آوریل ۲۰۲۲ – آیا PMI جهانی به یک رکود جهانی در راه است؟ – تک بسته ۱۰۰


پرزیدنت بایدن در توییت اخیر خود گفت: «اقتصاد ما از بهبود به حرکت تبدیل شده است. درسته؟ یکی فرض می کند که به معنای کم یا زیاد است. بیایید تا پایان مارس ۲۰۲۲ یک تور سریع در سراسر جهان داشته باشیم تا ببینیم اقتصاد جهانی از نظر جهانی شدن به کجا می رود. شاخص های مدیران خرید.

PMI چیست؟ شاخص مدیران خرید (PMI) شاخصی از روندهای اقتصادی در بخش‌های تولید و خدمات است. این اندیکاتور از یک شاخص انتشار تشکیل شده است که به طور خلاصه نشان می دهد که آیا شرایط بازار، همانطور که توسط مدیران خرید ذکر شده است، در حال گسترش، ثابت ماندن یا انقباض است یا خیر. هدف PMI ارائه اطلاعات در مورد شرایط تجاری فعلی و آینده تصمیم گیرندگان، تحلیلگران و سرمایه گذاران شرکت است.

PMI ها تمایل نسبی دارند شاخص پیشرو دقیق اگر میانگین ها را در طول زمان در نظر بگیریم و نشان دهیم که اقتصاد در چند ماه آینده به کجا می رود. انتشار این داده ها را می توان در اینجا یافت. در اینجا خلاصه ای از آنچه از نظر اقتصادی در سرتاسر جهان اتفاق می افتد، آورده شده است.

منطقه یورو بخش تولید در منطقه یورو با رسیدن شاخص مدیران خرید به پایین ترین سطح خود در ۱۴ ماه گذشته، در پایان سه ماهه اول افت دیگری را ثبت کرد. تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی به‌عنوان عاملی در تقاضا ذکر شد و تأثیر عمده‌ای بر اعتماد تجاری داشت که به ضعیف‌ترین سطح خود از می ۲۰۲۰ کاهش یافت. همانطور که توجه دارید، بریتانیا به شدت شروع به سقوط کرده است – اینجا را ببینید. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

اتحادیه اروپا PMI 2022-04منطقه آسیایی – در نمودار ترکیبی زیر، خلاصه ای از شرایط تجارت برای کشورهای مربوطه و PMI – برای تایوان، ژاپن، کره جنوبی و چین.

PMI آسیا 04-2022شرایط کسب و کار از طریق تایوان بر اساس آخرین داده های PMI از S&P Global، بخش تولید در ماه مارس از کندترین سرعت در بیش از یک سال و نیم گذشته بهبود یافت. در میان گزارش‌های کاهش تقاضای مشتری و اختلال در زنجیره تامین، شرکت‌ها تنها افزایش جزئی در تولید را گزارش کردند.

ژاپنی تولیدکنندگان بهبود سریع‌تری را در شرایط عملیاتی در ماه مارس نشان دادند زیرا شرکت‌کنندگان از افزایش مجدد سطح تولید گزارش کردند. در همین حال، رشد سفارشات جدید بخشی از شتابی را که در فوریه از دست داده بود، به دست آورد. با این حال، رشد کلی سفارشات جدید به دلیل کاهش شدید فروش صادراتی جدید که از ژوئیه ۲۰۲۰ به شدت کاهش یافته است، به رکود ادامه داد، زیرا شرکت ها به کاهش تقاضای خارجی به دلیل محدودیت های قرنطینه مجدد در بخش هایی از چین و روسیه اشاره کردند. اوکراین بود.

مشکلات عرضه همچنان عملکرد شرکت را مختل می کند کره جنوبی تولید در پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۲. تولید برای اولین بار در سه ماه گذشته کاهش یافت، در حالی که سفارشات جدید به طور کلی راکد ماندند زیرا تولیدکنندگان همچنان اختلالات زنجیره تامین را گزارش می کردند.

برای جلوگیری از انتشار آخرین موج کووید-۱۹ در داخل خانه، محدودیت‌های سخت‌تر را اعمال کنید چین تاثیر زیادی بر عملکرد تولید در ماه مارس داشت. شرکت‌ها سریع‌ترین کاهش تولید و کسب‌وکار جدید را از زمان شروع اولیه همه‌گیری در فوریه ۲۰۲۰ به ثبت رساندند، با محدودیت‌های حرکتی همچنین منجر به کاهش شدید عملکرد تامین‌کنندگان شد. در همین حال، فشار هزینه ها تشدید شد و هزینه های ورودی و خروجی با قوی ترین نرخ خود در پنج ماه گذشته افزایش یافت. اختلالات تجاری مداوم، افزایش هزینه ها و تهاجم اخیر به اوکراین بر اعتماد تجاری در سال آینده تأثیر گذاشته است که در ماه مارس به پایین ترین حد سه ماه اخیر رسید.

ایالات متحده آمریکا داده های مارس PMI ایالات متحده از S&P Global نشان دهنده بهبود شدید شرایط عملیاتی در سراسر بخش تولید ایالات متحده است – نمودار زیر (راست) را ببینید. رشد کلی با افزایش سریع‌تر تولید و سفارش‌های جدید، با افزایش تقاضا از سوی مشتریان داخلی و خارجی پشتیبانی می‌شود. با این حال، بلومبرگ خاطرنشان می کند که نسبت سفارشات جدید و زیر گروه های موجودی در نظرسنجی به یک مقدار بحرانی کاهش یافته است. این منجر به تولید صنعتی ایالات متحده می شود و نشان می دهد که رشد ایالات متحده برای بقیه سال به شدت کاهش یافته است – نمودار زیر (سمت چپ) را ببینید.

PMI ایالات متحده 04-2022

در سراسر جهان در JPMorgan Global Manufacturing برای ماه مارس، تولید صنعتی جهانی به پایین ترین سطح خود در یک روند صعودی ۲۱ ماهه رسید. بادهای شدید متعدد، از جمله اختلالات مداوم ناشی از ویروس کوویدین و زنجیره تامین جهانی، افزایش فشارهای تورمی و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی، مانع رشد تولید و تقاضا شده است. این را در نمودار زیر ببینید.

PMI جهانی 04-2022

به طور خلاصه، طبق PMI، اکثر اقتصادهای بزرگ شروع به وخامت کرده اند. این پس از پرش اولیه در اطراف کووید و سپس بهبودی فوری پس از کووید است. به یاد داشته باشید که بیانیه های PMI بیانیه های آینده نگر هستند.

حقیقت تاسف بار این است که حتی برای دستیابی به بهبودی پس از کووید، دولت ها و بانک های مرکزی، مانند ملوانان مست، تحقیر شده اند. نتایج تورم عظیم جهانی در چهل سال گذشته. یک واکنش دیرهنگام، بانک های مرکزی از قبل شروع به افزایش نرخ بهره برای مهار تورم کرده اند. برای انجام این کار، بانک های مرکزی باید نرخ بهره را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. این می تواند باعث رکود اقتصادی یا حتی بدتر شود. تورم شدید را با چاپ پول بیشتر جایگزین کنید.

متاسفم آقای رئیس جمهور، با ظهور ابرهای طوفانی در افق اقتصادی، اقتصاد از یک فاجعه تورمی به چیزی بسیار بدتر تبدیل شده است.

بیشتر از پست های نمودار امروز را مشاهده کنید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر