آلومینیوم در پنیر چگونه از آنچه باید بخریم جلوگیری کنیم


محتوا:[Hide][Show]

آلومینیوم یک افزودنی بدون برچسب به پنیر فرآوری شده است و از نظر صنعت به عنوان یک شیوه تولید خوب تکان دهنده تلقی می شود. چگونه می توان بدترین جنایتکاران را شناسایی کرد و بهترین پنیر آلومینیومی را خرید که برای خانواده شما بی خطر است.

پنیر یکی از بدترین متخلفان در مورد افزودنی های بدون برچسب و ترفندهای پردازش است.

به عنوان مثال ، آیا می دانستید که اکثر پنیرهای خام که در فروشگاه برچسب گذاری می شوند معمولاً از شیر در دمای اتاق تهیه می شوند که آنزیم ها و پروبیوتیک ها را از بین می برد؟

یکی دیگر از ترفندهای تهیه پنیر ذکر نکردن مواد افزودنی آلومینیوم روی برچسب است. این امر ده ها سال است که ادامه دارد.

بر اساس مطالعات متعدد ، این فلز عصبی به توسعه احتمالی اختلال شناختی و بیماری آلزایمر کمک می کند. برخی از موارد اخیر توسط منتقدین منتشر شد پیشرفت در پزشکی تجربی و زیست شناسیبه (1،2)

آلومینیوم در پنیر فرآوری شده

پنیر سازان از آلومینیوم به شکل سدیم آلومینیوم فسفات (SALP) استفاده می کنند تا پنیر فوق العاده صاف و یکنواخت شود.

این ماده شیمیایی تولید لایه های پنیر و سایر غذاهای مناسب مانند پنیر و نخ خرد شده را افزایش می دهد.

پنیر خامه ای خامه پنیر فرآوری شده معمولاً حاوی SALP است.

چگونه تولید کنندگان مواد غذایی از برچسب زدن به این افزودنی خطرناک اجتناب می کنند؟

با توجه به بنیاد Weston A. Price ،

پنیر آمریکایی آل پنیر فرآوری شده با آلومینیوم به عنوان یک استاندارد صنعتی طبقه بندی می شوند ، ملی موسسه ملی بهداشت (NIH) آن را GRAS (به طور کلی به عنوان ایمن شناخته می شود) می داند. مواردی که به عنوان GRAS طبقه بندی می شوند نیازی به افزودن برچسب مواد غذایی ندارند. (3)

اگر این به اندازه کافی تکان دهنده نیست ، افزودن آلومینیوم به پنیر را به عنوان “شیوه تولید خوب” (GMP) طبقه بندی کنید. (4)

کارشناسان در این زمینه SALP را “نمک امولسیون” می دانند که بافتی نرم تولید می کند که برش و شکل دادن آن آسان است. همچنین هنگام افزودن به سایر غذاهای فرآوری شده ، مانند پیتزای منجمد ، ذوب شدن را تسهیل می کند.

از سوی دیگر ، SALP می تواند تولید را با حداکثر سود افزایش دهد ، اما مطمئناً به نفع سلامت مصرف کننده نیست.

پنیر منبع اصلی آلومینیوم است

اگر فکر می کنید مقدار کمی نمک آلومینیوم به پنیر اضافه شده در حین پردازش چیز بزرگی نیست ، این را در نظر بگیرید.

انتشار: افزودنی های غذایی و آلاینده ها پنیر فرآوری شده و پنیر آمریکایی از سال 1988 به عنوان یکی از سه منبع غذایی آلومینیوم ذکر شده است. (5)

این اطلاعات می تواند زنگ خطری برای مصرف کنندگان آگاه به سلامتی باشد که از اجتناب از اجاق های آلومینیومی محتاط هستند و متوجه می شوند که هنوز در معرض پنیر فرآوری شده و محصولات آن هستند.

در مورد ارگانیک.

برخی از شما ممکن است در این مرحله فکر کنید که این برای شما مشکلی ایجاد نمی کند زیرا شما پنیر ارگانیک می خرید.

نه خیلی سریع!

من هیچ زبانی را در وب سایت USDA پیدا نکردم که تولیدکنندگان پنیر ارگانیک را از افزودن مکمل های GRAS مبتنی بر آلومینیوم منع کند. (6)

اگر استثنائاتی را می شناسید که رمزگذاری شده اند ، لطفاً به من اطلاع دهید.

در عین حال ، به خاطر داشته باشید که آلومینیوم حاصل از پنیر ارگانیک فرآوری شده می تواند خطرناک باشد.

چگونه از SALP در پنیر اجتناب کنیم

سه راه برای کاهش یا حذف آلومینیوم به طور قابل توجهی از پنیری که خانواده شما استفاده می کنند وجود دارد.

از تولیدکنندگان کوچک خرید کنید

بهترین راه برای اطمینان از خرید پنیر آلومینیومی ارزان قیمت این است که از یک دامداری یا صنعتگر کوچک (از کجا پیدا کنید) تهیه کنید.

این مقاله در مورد نحوه خرید سالم ترین پنیر به شما نشان می دهد که هنگام مراجعه به یک تولید کننده دسته کوچک باید به دنبال چه چیزی باشید.

فقط پنیر بلوک بخرید

اگر این مشاغل مستقل را در منطقه خود ندارید یا در مکانی زندگی می کنید که حمل و نقل ممنوع است ، حداقل حداقل یک بلوک پنیر از فروشگاه بخرید.

در حالی که این تخم مرغ ممکن است هنوز آلومینیوم داشته باشد ، احتمالاً کوچکتر از یک تکه ، تکه یا نخ پنیر است که نیاز به پردازش اضافی دارد.

یک استراتژی هوشمند دیگر این است که با تولید کننده مارک پنیر مورد علاقه خود تماس بگیرید و بپرسید که آیا آنها SALP را در طول تولید به مخلوط اضافه می کنند یا خیر.

از مصرف پنیرهای حاوی غذاهای فرآوری شده خودداری کنید

ارسال پیتزا منجمد ارسال پیتزا بزرگترین منبع پنیر حاوی آلومینیوم برای اکثر مصرف کنندگان است.

به جای تهیه پیتزای شخصی ، به پنیری که از بلوک های مصنوعی تهیه شده است فکر کنید. تعدادی دستور العمل پوسته پیتزا در این وبلاگ وجود دارد (محبوب ترین این پوسته های پیتزا بدون غلات خانگی) پیتزا با سس آماده برای پر کردن آسان است.

مال خودت را بساز.

رویکرد دیگر این است که حداقل پنیر خود را تهیه کنید. آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. این سایت شامل تعدادی دستور العمل آسان برای امتحان است ، از جمله:

این مقاله راه حل های عمومی برای مشکلات رایج تولید پنیر است که می تواند به شما در حل هر مشکلی که ممکن است ایجاد شود کمک کند.

خلاصه:

در حالی که این تغییرات در رژیم تامین پنیر شما مطمئناً ناخوشایند است ، اما با توجه به اینکه آلومینیوم موجود در پنیر منبع اصلی نفوذ برای بسیاری است ، حرکتی عاقلانه است. علاوه بر این ، وقتی آلومینیوم وارد مغز می شود ، تمیز کردن آن بسیار دشوار است. (2)

اگر از قبل مشکوک هستید که ممکن است در اثر پرخوری بار سمی داشته باشید ، توصیه می شود با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

پیوندها:

(1) تأثیر آلومینیوم در زندگی روزمره و بیماری آلزایمر

(2) ورود و ذخیره آلومینیوم در مغز

(3-5) مواد غذایی پنهان ، WAPF

(6) ارگانیک 101. مواد مجاز و ممنوع در USDA Organic


دیدگاهتان را بنویسید