آب معدنی || دکتر ، اولین و بزرگترین جامعه آنلاین بیماران و پزشکان:


آب معدنی از چشمه های طبیعی و مخازن زیرزمینی بدست می آید. این آب سرشار از مواد ضروری است و همانطور که می گویند دارای خواص درمانی است. این آب حاوی کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم و سدیم است. نوشیدن این آب می تواند استخوان ، سلامت دستگاه گوارش و قلب و فشار خون را افزایش دهد. در این مقاله ، ما در مورد تفاوت بین شیر آب معدنی و مزایای احتمالی این آب برای سلامتی صحبت می کنیم.

آب معدنی در مقایسه با آب معمولی

این آب اسیدی تر از آب لوله کشی است که به دلیل وجود اسید کربنیک طعم ترش دارد. هر دو نوع آب حاوی مواد معدنی هستند. بر اساس شواهد موجود ، تفاوتها قابل توجه نیست.

این آب حاوی مواد معدنی اضافی (بسته به منبع) یا مواد محلول برای تغییر طعم آن است. مردم معتقدند که به دلیل وجود مواد معدنی در آن خواص درمانی دارد. به گفته سازمان غذا و دارو (FDA) ، این آب باید حداقل 250 قسمت در میلیون جامد محلول داشته باشد.

همین حالا از پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

مواد معدنی که اغلب در این آب وجود دارد عبارتند از:

مواد معدنی فوق برای عملکردهای بدن مانند سنتز پروتئین ، تشکیل استخوان ، تشکیل غضروف و غیره ضروری است. عناصر کمیاب زیر برای برخی از عملکردهای بیولوژیکی مانند سنتز هورمون ، تولید آنزیم ، پیشگیری پوسیدگی دندان و غیره: ضروری هستند

 • کبالت
 • اهن:
 • Chrome:
 • مس
 • شناسه:
 • فلورین

برخلاف آب معمولی از شیر ، این آب معمولاً در بطری های پلاستیکی یا شیشه ای ذخیره می شود. برخی افراد آب معدنی را به دلیل ارزش درمانی آن ترجیح می دهند. با این حال ، از این آب می توان برای از بین بردن میکروب ها یا سموم استفاده کرد. مصرف روزانه این آب برای حفظ تعادل آب بدن ضروری است.

کیفیت فا:

آب لوله کشی تصفیه شده و از طریق سیستم های تصفیه لوله به خانوارها تحویل داده می شود. آب لوله کشی قبل از رسیدن به خانگی تصفیه خانه ضدعفونی شیمیایی می شود. سپس آب تمیز از طریق خط لوله زیرزمینی تأمین می شود. با این حال ، برخی مواد معدنی موجود در آب لوله کشی می توانند باعث زنگ زدگی لوله ها شده و آب آشامیدنی را آلوده کنند. در ایالات متحده ، آب لوله کشی باید دارای الزامات قانون نوشیدن ایمن آژانس حفاظت محیط زیست باشد. (EPA) تعیین شده است.

فواید آب معدنی برای سلامتی

آب معدنی ، فواید و عوارض آن || دکتر:

مصرف آب معدنی می تواند مزایای زیادی داشته باشد ، از جمله:

منبع منیزیم

آب معدنی منبع غنی منیزیم است که نقش مهمی در تنظیم عملکردهای بدن مانند عملکرد عصب ، کنترل سطح گلوکز خون و تنظیم فشار خون دارد. بسته به منبع ، میزان منیزیم موجود در آب معدنی می تواند متفاوت باشد. رژیم غذایی توصیه شده برای منیزیم (RDA) به شرح زیر است:

 • 310-320 میلی گرم برای زنان بالغ
 • 400-420 میلی گرم برای مردان بالغ
 • 350-400 میلی گرم برای زنان در دوران بارداری
 • 310-360 میلی گرم برای زنان در دوران شیردهی

کمبود منیزیم این می تواند علائمی مانند اضطراب ، تحریک پذیری ، خستگی ، ضعف عضلانی ، لرز و سرگیجه ایجاد کند. در برخی موارد ، می تواند منجر به تشنج ، کاهش شنوایی ، میگرن ، پوکی استخوان و ضربان نامنظم قلب شود.

فشار خون پایین

آب معدنی منبع خوبی از کلسیم و منیزیم است. بنابراین ، گفته می شود که برای افرادی که مشکلات فشار خون دارند مفید است. کمبود منیزیم و کلسیم می تواند منجر به موارد زیر شود: فشار خون بالا کمک. منیزیم و کلسیم به طور فعال در فرایند الکترولیتیک مغز و بدن انسان نقش دارند. این تعادل الکترولیت برای حفظ فشار خون و گردش خون ضروری است. همچنین به افراد کمک می کند سریعتر خیس شوند. مطالعه ای در دانشگاه گوتنبرگ (سوئد) نشان داده است که نوشیدن آب معدنی می تواند فشار خون را در افراد مبتلا به فشار خون پایین کاهش دهد.

مطالعه روی 70 فرد مبتلا به فشار خون مرزی نشان داد که نوشیدن 1 لیتر آب معدنی در روز فشار خون آنها را کاهش می دهد. با این حال ، تحقیقات بیشتری برای درک نقش نوشیدن آب معدنی در مدیریت فشار خون مورد نیاز است.

استخوان ها را تقویت کنید

آب معدنی ، فواید و عوارض آن || دکتر:

کلسیم مهمترین ماده معدنی است که در رشد استخوان نقش دارد. آب معدنی کلسیم منبع مهم کلسیم است. کلسیم استخوان ها ، دندان ها و ناخن ها را تقویت می کند. مطالعات بر روی زنان یائسه نشان داده است که مصرف منظم آب معدنی غنی از کلسیم تراکم مواد معدنی استخوان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، کنترل هموستاز منیزیم می تواند به حفظ یکپارچگی استخوان کمک کند.

بهبود سلامت دستگاه گوارش

آب معدنی حاوی سولفات منیزیم و سولفات سدیم است که می تواند به تحرک روده در طول یبوست و قوام مدفوع کمک کند. یک مطالعه ژاپنی در آپونیا نشان داد که مصرف کم منیزیم با یبوست ارتباط دارد.

بهبود سلامت قلب

مطالعه شورای تحقیقات اسپانیا بر روی زنان یائسه نشان داد که این آب بی کربنات سدیم بر متابولیسم کلسترول و پس تری تری گلیسرول تأثیر می گذارد. مطالعه دیگری در زنان یائسه نشان داد که مصرف آب معدنی گازدار کلسترول تام و کلسترول LDL را کاهش می دهد ، که خطر را افزایش می دهد. بیماری های قلبی عروقی کاهش می دهد. گفته می شود که میزان منیزیم موجود در آب آشامیدنی با مرگ و میر بیماری های قلبی عروقی ارتباط دارد. با این حال ، برای درک اینکه چگونه نوشیدن این آب به سلامت قلب کمک می کند ، مطالعات طولانی مدت بیشتری مورد نیاز است.

تنظیم چربی بدن

آب معدنی یک مکمل ضروری بدون چربی است که مقدار لازم مواد معدنی را در متابولیسم چربی ها فراهم می کند ، که به تجزیه کمک می کند ؛ می تواند لایه های چربی را در بدن بسوزاند. بنابراین ، نوشیدن آب معدنی (1.5 لیتر در روز) با رژیم کم کالری قبل از غذا می تواند به کنترل وزن کمک کند.

اکنون که همه چیز را درباره سلامت آب معدنی می دانید ، بیایید ببینیم که چگونه برای پوست شما مفید است.

آب معدنی برای پوست و صورت شما مفید است.

آب معدنی ، فواید و عوارض آن || دکتر:

این آب می تواند منبع جدیدی از ذرات سیلیکات مفید برای پوست باشد. سیلیس برای پوست عالی است. سیلیس تولید کلاژن را در پوست شما تحریک می کند. افزودن کلاژن چین و چروک ، لکه های تیره و تاریکی را کاهش می دهد. علاوه بر این ، کمبود سیلیکون منجر به پیری پوست می شود. بنابراین ، این آب می تواند منبع خوبی برای سلامت پوست باشد. با این حال ، تحقیقات بیشتری برای درک این مزیت آب معدنی مورد نیاز است. اگرچه این آب به طور کلی برای نوشیدن بی خطر است ، اما برخی از عوارض جانبی را نیز باید در نظر داشته باشید.

آب معدنی چه عوارضی دارد؟

به طور کلی نوشیدن این آب سالم تلقی می شود. با این حال ، مصرف زیاد این آب عوارض جانبی دارد ؛ تحقیقات بسیار کمی در این زمینه انجام شده است. بسیاری از مطالعات بر روی آب معدنی بطری شده برای انتقال مواد شیمیایی از بطری های پلاستیکی متمرکز شده اند. مطالعات روی موش ها نشان داده است که میکروپلاستیک های منتقله از آب می توانند در بدن تجمع کرده و باعث التهاب شوند. اسید کربنیک موجود در آب معدنی گازدار می تواند باعث نفخ شود. این آب نسبت به آب لوله کشی معمولی دارای باکتری کمتری است. بنابراین ، ضدعفونی (بر خلاف آب لوله کشی) انجام نمی شود و حاوی باکتری است. گاهی اوقات با دی اکسید کربن ترکیب می شود.

سمیت پلاستیکی

میکروپلاستیک ها ذرات کوچکی هستند که نگرانی های بالقوه ای برای سلامتی دارند. بطری های پلاستیکی حاوی بیسفنول A هستند که گفته می شود عملکرد هورمونی بدن را مختل می کند. این ذرات در غذاهای دریایی ، نوشیدنی هایی مانند آبجو و نمک سفره یافت می شوند. اگرچه میکروپلاستیک های آب بطری یک مسئله ایمنی نیستند ، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

آسیب های دندانی

مسواک زدن دندان های حکمت و راه حل های آن | دکتر:

آب معدنی گازدار می تواند به مینای دندان شما آسیب برساند. مطالعه ای در دانشگاه بیرمنگام نشان داد که آب معدنی گازدار بیشتر از آب لوله کشی معمولی به مینای دندان آسیب می رساند ، اما کمتر از نوشابه ها. آب گازدار نسبت به آب لوله کشی معمولی اسیدی تر است. مطالعه انجام شده در کره نشان داد که آب گازدار تولید شده توسط کربنات سودا باعث کاهش سختی مینای دندان می شود. اما تأثیر آن کمتر از الکل بر روی دندان است.

نگرانی های زیست محیطی

آلودگی آب ناشی از بطری های پلاستیکی تهدیدی جدی برای محیط زیست است. با این حال ، دانشمندان دریافتند که تمیز کردن لوله ها با تجهیزات اسمز معکوس داخلی یک راه حل سازگارتر برای ایمن نگه داشتن آب است. از آنجا که تولید بطری به مواد اولیه مخصوصاً برای بطری های آب شیشه ای نیاز به انرژی بیشتری دارد ، تصفیه منظم آب مطلوب ترین گزینه است.

اخرین حرف

آب معدنی ، طبق تعریف ، سرشار از مواد معدنی است ، همانطور که می گویند ، چندین خاصیت درمانی دارد. با این حال ، تحقیقات محدودی برای اثبات مزایای آن وجود داردبه نوشیدن آن هنوز بی خطر تلقی می شود. از طرف دیگر ، به نظر می رسد آب معدنی فواید زیادی برای سلامتی دارد ، از بهبود تراکم استخوان گرفته تا بهبود سلامت دستگاه گوارش. با این حال ، با سمیت پلاستیک (به دلیل ریز پلاستیک در بطری) و فرسایش مینای دندان نیز مرتبط است.

منبع:

https://www.stylecraze.com/articles/health-benefits-of-mineral-water/

دیدگاهتان را بنویسید