آمریکا تهدید کرد که خریداران نفت گران قیمت روسیه را تحریم خواهد کردوزارت خزانه داری آمریکا شامگاه جمعه به وقت محلی با انتشار دستورالعمل سازوکار تعیین قیمت نفت روسیه اعلام کرد که ممکن است افراد و شرکت هایی را که نفت روسیه را با قیمت های بالاتر از سقف تعیین شده خریداری می کنند، تحریم کند.

وزارت خزانه داری آمریکا افزود که با سایر کشورهای متحد برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد اعمال محدودیت بر قیمت نفت روسیه همکاری خواهد کرد.

این سازمان آمریکایی اعلام کرد: ممنوعیت حمل و نقل نفت روسیه از پنجم دسامبر و ممنوعیت حمل و نقل فرآورده های نفتی در این کشور از پنجم فوریه ۲۰۲۳ اجرایی می شود.

وزرای اقتصاد هفت کشور صنعتی از جمله آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و کانادا برای تعیین سقف قیمتی برای صادرات نفت روسیه به توافق رسیدند.

در همین حال، کرملین تأیید کرده است که روسیه دیگر به هیچ کشوری که این سقف قیمت را برآورده کند، نفت نخواهد فروخت. از روز پنجم مارس ۱۴۰۰، زمانی که روسیه “عملیات ویژه” خود را علیه اوکراین آغاز کرد، کشورهای غربی به رهبری ایالات متحده تحریم های گسترده ای را علیه مسکو اعمال کردند. این موضوع باعث افزایش قیمت انرژی و بسیاری از کالاهای اساسی شده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر