آیا جعفری کتو دوستانه است؟


چندین نفر در مورد کتو می خواهند بدانند که آیا جعفری کتو دوستانه است؟ این یک گیاه قدرتمند است که به دلیل فواید سلامتی مختلف شناخته شده است. با این حال، آیا با سبک زندگی کتو سازگار است؟ این پست به این سوالات پاسخ می دهد. با این حال، قبل از آن، بیایید یاد بگیریم که این گیاه دقیقاً چیست.

جعفری چیست؟

جعفری که به نام جعفری باغی نیز شناخته می شود، گیاهی گلدار است که از خانواده آپیاسوس است. این گیاه بومی لبنان، ترکیه، یونان، اسپانیا، قبرس، اسرائیل و چندین منطقه شرقی و مرکزی مدیترانه است.

از برگ های جعفری برای تزیین دستور العمل های مختلف استفاده می شود. مردم آنها را خرد کرده و روی غذاهای مختلف می پاشند. امروزه مردم از برگ جعفری در چندین غذای آمریکایی، مدیترانه ای، خاورمیانه و برزیلی استفاده می کنند.

آنها به خصوص با سیب زمینی، برنج، و غذاهای گوشتی خوب می شوند. علاوه بر برگ های تازه، دانه های جعفری در آشپزی نیز کاربرد دارند. آنها به غذاهای مختلف عطر و طعم می دهند. طعم سوپ ها، سالادها و دستور العمل های ماهی را افزایش می دهد.

جعفری همچنین به خاطر ارزش غذایی و فواید سلامتی اش مشهور است. مطالعات متعدد به این نتیجه رسیده اند که جعفری به سلامت قلب و کلیه ها کمک می کند و سطح قند خون را کاهش می دهد. از این گذشته، سرشار از ویتامین A، C و K است.

اطلاعات تغذیه ای برای جعفری

۶۰ گرم جعفری تازه ۲۲ کالری، ۳.۷ میلی گرم آهن و ۳۳۲ میلی گرم پتاسیم به شما می دهد. شما همچنین ۳.۸ گرم کربوهیدرات کل دریافت می کنید که ۲ گرم کربوهیدرات از فیبر رژیم غذایی و ۰.۵ گرم کربوهیدرات از شکر به دست می آید. ۶۰ گرم جعفری همچنین ۱.۸ گرم پروتئین، ۰.۵ گرم چربی کل و ۸۳ میلی گرم کلسیم به شما می دهد.

آیا می توانیم جعفری را روی کتو بخوریم؟

آیا جعفری کتو دوستانه است؟ بله، جعفری یک غذای کتو پسند است. اندازه سرو ۶۰ گرم جعفری تازه ۳.۸ گرم کربوهیدرات کل به شما می دهد که ۲ گرم کربوهیدرات از فیبر رژیمی تامین می شود. تعداد خالص کربوهیدرات در جعفری در هر ۶۰ گرم ۱.۸ گرم است. شما همچنین چربی و پروتئین دریافت می کنید. علاوه بر این، جعفری همچنین دارای خواص تقویت کننده سیستم ایمنی و ضد التهابی است. بنابراین، می توان گفت که یک غذای عالی کتو پسند است.

جعفری مورد علاقه خود را از کجا تهیه کنیم؟

می توانید جعفری تازه را از فروشگاه های سبزیجات یا سوپر مارکت های محلی خود خریداری کنید. تکه های جعفری بین ایالتی برای مصارف آشپزی به راحتی در آمازون موجود است. سه گزینه برتر در آمازون عبارتند از:رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر