آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


علاوه بر این ، مصرف دارو بدون پیروی از سایر عادات سالم نمی تواند منجر به کاهش وزن شود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش در حین مصرف متفورمین استفاده می کنند ، حداکثر وزن خود را افزایش می دهند.

همچنین ، هرگونه کاهش وزن فقط تا زمانی که شما از دارو استفاده می کنید می تواند رخ دهد. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. و حتی در حالی که هنوز در حال مصرف دارو هستید ، می توانید به تدریج وزن از دست رفته خود را دوباره به دست آورید.

در حقیقت ، هیچ نتیجه ای به عنوان متفورمین وجود ندارد. برخی نشان داده اند که برخی از افراد وزن کم می کنند و برخی دیگر اینطور نیست. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن نشود.

آیا پزشک برای کاهش وزن متفورمین تجویز می کند؟

در صورت ابتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت و اضافه وزن یا چاقی ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کنترل دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، خواه متفورمین به کاهش وزن شما کمک کند یا نه. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

این نوع متفورمین هنگامی که دیابت یا سرطان پیش سرطانی ندارید ، توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. به این معنی FDA: متفورمین به عنوان کمک کننده کاهش وزن تایید نکرده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین اجتناب کنید ، زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز کاملاً مشخص نشده است ؛ این یک داروی کاهش وزن نیست.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

Armoni برای کاهش وزن کلینیک زیبایی ایکا

دیدگاهتان را بنویسید