آیا چاقی و مقاومت به انسولین ساخت عضلات را دشوار می کند؟ – نکات قدرت تلفن


آیا چاقی و مقاومت به انسولین ساخت عضلات را دشوار می کند؟

یکی از بهترین راه های کاهش وزن ورزش است. اگرچه تمرینات قلبی چربی می سوزاند ، اما تمرینات قدرتی مزایای نداشتن قلب متوسط ​​تا سنگین را دارد. مطالعات به وضوح نشان می دهد که تمرینات قدرتی کمک زیادی به کاهش وزن می کند. افزایش بافت ماهیچه ای با متابولیسم فعال باعث تحریک متابولیسم در حالت استراحت می شود. شما به ازای هر پوند ماهیچه ای که دریافت می کنید روزانه 6 تا 10 کالری می سوزانید. مهمتر از همه ، تمرینات قدرتی به شما کمک می کند تا ضمن کاهش وزن و ساختن بدن سالم ، توده عضلانی و قدرت خود را حفظ کنید. در حالت ایده آل ، ما می خواهیم چربی بدن را از دست بدهیم و ماهیچه ها را حفظ کنیم.

چه در تلاش برای کاهش وزن هستید یا نه ، به تمرینات قدرتی نیاز دارید. با این حال ، تحقیقات اخیر نشان داده است افرادی که چاق هستند و مقاومت به انسولین دارند می توانند عضله بسازند. آیا درست است که چربی زیاد با هیپرتروفی عضلات ارتباط دارد؟ به یاد داشته باشید ، این فقط یک مطالعه کوچک است ، اما نشان می دهد که ارتباطی وجود دارد.

برای این مطالعه ، محققان 9 فرد با وزن فوق طبیعی را برای شرکت در پروتکل ورزش ارزیابی کردند. مردم ورزش نمی کردند. قبل از مطالعه ، محققان ترکیب بدن ، قدرت و تحمل گلوکز شرکت کنندگان را اندازه گیری کردند.

آیا هنگام چاقی عضله سازی سخت تر است؟

در این مطالعه ، محققان بیوپسی عضله ران ران شرکت کنندگان را تهیه کردند. پس از آن ، افراد 4 ست پا انجام دادند و در هر ست 10 تا 12 تکرار انجام دادند. سپس محققان از روش خاصی برای نظارت بر سطح اسیدهای آمینه در خون استفاده کردند. در پایان آموزش ، شرکت کنندگان گوشت خوک خوردند. بیوپسی عضله سپس دو بار ، 5 ساعت پس از تمرین تکرار شد. پا ، که شرکت کنندگان به آن عادت نداشتند ، به عنوان کنترل عمل می کرد.

ورزش و پس از مصرف پروتئین ، سنتز پروتئین عضلانی در هر دو گروه شرکت کننده افزایش یافت. با این حال ، افراد لاغر در مقایسه با افراد چاق ، محرک بیشتری برای سنتز پروتئین عضلانی در ساق پا داشتند. بر اساس این یافته ، محققان به این نتیجه رسیدند که افراد مبتلا به چاقی سطح بازیابی عضلات و هیپرتروفی پایین تری دارند که در پاسخ به ورزش رخ می دهد.

چطور ممکن است این اتفاق نیفتد؟ بر اساس تحقیقات ، سیگنال های آنابولیک که به رشد ماهیچه ها کمک می کند در افراد چاق ضعیف عمل می کند. یکی از عواملی که در عملکرد نقش دارد ممکن است مقاومت به انسولین در افراد چاق باشد. انسولین هورمونی است که به گلوکز و اسیدهای آمینه کمک می کند تا سلول های ماهیچه ای باز شوند. بعد از ورزش ، ماهیچه ها برای مراقبت از خود به اسیدهای آمینه نیاز دارند. هنگامی که فرد نسبت به انسولین مقاوم است ، گلوکز و آمینو اسیدها به طور م enterثر وارد سلول های عضلانی نمی شوند. در نتیجه ، ماهیچه ها اجزای سازنده را برای رشد به دست نمی آورند.

متأسفانه شکستن چرخه مقاومت به انسولین دشوار است. م effectiveثرترین راه کاهش وزن است ، اما وقتی بدن شما در برابر انسولین مقاوم است ، می تواند مشکل باشد. وقتی حساسیت به انسولین پایین است ، لوزالمعده باید انسولین بیشتری تولید کند و انسولین مدت بیشتری در خون باقی می ماند. انسولین تجمع چربی را افزایش داده و از تجزیه آن جلوگیری می کند. اینها شرایطی است که کاهش وزن را بیش از هر چیز دیگری مشکل می کند.

نقض حلقه معیوب مقاومت به انسولین

یکی از راه های ایجاد ماهیچه در افراد مبتلا به بالن ، افزایش حساسیت به انسولین است. برای رسیدن به این هدف ، داشتن رژیم کم کربوهیدرات بسیار مثر خواهد بود. برخی مطالعات نشان داده است که رژیم های کم کربوهیدرات در افزایش حساسیت به انسولین مثرتر است. اما رژیم های بسیار کم کربوهیدرات (کمتر از 50 گرم کربوهیدرات در روز) روشهای بسیار سختی برای درمان مقاومت به انسولین هستند. چنین کاهش شدید مصرف کربوهیدراتها ممکن است برای شکستن چرخه مقاومت به انسولین ضروری نباشد.

چگونه می توان حساسیت به انسولین را بهبود بخشید؟

حذف غذاهای فرآوری شده و کربوهیدراتهای تصفیه شده را از رژیم غذایی خود شروع کنید. از خوردن غذاها و نوشیدنی های شیرین خودداری کنید. انجام این کارها به تنهایی باعث بهبود وضعیت انسولین شما می شود. البته ، شما باید پروتئین کافی در رژیم غذایی خود داشته باشید ، زیرا پروتئین به شما احساس سیری می دهد ، اسیدهای آمینه مورد نیاز برای رشد ماهیچه ها را تأمین می کند.

ورزش انسولین بخشی از درمان توصیه شده برای مقاومت به انسولین است. اگرچه ممکن است تصور کنید که ورزش هوازی سودمندترین ورزش در این زمینه است ، یک مطالعه منتشر شده در مجله Applied Physiology نشان می دهد که ترکیبی از تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی در افزایش حساسیت به انسولین موثرتر است. نتایج نشان می دهد که هر 10 درصد افزایش در توده عضلانی منجر به بهبود 11 درصدی حساسیت به انسولین می شود. بنابراین انجام تمرینات قدرتی واقعاً ارزشمند است. اگرچه داشتن مقدار زیادی چربی در بدن ، عضله سازی را مشکل می کند ، اما باز هم از این تمرینات سود خواهید برد.

به طور کلی ، هرچه فعالیت شما بیشتر باشد ، بهتر است. مطالعه ای روی 1626 مرد و زن نشان داد که افراد کم تحرک دو برابر بیشتر از سندرم متابولیک دچار سندرم مقاومت به انسولین می شوند. فراموش نکنید که تمرینات قدرتی مفید است ، اما کافی نیست ، اما باید از میزان فعالیت خود در طول روز آگاه باشید. بعد از صرف شام ، به جای تماشای تلویزیون به پیاده روی بروید.

در اینجا چند اقدام کوچک برای بهبود کنترل قند خون و کاهش مقاومت به انسولین وجود دارد.

برخی از مطالعات نشان می دهند که سس سرکه سیب باید همراه غذا مصرف شود. اسید استیک ماده فعال سرکه است. هنگام استفاده از سرکه ، که حاوی اسید استیک است ، غذا از معده و روده ها دفع می شود ، در نهایت ، جذب گلوکز کاهش می یابد و قند خون زیاد افزایش نمی یابد. بنابراین سرکه سیب با سالاد غذایی گزینه مناسبی است.

برخی از مطالعات نشان می دهد که دارچین قند خون را کنترل می کند و مقاومت به انسولین را کاهش می دهد. بر اساس یک مطالعه ، دارچین می تواند حساسیت به انسولین را 12 ساعت پس از مصرف بهبود بخشد. می توانید کمی دارچین به چای صبحانه خود اضافه کنید.

اینها تنها برخی از ابزارهای هدف تعیین کننده هستند که می توانید از آنها برای ترکیب رژیم غذایی مناسب و ورزش استفاده کنید.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

cathe.com:

دیدگاهتان را بنویسید