آمریکا مدعی شد که آزمایشگاه های بیولوژیکی آن در اوکراین صلح آمیز هستندوزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که آزمایشگاه های بیولوژیکی واقع در اوکراین و سایر کشورهای شریک هرگز در تولید سلاح استفاده نشده است.

بیانیه مشترک وزارت خارجه آمریکا و چند کشور دیگر از جمله اوکراین در حالی منتشر شد که مسکو ماه ها پیش اعلام کرد که آمریکا برنامه مخفیانه ای برای تولید سلاح های بیولوژیک در خارج از کشور دارد.

ایالات متحده مدعی شده است که مشارکت این دولت ها در برنامه موسوم به کاهش تهدیدات بیولوژیکی شفاف، شفاف و محدود به اهداف صلح آمیز است.

این بیانیه ادعا می کند: این برنامه بخشی از برنامه همکاری وزارت دفاع ایالات متحده با هدف کاهش تهدید است.

این بیانیه از سوی وزارتخانه های ایالات متحده، اوکراین، ارمنستان، گرجستان، عراق، اردن، سیرالئون، اوگاندا و فیلیپین صادر شده است.

این ۹ کشور ادعا کرده اند که هدف از برنامه بیولوژیکی آنها حفاظت از سلامت انسان و حیوانات از جمله پیشگیری، تشخیص و کنترل شیوع بیماری های عفونی است.

چند ماه پیش، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که اسنادی را در اوکراین به دست آورده است که نشان می دهد ایالات متحده با مشارکت اوکراین برای یافتن پاتوژن های خطرناک در این آزمایشگاه های بیولوژیکی جست و جو کرده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز گفت که سکو شواهدی دارد که نشان می دهد از این آزمایشگاه ها برای ساخت سلاح های بیولوژیکی استفاده می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر