آمریکایی ها، زمان آن است که ذهن خود را وارد بازی کنید – تک بست ۱۰۰


شروع همه‌گیری کووید، گفتگوی جهانی را درباره زنجیره‌های تامین و قفسه‌های خالی آغاز کرد. دو سال به جلو، تورم فزاینده، سیاست‌های مخرب انرژی، و جنگ تازه‌ای که در سبد نان و بخش‌های انرژی اوکراین و روسیه در حال وقوع است – ناگهان بحث به عبارات ترسناکی مانند «خاموشی جهانی» و «قحطی‌های منطقه‌ای» تبدیل شد.

کارشناسان در سراسر جهان زنگ خطر را به صدا در می آورند، آخرین انفجار صندوق بین المللی پول:

این صندوق در چشم انداز منطقه ای سالانه خود برای آفریقا گفت: جنگ در اوکراین باعث افزایش شدید قیمت انرژی و مواد غذایی شده است که می تواند امنیت غذایی در منطقه را تضعیف کند، نرخ فقر را افزایش دهد، نابرابری درآمد را بدتر کند و احتمالاً منجر به ناآرامی اجتماعی شود.

باب اونانو، مدیر عامل گویا فودز، تصویر بزرگی از بحران و بینش دارد.

دولت های جهانی سیاست هایی را برای ذخیره تولید و کنترل منابع آغاز کرده اند که بر فشار عرضه برای همه افزوده می شود.

جدید:

واشنگتن – اوکراین صادرات روغن آفتابگردان، گندم، جو و گاو را در تلاش برای محافظت از اقتصاد جنگ زده خود محدود کرده است. روسیه فروش کود، شکر و غلات به سایر کشورها را ممنوع کرده است.

اندونزی که بیش از نیمی از روغن پالم جهان را تولید می کند، محموله های خروجی را متوقف کرده است. ترکیه صادرات کره، گوشت گاو، بره، بز، ذرت و روغن های گیاهی را متوقف کرده است.

تهاجم روسیه به اوکراین موج جدیدی از حمایت‌گرایی را به راه انداخته است زیرا دولت‌ها که ناامید از تامین مواد غذایی و سایر کالاها برای شهروندان خود در میان کمبود و افزایش قیمت‌ها هستند، موانع جدیدی برای توقف صادرات در مرزهای خود ایجاد می‌کنند.

[…] محدودیت‌های صادراتی غلات، روغن‌ها، گوشت و کود را گران‌تر و حتی سخت‌تر می‌کند. این امر بار بیشتری را بر دوش فقرای جهان می‌گذارد که سهم بیشتری از درآمد خود را برای غذا می‌پردازند و خطر ناآرامی اجتماعی را در کشورهای فقیرتر که با ناامنی غذایی دست و پنجه نرم می‌کنند، افزایش می‌دهد.

بر اساس ردیابی سایمون ایونت، استاد تجارت بین‌الملل، از ابتدای سال، کشورها در مجموع ۴۷ محدودیت صادراتی را برای مواد غذایی و کود اعمال کرده‌اند که ۴۳ مورد از این محدودیت‌ها از زمان حمله به اوکراین در اواخر فوریه اعمال شده است. توسعه اقتصادی در دانشگاه St. گالن

آمریکایی‌ها گلوگاه کشتی‌ها را در سواحل کالیفرنیا دیده‌اند که نمی‌توانند محموله‌ها را بارگیری کنند، زیرا کانتینرهای بار در آسمان با مشکلات حمل‌ونقل پشت سر هم جمع شده‌اند. طی ماه گذشته، قرنطینه شانگهای خطوط حمل و نقل و عرضه را به یک بحران جدی‌تر با تأثیر عمیق‌تر تبدیل کرده است، اینجا را ببینید.

بن رینشه، که شرکت کشاورزی الماس آبی را اداره می کند، با تاکر کارلسون صحبت کرد که چگونه جنگ روسیه و اوکراین بر کود و توانایی کشاورزان برای حفظ عملکرد محصول تأثیر می گذارد:

کلیشه ای که در اینجا وجود دارد این است که آن را طوفان کامل بنامیم. متأسفانه، این یک اقدام عمدی توسط بسیاری در سطوح مختلف حکومت و سلسله مراتب در سراسر جهان است. نه، نام این است تنظیم مجدد بزرگ. مجمع جهانی اقتصاد واقعی است و تخریب سیستماتیک همه ارکان نیازهای فرهنگی بسیار در حال پیشرفت است. جهش سرعت رعد و برق از یک بحران پر هرج و مرج به بحران بعدی اتفاقی نیست، بلکه از روی طراحی است. هدف این است که تمام حاکمیت، موقعیت ملی و فردی را به یک نهاد حاکم جهانی که بهتر می داند، منتقل کند.

بدیهی است که رهبران غربی هیچ انگیزه ای برای دفاع از کشور یا آزادی شهروندان خود ندارند. مهم نیست که از کجا به عوامل بسیار ظریف مربوط به دو کشور در حال جنگ در اروپای شرقی دست یابیم – موضع رسمی ایالات متحده این است که یک مهمانی آبجو پنگ فرات برپا کند و شتاب دهنده آتش زا پرتاب کند. به آتش کشیدن همه ما در جنگ جهانی سوم و پیامدهای احتمالی هسته ای ربطی به نجات جان اوکراینی ها و همه چیز ندارد. تنظیم مجدد بزرگ. درباره تنظیم مجدد بزرگ، اینجا، اینجا و اینجا بیشتر بیاموزید.

به نظر می رسد که محاسبه شرورانه و بدبینانه در اینجا این است که شهروندان آمریکایی آینده بعدی را تجربه نخواهند کرد هولودومور. خوب، این خیلی خوب است، اینطور نیست؟ مناطقی از جهان خواهند بود که از گرسنگی رنج خواهند برد، اما اینجا در خانه ما آن را در جیب خود احساس خواهیم کرد، بسیاری از ما ممکن است خانه، اجاره، شغل، بازنشستگی خود را از دست بدهیم، اما – اما – اما – چیزی برای خوردن خواهیم داشت. مانند رکود بزرگ که همه چیز است. بله، دولت ما فکر می کند ما آنقدر احمق هستیم و ما را در این حد تحقیر می کند. هرگز به کسانی که به شما می گویند می توانند فروپاشی اقتصاد، عرضه مواد غذایی و شیوه زندگی ما را خوب کنند، اعتماد نکنید.

آه، آیا فراموش کردم به موضوع آزاردهنده ذخایر چین در سال گذشته اشاره کنم؟ کمتر از ۲۰ درصد از جمعیت جهان موفق شده اند بیش از نیمی از ذرت و سایر غلات جهان و همچنین مواد معدنی را ذخیره کنند. فکر می کنید CPP چه چیزهایی را می دانست و در حال آماده سازی بود؟ بر اساس داده های وزارت کشاورزی ایالات متحده در سال ۲۰۲۱، “انتظار می رود چین در نیمه اول سال زراعی ۲۰۲۲، ۶۹ درصد ذخایر ذرت جهان، ۶۰ درصد برنج و ۵۱ درصد گندم را در اختیار داشته باشد. حدس بزن چی شده؟ آنها خیلی بهتر از آنچه پیش بینی شده بود عمل کردند!

بنابراین ما در حال حاضر در بحران غذا و منابع، که مقامات منتخب ما ایجاد کرده اند و آن را تقویت کرده اند، به زانو در آمده ایم – حالا چه می شود؟ هراس نتیجه معکوس دارد. ترس از ناشناخته ها می آید، پس من می گویم زمان غرق شدن در دانسته ها است.

ممکن است به درک سیستم زنجیره تامین غذای آمریکا کمک کند دو زنجیره تامین مواد غذایی جداگانه تجاری و مسکونی.

رستوران ها و ”خارج از خانهفروشندگان برای تامین مواد غذایی خود در درجه اول به خرید مواد غذایی متکی نیستند. ما این را در طول بحران کووید در سال ۲۰۲۰ تجربه کردیم. در نتیجه تلاش‌های کاهش ویروس کرونا، خرید محصول بخش مواد غذایی “خارج از خانه” به طور چشمگیری ۷۵٪ کاهش یافت. برعکس این، فشار قابل توجهی بر بازار خرده‌فروشی مواد غذایی ایجاد می‌کرد تا همه کسانی را که اکنون «داخل خانه» خرید می‌کردند و معمولاً این کار را نمی‌کردند، فراهم کند.

مراحل زیادی در زنجیره تامین مواد غذایی وجود دارد، بنابراین در اینجا یک بررسی ابتدایی مختصر وجود دارد:

بیشتر آمریکایی ها از این موضوع که در مجموع ۱۷۵۶۴۲ نفر وجود دارد بی اطلاع هستند امکانات تجاری در زنجیره تامین در سراسر کشور نقش دارند. کشاورزان محصولات تولید می کنند و برخی مستقیماً به انبارهای فله ای می روند که همیشه وجود دارد، مانند منجمد / تازه، لبنیات، گوشت، میوه، غلات و سبزیجات. زنجیره تامین مصرف‌کننده خرده‌فروشی برای غذاهای تولید شده و فرآوری‌شده، همیشه برداشتی را در پیش داشته است و برای جبران اثرات آب و هوایی طراحی شده است. این انبار انبوه بیشتر زنجیره تامین مواد غذایی فروشگاه های مواد غذایی را برای تولیدکنندگانی تشکیل می دهد که محصولات را با نام های تجاری تولید می کنند و مستقیماً در فروشگاه های مواد غذایی توزیع می کنند. زنجیره تامین تجاری (رستوران ها، هتل ها، مدارس) مجزا است و عمدتاً از فروشندگان مواد غذایی محلی و تازه با ماندگاری کوتاه و نرخ گردش مالی بالا استفاده می کند.

اوه، همچنین اخیراً افزایشی در کارخانه‌های فرآوری مواد غذایی وجود داشته است که آتش می‌گیرند یا حوادث مخرب دیگری، اینجا را ببینید.

حال ممکن است کسی بپرسد که چرا در صورت وقوع بحران در خط عرضه، فقط زنجیره‌های تامین را تغییر نمی‌دهیم و مازاد محصولات تجاری را به بازارهای خرده‌فروشی ارسال نمی‌کنیم؟ این موضوع پیچیده‌ای است، اما ساختار انطباق مقرراتی دولت و برنامه‌های یارانه غذایی برای انعطاف‌پذیری طراحی نشده‌اند و با انگیزه‌های انحرافی که یکپارچه‌سازی آسان را مختل می‌کند، تعبیه شده‌اند.

هیچ وقت برای شروع آماده شدن برای سناریوهای احتمالی دیر نیست. اتکا به خود، برنامه ریزی و کمی هوشمندی حفاظت از خانواده در صورت وقوع یک فاجعه غیرقابل پیش‌بینی، رکود مالی، و بله، حتی بیماری‌های همه‌گیر و سیاست‌های مخرب انسان‌ساز، درست است. پدربزرگ و مادربزرگ و پدربزرگ و مادربزرگ ما این تمرین را می دانستند. البته، سطح آمادگی ممکن است برای بسیاری ممنوع باشد، اما انجام هیچ کاری دیگر یک گزینه نیست.

در اینجا چند منبع آورده شده است:

MIGardner در یوتیوب بسیار آموزنده است:

ساده سازی باغبانی دیگری است:

آماده سازی غذا:

به لینک مستقیم مراجعه کنید

باغبانی:

به لینک مستقیم مراجعه کنید

به یاد داشته باشید که اگر اینترنت قطع شود، برق، فروشگاه تجاری، بانکداری و غیره نباشد، چه کاری انجام می دهید.

اکنون زمان آن فرا رسیده است که همه آمریکایی ها روان خود را به دوران سخت پیش رو بپیچند. اگر تا آن زمان اسکیت بزنیم، نفس راحتی بکشیم، اما بدانیم که به اصطلاح در موج اول نمی رفتی.

بازی ذهنی نبرد واقعی است.

اگر این مقاله را آموزنده یافتید، لطفاً یک کمک مالی کوچک به ما در نظر بگیرید فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه نگاری محافظه کار – یا انتشار این خبر. متشکرم.

منبع سندیکای مقاله اصلی RWR.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر