آیا درمانی برای واریکوسل وجود دارد؟ |: مجله سیب


واریکوسل از عوارض بیضه ها است. این عارضه به دلیل اختلال در جریان خون است. واریکوسل معمولاً با درد همراه نیست. واریکوسل یک ورید واریسی در بیضه است که باعث کاهش تولید مایع منی می شود. علت واریکوسل ناشناخته است ، زیرا با درد همراه نیست و معمولاً یک بیماری جدی محسوب نمی شود. ما این بیماری را در مجله اپل و سپس این سال که آیا درمانی برای واریکوسل وجود دارد یا خیر؟ ما پاسخ خواهیم داد.

خطر واریکوسل

یکی از دلایل تشخیص واریکوسل این است که مردم معمولاً متوجه آن نیستند و بنابراین به دنبال مراقبت پزشکی نیستند. واریکوسل به خودی خود چندان خطرناک نیست ، اما وقتی فردی دچار واریکوسل می شود ، در خطر ناباروری قرار می گیرد. طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه ، نیمی از مردان مبتلا به واریکوسل در معرض ناباروری هستند. ناباروری زمانی اتفاق می افتد که یک زوج بعد از 12 ماه رابطه جنسی باردار نشوند.

علائم واریکوسل:

گاهی اوقات واریکوسل می تواند باعث درد در قسمت هایی از بدن شود. به عنوان مثال ، خوابیدن به پشت می تواند باعث ایجاد درد در بیضه ها شود. علائم فیزیکی بیضه ها بسیار بارزتر است. این علائم شامل تغییر در اندازه بیضه ها یا تخمک است. هرگونه تغییر در شکل بیضه ها می تواند خطرناک باشد ، بنابراین برای تعیین وضعیت حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

واریکوسل و ناباروری

این س ofال که آیا واریکوسل باعث عدم اعتقاد می شود در بسیاری از افراد مطرح می شود ، پاسخ مثبت است. افرادی که مبتلا به واریکوسل هستند کمتر بچه دار می شوند. اگرچه هیچ دلیل علمی اثبات شده ای برای این امر وجود ندارد ، اما بسیاری معتقدند که واریکوسل با افزایش دمای بیضه ها که می تواند عامل اصلی ناباروری مردان باشد ، اسپرم را از بین می برد یا به آن آسیب می رساند.

همچنین بخوانید: واریس چیست؟ اهمیت تشخیص و درمان آن

پزشک درمان کننده واریکوسل

برای واریکوسل لازم است با پزشک مشورت کنید ، زیرا ممکن است غده قابل تشخیص نباشد ، زیرا واریکوسل همیشه در حالت خوابیده احساس نمی شود و دیده نمی شود. سپس پزشک بیضه های بیمار را در حالت خوابیده مورد بررسی قرار می دهد ، سپس واریکوسل را بر اساس سه مرحله عارضه طبقه بندی کرده و در مورد درمان توصیه می کند.

این س forال برای بسیاری این است که برای درمان واریکوسل به کدام پزشک مراجعه کنند – پاسخ به این سوال بسیار آسان است. پزشک واریکوسل شما ممکن است اورولوژیست یا اورولوژیست باشد.

آیا درمانی برای واریکوسل وجود دارد؟

انواع درمان واریکوسل:

واریکوسل همیشه نیازی به درمان ندارد و فقط در صورت ناباروری یا درد توصیه می شود. بسته به شرایط واریکوسل ، این جراحی می تواند به عنوان یک گزینه در نظر گرفته شود. اما در ابتدا تنها گزینه های سرپایی بدون نیاز به جراحی در نظر گرفته می شوند.

درمان واریکوسل با غذا

درمان واریکوسل بستگی به شدت واریکوسل دارد. بسته به شدت مشکل ، ممکن است درمان واریس با غذا امکان پذیر نباشد ، اما با خوردن غذاهای مناسب و پرهیز از برخی غذاها می توان از مشکلات جدی جلوگیری کرد.

نان های سبوس دار ، غلات ، برنج و ماکارونی غذاهای خوبی برای واریکوسل هستند. انواع میوه ها و سبزیجات از جمله سبزیجات سبز تیره و نارنجی بخورید. از شیر ، ماست و پنیر کم چرب استفاده کنید. منابع پروتئینی مانند گوشت گاو بدون چربی ، مرغ ، ماهی ، لوبیا ، تخم مرغ و آجیل نیز می توانند تأثیر مثبتی بر درمان واریکوسل داشته باشند.

برخی از غذاها نیز به دلیل فشار خون بالا بر واریکوسل تأثیر منفی می گذارند. این غذاها شامل فست فود ، نمک و الکل است. این غذاها می توانند درد واریکوسل را افزایش دهند. کنسروها واریکوسل را تشدید می کنند.

پماد درمان واریکوسل

بسیاری از پزشکان درمان پماد با واریکوسل را به عنوان جایگزین جراحی توصیه می کنند و استفاده از کرم ها در برخی از بیماران ممکن است نیاز به جراحی را از بین ببرد. با این حال ، بسیاری از افراد هنوز پس از استفاده از کرم درمانی واریکوسل تولید اسپرم کمی دارند و برای درمان این مشکل مجبور به جراحی می شوند.

درمان واریکوسل

این یک عمل سرپایی است که متخصص اورولوژی از ورود وریدهای واریسی از طریق شکم جلوگیری می کند و خون وریدهای واریسی وارد شریان های طبیعی بدن می شود. این روش بسیار م ևثر است و می تواند واریکوسل را بدون درد و بدون نیاز به بیهوشی درمان کند.

همچنین بخوانید: کلیه ها در بدن ما چگونه کار می کنند؟

درمان واریکوسل با لیزر

طبق آزمایش های انجام شده با لیزر برداشتن واریس ، یک تا سه ماه پس از درمان با لیزر ، عروق واریکوسل به راحتی بهبود می یابند. این درمان کاملاً بی خطر است و هیچ مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کند. علاوه بر این ، در مورد درمان با لیزر واریکوسل ، یک پروتکل استاندارد تصویب می شود ، که در درمان آمبولیزاسیون غیرممکن است.

درمان واریکوسل با آمبولیزاسیون

این درمان همچنین یک روش سرپایی است که در آن وریدهای واریکوسل وارد یکی از وریدهای پا می شوند و توسط یک سیم پیچ مسدود می شوند. این درمان همچنین می تواند باعث از دست دادن خون در وریدهای واریسی بیضه ها شده و واریکوسل را از بین ببرد.

جراحی لاپاروسکوپی

در طی این عمل که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، پزشک یک ابزار جراحی کوچک را وارد بدن انسان می کند و سپس از ورود عروق واریکوسل به آنها جلوگیری می کند.

جراحی ماکرو

میکروسرجری در واقع جراحی برای بازکردن بیضه ها و قطع شریان های واریکوسل است. اما مهمترین نکته در جراحی میکرو این است که در جراحی میکروسکوپی پزشک تمام رگ ها را با ذره بین به دقت بررسی کرده و آنها را برش می دهد. با این روش ، احتمال باقی ماندن وریدهای واریکوسلی بسیار کاهش می یابد.

بعد از درمان واریکوسل

نکات قابل توجهی پس از عمل وجود دارد ، در صورت عدم وجود درد شدید ، آسیب ، بیمار به سرعت بهبود می یابد. اولین مورد این است که چند ساعت بعد از عمل از راه رفتن اجتناب کنید و تا روز بعد فقط برای نیازهای اساسی از خواب برخیزید. دو هفته سخت کار نکنید. پانسمان را دوبار در روز تعویض کنید و اگر بعد از دو روز ترشح وجود نداشت ، بانداژ را روی زخم نزنید. در صورت مشاهده ترشح زیاد ، التهاب بیضه یا تب بالا پس از عمل به پزشک مراجعه کنید.

اخرین حرف

واریکوسل به خودی خود آسیب زیادی نمی رساند و در بیشتر موارد حتی دردناک نیست. اما از آنجا که می تواند منجر به ناباروری شود ، بهتر است در سنین پایین درمان شود. با مراجعه به اورولوژیست می توانید درمان را شروع کنید.

پیوندها:

ncbi.nlm.nih:

کلینیک کلیولند

دیدگاهتان را بنویسید