تر در آینده هشدار داد.

اما پاور گفت که کمک های اهدایی به بحران گرسنگی کنونی در آفریقا کمتر از نصف آخرین بحران بزرگ در سال ۲۰۱۶ است. بدون هیچ نشانه ای از پایان جنگ در اوکراین یا بحران غذایی، کشورهای ثروتمندتر به مقامات می گویند که آنها این کار را انجام داده اند. با توجه به بخش عمده کمک آنها به اوکراین و اینکه از آن به غیر از آن استفاده می شود.

قابل ذکر است، حساب GoFundMe Power که در اواسط ژوئیه برای کمک به مردم عادی در بحران جهانی غذا اعلام شد، تا روز جمعه تنها ۲۳۶۷ دلار کمک مالی نشان داد.

مقامات ایالات متحده و دیگر مقامات به طور فزاینده ای از چین می خواهند تا کمک های بیشتری را ارائه دهد. سفارت چین در واشنگتن برای اظهار نظر گفت که چین ۱۳۰ میلیون دلار به سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد کمک کرده است.

پاور درباره درخواست چین گفت: «این یک بحث نیست. “این یک امید صادقانه است.”

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر