آیا عسل گشنیز می تواند به پیشگیری از بیماری آلزایمر کمک کند؟


با عسل گشنیز با آلزایمر مبارزه کنید! اطلاعات رژیم معجزه آسا در تقویت حافظه

بسیاری از مردم به دنبال درمان ناب بیماری آلزایمر هستند و نگران اثرات آن هستند عسل گشنیز در مورد آن می پرسند. بسیاری از اسناد مختلف می‌گویند که عسل گشنیز به درمان بیماری آلزایمر و پارکینسون کمک می‌کند. به عنوان یک محصول سالم بدون عوارض جانبی آزاردهنده، پشتیبانی از آن بسیار آسان است. در واقع، مصرف یک مولتی ویتامین خوب فقط در هر شرایطی می تواند مفید باشد.

با این حال، رویکردهای کاملاً متفاوتی برای این مشکل وجود داشته است، به امید اینکه مشخص شود دقیقاً چه چیزی به این مشکل کمک می کند و بهترین نوع عسل گشنیز نهاوند برای کمک به این وضعیت، دوزهای ایده آلی که می خواهیم تفاوت ایجاد کنیم، چیست، به خصوص این عسل گشنیز دقیقاً چیست؟ می تواند روند بیماری را درمان یا تسریع کند.

در این مرحله، علم ما می گوید: “هیچ ویتامین، مکمل غذایی یا داروی کمکی وجود ندارد که بتواند علائم بیماری آلزایمر را متوقف کند یا با آن مبارزه کند.”

درمان های مختلف مشابه جینکو بیلوبا، اسید فولیک، اسیدهای چرب امگا ۳، ویتامین B، و ویتامین E یا C در تحقیقات علمی گسترده موثر یا بی خطر نشان داده نشده است.

موثرترین اطلاعات برای درمان طبیعی آلزایمر

مؤثرترین راهنمای موجود برای سازندگان تا به امروز، اطلاعات مفید برای تقریباً همه بیماری های آلزایمر: اطلاعات اطمینان بخش و مفید برای خانواده ها و مراقبان توسط مورین دیزل، کری هیل است. متأسفانه، این راهنما فاش نشده است، اما احتمالاً می توانید گزیده هایی از آن را در آمازون، Google Books یا Alibris بیابید.

این شواهد علمی نیست، زبان آن ممکن است بسیار قابل دسترس باشد، جزئیات همه چیزهایی است که ما باید در مورد مراقبت و تغذیه فرد مبتلا به آلزایمر بدانیم.

متأسفانه، علل بیماری های وحشتناک یافت نمی شود. استرس مثل همیشه اول است. تشدید زندگی و از بین رفتن اعصاب بدون شک اولین توضیح برای همه بیماری هاست.

اما به غیر از آن (استرس و رژیم غذایی)، دانشمندان عمیقاً بدن ما را بررسی کرده اند تا علت این بیماری ها را دریابند. و دوباره، این ممکن است به این معنی باشد که شما باید برای این عملیات هزینه کنید.

بیماری آلزایمر یک بیماری جدی در سراسر جهان است

انجمن آلزایمر در حدود سال ۲۰۱۳ اعلام کرد:

بیماری آلزایمر ششمین علت مرگ و میر در ایالات متحده است.

تخمین زده می شود که ۵.۲ میلیون نفر در تمام سنین به بیماری آلزایمر مبتلا هستند و انتظار می رود این تعداد تا سال ۲۰۲۵ با ۴۰ درصد افزایش به ۷.۱ میلیون نفر و تا سال ۲۰۵۰ به ۱۳.۸ میلیون نفر برسد.

از هر سه سالمند یک نفر بر اثر بیماری آلزایمر یا نوع دیگری از زوال عقل جان خود را از دست می دهد.

در سال ۲۰۱۳، ارزش مستقیم مراقبت از آلزایمر ۲۰۳ میلیارد دلار برآورد شد.

متخصصان پوست، همانند متخصصان ژنتیک، تجزیه و تحلیل های زیادی را انجام می دهند. استفان بوگدانوف در کتاب خود به نام «علم محصولات زنبور عسل» می گوید: «ورزش علیه استیل کولین استراز با پیشگیری از بیماری های عصبی شبیه آلزایمر مرتبط است. تعدادی از عسل های برزیلی حاوی یک محرک زیستی ضد استیل کولین استراز بر اساس منابع گل هستند.

ارتباط احتمالی بین بیماری آلزایمر و دیابت نوع ۲

محبوبی و همکاران: “انسان: ارتباط احتمالی بین بیماری آلزایمر و دیابت نوع ۲.” شواهد فزاینده نیز به ارتباط بین دیابت و بیماری آلزایمر کمک می کند. این پیوند به این ایده کمک می کند که آلزایمر در واقع یک بیماری متابولیک با خواص مولکولی و بیوشیمیایی به دلیل دیابت شیرین و مقاومت به انسولین است. با این حال، این سناریو توسعه یافته است زیرا بیماری آلزایمر می تواند در ارتباط با بیماری های مقاومت به انسولین سیستمیک، همراه با دیابت، مشکلات وزن، بیماری کبد چرب غیر الکلی یا به عنوان یک بیماری جداگانه ایجاد شود.

ارتباط احتمالی بین بیماری آلزایمر و بی خوابی

برای خواب بهتر، مغز خود را با عسل گشنیز تغذیه کنید. Prog Mol Biol Transl Sci (2014) و ۱۴۱AS Lim و همکاران، “اختلالات خواب و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و زوال شناختی در سالمندان.” Sleep (2013) نشان داد که بیماری آلزایمر با خواب قطع شده، خواب ضعیف و آپنه انسدادی خواب مرتبط است.

به گفته G Hurtado-Alvarado و همکاران. Clin Dev Immunol: “تحقیقات پزشکی و تجربی بر روی انسان و حیوانات نشان داده است که مشکلات حیاتی در سیستم ایمنی بدن وجود دارد، چه کمبود خواب یا نه.” این ارتباط نشان می دهد که افزایش الگوهای خواب در سالمندان می تواند به طور قابل توجهی تظاهرات و پیشرفت همه بیماری های مرتبط با سندرم متابولیک از جمله بیماری آلزایمر را کاهش دهد.

استرس متابولیک مزمن – منبع همه بیماری ها

به گفته ران واساندان در انقلاب جدید عسل، سه عنصر مهم در ایجاد این بیماری ها نقش دارند: گرسنگی مداوم در مغز، بی خوابی مداوم و استرس متابولیک مداوم. این ها چه هستند؟

 • گرسنگی مداوم مغز = گرسنگی مکرر مغز که هر شب زمانی که ذخایر گلیکوژن کبد در طول خواب تخلیه می شود، رخ می دهد.
 • کم خوابی مداوم نتیجه گرسنگی دادن به مغز است که منجر به ترشح آدرنالین و کورتیزول می شود که منجر به کمبود خواب می شود.
 • استرس متابولیک مداوم = وضعیتی که با ترشح مکرر و شدید آدرنالین و کورتیزول رخ می دهد. این یک مکانیسم دفاعی است که توسط مغز برای تولید گاز راه اندازی شده است زیرا کبد ذخایر گلیکوژن را تخلیه می کند.

این سه در هم تنیده شده اند و به طرق مختلف در افراد ظاهر می شوند، با این حال همه آنها دارای بخش های گسترده ای از انگیزه و تأثیر مشترک هستند. از این گذشته، همه افراد دارای اضافه وزن به دیابت مبتلا نیستند، همانطور که افراد لاغر به دیابت مبتلا نیستند.

با شروع این سه حالت، برخی از افراد دچار پوکی استخوان، افسردگی، کم کاری تیروئید، بیماری آلزایمر یا پارکینسون اولیه می شوند. یا انواع مختلف بیماری های عصبی. برخی از افراد به اکثر انواع سرطان یا بیماری عروق کرونر مبتلا می شوند.

بسیاری از آنها فشار خون بالا دارند یا به دلیل سکته مغزی دچار سکته می شوند. دیگران هر شب بد می خوابند. همه اینها توسط هر ارگانیسم و ​​فناوری های مختلف مرتبط تعیین می شود.

با این حال، به نظر می رسد که همه چیز راضی به سر همه اعضای ما، یعنی مغز نیست. در نتیجه گرسنه است و نمی تواند به درستی عمل کند.

Fessenden نتیجه می گیرد که استرس متابولیک مداوم به “گرسنگی مداوم مغز” نسبت داده می شود، که به محدوده پایین روزانه گلیکوژن کبد نسبت داده می شود. پس از ۱۲ ماه، این گرسنگی ها منجر به استرس متابولیک مداوم می شود.

در ابتدا ما آن را به عنوان کمبود خواب، کم خوابی یا احساس گرسنگی در نظر می گیریم، سپس ممکن است با دیابت، مشکلات وزن، بیماری عصبی مانند پارکینسون و نوروپاتی لومان مرتبط باشد.

رون ووسدن یک دوز عسل گشنیز را قبل از تشک، یک تا دو قاشق غذاخوری بسته به وزن بدن توصیه می کند. این ادعا با توضیح زیر تأیید می شود:

 • عسل گشنیز به فیزیولوژی اجازه می دهد تا بدون وقفه در هنگام استراحت بهبود یابد.
 • عسل گشنیز میزان کورتیزول تولید شده در اثر گرسنگی دادن به مغز را کاهش می دهد.
 • کورتیزول تأثیر منفی بر هیپوکامپ، حافظه کوتاه مدت و تقویت حافظه دارد.
 • کاهش یا از بین بردن آسیب احتمالی هیپوکامپ از محدودیت های شدید کورتیزول، ثبات و تجدید حافظه را بهبود می بخشد.
 • اینکه عسل گشنیز علاوه بر تثبیت قند خون و کاهش خطر مقاومت به انسولین و دیابت که منجر به بیماری آلزایمر می شود، می تواند نقش مهمی در کاهش شیوع این بیماری وحشتناک داشته باشد. .

عملکرد ژل رویال در درمان بیماری آلزایمر

دانشمندان می‌گویند: ژل رویال همچنین می‌تواند مورد امیدوارکننده‌ای برای فعال‌سازی سلول‌های بنیادی عصبی در مغز بزرگسالان باشد که انتظار می‌رود به سلول‌های عصبی یا گلیا تمایز پیدا کنند. تجزیه و تحلیل حاضر ارتباط بین نوروژنز هیپوکامپ و علائم افسردگی را روشن کرد. “انتظار می رود استفاده موثر از ژل رویال برای تحریک نوروژنز باشد.” کاهش مرگ سلول های عصبی و افزایش نوروژنز در بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون ممکن است توسط ژل رویال پشتیبانی شود، اگرچه اقدامات احتیاطی در حیوانات مهم است.

زهر زنبور عسل

قبلاً تأیید شده است که زهر زنبور عسل دارای خواص مفیدی در مبارزه با آرتریت و بیماری های مختلف سیستم عصبی مانند تعدادی از اسکلروزیس، بیماری پارکینسون، بیماری آلزایمر و تحریک سیستم عصبی محیطی و مرکزی است. تجربه و تحقیقات روشنی وجود دارد که کمک می کند، اگرچه تجزیه و تحلیل بیشتری لازم است. زهر زنبور عسل همچنین می تواند برای درمان بیماری های عروق کرونر قلب با نتایج بسیار متفاوت در تکنیک های نورون مرکزی و محیطی استفاده شود.

نتیجه

 1. مصرف روزانه عسل گشنیز به توقف بیماری های عصبی مشابه آلزایمر یا پارکینسون کمک می کند. یک دوز عسل گشنیز که قبل از خواب مصرف شود، مغز را با گلیکوژن مورد نیاز کبد تغذیه می کند و آن را از گرسنگی مداوم مغز، کمبود مداوم خواب و استرس متابولیک مداوم که می تواند باعث بسیاری از بیماری ها شود، محافظت می کند.
 2. عسل‌های ارگانیک بیشتری مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، مشابه تعدادی از عسل‌های برزیلی که حاوی یک تمرین ضد استیل کولین استراز هستند که ممکن است با پیشگیری از بیماری‌های عصبی مرتبط باشد.
 3. طب سوزنی با زهر زنبور عسل برای درمان بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون یا اسکلروز جانبی آمیوتروفیک آسان تر است، اما دشواری آن نیاز به تجزیه و تحلیل بیشتر و معاینات پزشکی دارد. در حال حاضر، نتایج بسیار امیدوار کننده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر