معاون اجرایی رئیس جمهور: خسارات ناشی از سیل جبران می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، آقای صولت مرتضوی رئیس جمهور در این دیدار ضمن ابلاغ سلام خود به مردم منطقه، افزود: ما متاثر از خسارات وارده به مردم منطقه از جمله خسارت به منازل مسکونی و مزارع آنها هستیم. دامپروری و کارشان اما در عین حال قدردان هوشیاری مردم هستیم و خوشحالیم که در کنارشان هستیم.» روستا تخلیه شد و تلفات جانی نداشت.

وی ادامه داد: برخی موانع از جمله ساخت و ساز در مسیر رودخانه از جمله ساخت مدرسه و وجود درختان باعث کاهش مسیر رودخانه در هنگام بارندگی شد و خسارات سیل تشدید شد.

معاون اجرایی رئیس جمهور به تلاش فرمانداران شهرمحال و بختیاری در خصوص جبران خسارات ناشی از سیل اشاره کرد و گفت: استاندار از روز اول سر کار بوده و تماس فوری با مسئولان کشوری داشته و امروز به سفر رفت. به این منطقه بنا به دعوت استاندار خسارات وارده را از نزدیک بررسی و نسبت به جبران آن اقدام کنند.

مرتضوی بیان کرد: به مردم این اطمینان را می دهیم که خسارات وارده جبران می شود و با همکاری آنها روستا بهتر از گذشته احیا می شود و مردم به فعالیت عادی خود ادامه می دهند.

وی خاطرنشان کرد: جبران بخشی از خسارات نیازمند پیگیری های ملی است و بخشی از آن به استانداری برمی گردد که استاندار، دستگاه های اجرایی و گروه های جهادی در حال فعالیت و تلاش برای جبران خسارات وارده هستند.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اینکه جبران خسارت ها دوای درد مردم است، افزود: خسارت های وارده به کشاورزی، مشاغل و دامداری جبران می شود و با اعطای تسهیلات برای مرمت منازل در دستور کار قرار می گیرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این بازدید میدانی به برآورد خسارات سیل اشاره کرد و گفت: تلاش بر این است که در کمترین زمان ممکن میزان خسارات به طور دقیق برآورد شود و به سازمان مدیریت بحران و شورای دولت اطلاع رسانی شود تا جبران خسارت شود. با تخصیص اعتبار می توان خسارت ها را سریعتر اجرا کرد.

غلامعلی حیدری وی افزود: حضور معاون اجرایی رئیس جمهور در استانداری و بررسی میدانی خسارات وارده فرصت مناسبی برای جبران خسارات وارده به بهترین نحو است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، سیلاب تابستانی شرمحال و بختیاری را تحت تاثیر قرار داد و منجر به جاری شدن سیل و وضعیت بحرانی در تمامی شهرستان های این استان شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر