آیا حلیم کتو دوستانه است؟ نه بون لطفا


شاید از رژیم کتو معمولی خود خسته شده اید و می خواهید این خورش محبوب را امتحان کنید. با این حال، شما یک سوال دارید – آیا حلیم کتو دوستانه است؟ نگران نباشید؛ این پست اطلاعات کامل تغذیه ای در مورد حلیم را در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می توانید آن را در رژیم کتو مصرف کنید یا خیر.

حلیم چیست؟

حلیم خورشی است که مردم در آسیای مرکزی، خاورمیانه و شبه قاره هند مصرف می کنند. این شامل چهار ماده اصلی است: گوشت، غلات، مایع پخت و پز و ادویه جات ترشی جات. بسته به مکان و فرهنگ، ممکن است متوجه تنوع در این چهار ماده شوید.

برای غلات، مردم معمولاً از عدس یا جو برنج استفاده می کنند. وقتی صحبت از گوشت می شود، معمولاً گوشت گاو، گوسفند (بره) یا مرغ است. مایع پخت و پز می تواند آبگوشت، شیر یا آب باشد. علاوه بر این، ادویه هایی مانند رازیانه و کاسیا را در حلیم خواهید یافت.

اولین مرجع حلیم در دستور العمل عربی به نام حریس یافت می شود. به گفته شعیب دانیال، اولین ذکر دستور پخت خرگوش ها به قرن دهم برمی گردد.

اطلاعات تغذیه ای حلیم

دو فنجان خورش حلیم به وزن ۲۵۸ گرم حاوی ۱۸۶ کالری است. علاوه بر این، ۹.۴ گرم چربی، ۳۶ میلی گرم کلسترول، ۱۳۹ میلی گرم سدیم و ۲۷۹ میلی گرم پتاسیم دریافت می کنید. تعداد کربوهیدرات در هر وعده ۱۳ گرم است. با این حال، ۳.۶ گرم کربوهیدرات از فیبر غذایی به دست می آید.

علاوه بر این، خورش حلیم سرشار از ویتامین A، ویتامین C، کلسیم و آهن است. توجه: اطلاعات تغذیه‌ای فوق برای حلیم بره بوداده است که حاوی موادی مانند عدس، توت گندم، سیر، زنجبیل، کره، پیاز، روغن نباتی و غیره است.

آیا می توانیم حلیم را روی کتو بخوریم یا حلیم کتو دوستانه است؟

آیا حلیم کتو دوستانه است؟ بله، می توانید حلیم را روی کتو مصرف کنید. در هر کاسه، ۴.۷ گرم کربوهیدرات خالص به شما می دهد. علاوه بر این، شما همچنین ۴.۷ گرم چربی دریافت می کنید.

بنابراین، این یک خورش عالی برای خوردن در هنگام استفاده از کتو است. با این حال، باید مصرف حلیم را محدود کنید، زیرا دارای کربوهیدرات های خوبی است. بنابراین، کربوهیدرات کم را در سایر وعده های غذایی روزانه مصرف کنید.

حلیم را از کجا تهیه کنیم؟

خورش حلیم در رستوران های آسیایی و خاورمیانه در سراسر جهان موجود است. علاوه بر این، می توانید آن را در خانه تهیه کنید. چندین شرکت برای خورش حلیم ادویه و چاشنی تولید می کنند. ممکن است به خرید آنها فکر کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر