آیا چرا گوشت گاو پایدارتر است؟


آیا مراتع گوشت گاو پایدار است؟ وکلا می گویند این درست است ، اما آیا این فقط یک ترفند بازاریابی برای نگه داشتن گوشت در بازی است؟ به همین دلیل است که من گوشت گاو تغذیه شده با علف را از نظر زیست محیطی تمیز نمی نامم.

اصطلاح “پایدار” کاملاً گسترده است ، به معنی افراد مختلف.

برای من ، این بدان معناست که این محصول می تواند تقاضای مصرف کنندگان فعلی را برآورده کند بدون این که توانایی مصرف کنندگان آینده در برآوردن نیازهای یکسان آنها را به خطر اندازد. به عبارت دیگر ، نسلهای آینده هنوز سیاره ای برای زندگی خواهند داشت – منابع طبیعی کافی ، صرف نظر از محیط محصول امروزی.

بر هیچ کس پوشیده نیست که کارخانه گوشت گاو از نظر زیست محیطی بسیار تمیز است (بدون ذکر مسائل اخلاقی و بهداشتی که ارائه می دهد). تخمین زده می شود که دام 18 درصد از کل گازهای گلخانه ای را تولید می کند – بیش از 50 درصد اگر ما فقط به کشاورزی نگاه می کنیم – جنگلداری. اما گوشت گاو چرا یا چرا چرا؟ طرفداران پرونده وی در تلاش هستند تا متن واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. طرفداران پرونده وی در تلاش هستند تا متن واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند.

اینها البته جنبه های مثبت هستند. اما وقتی نوبت به گوشت گاو علفی به عنوان غذای “پایدار” می رسد ، من آن را گاو می نامم. در اینجا دلیل آن است.

گوشت گاو تغذیه شده با علف در مقابل گوشت گاو غلات

اول از همه ، تفاوت بین علف (مرتع) و “گوشت گاو غلات (علوفه یا گیاه) چیست؟

گاوهای فیدلوت ابتدا در مرتع علف می خورند تا زمانی که از شیر گرفته شوند. سپس آنها در رژیم غذایی ذرت یا غلات به مدت 120 روز “تمام می شوند” (یعنی در آماده سازی برای کشتار سریع وزن خود را افزایش می دهند). این گاوها عموماً در سن 14-18 ماهگی برای کشتار فرستاده می شوند.

گاوهای تغذیه شده با علف تا آخر عمر در مرتع می مانند و در سن 18-24 ماهگی ذبح می شوند. به خاطر داشته باشید که بین گوشت گاو گوشتی صد در صد گوشتی علفی گوشتی که عمدتاً در مرتع کشت می شود اما برای افزایش سریع وزن یا با رژیم غذایی غلات شروع شده یا به پایان رسیده است ، تفاوت وجود دارد.

گوشت گاو مراتع برای کره زمین بهتر نیست

در اینجا 5 دلیل ناپایدار بودن گوشت گاو مرتع آورده شده است. در واقع ، گذار به مدل پایه می تواند پیامدهای بدتری برای کره زمین داشته باشد.

1. هنوز به منابع آب زیادی نیاز دارد.

بر اساس برخی منابع ، 1 پوند گوشت گاو به 1800 گالن آب نیاز دارد ، اگر آب مورد نیاز برای پرورش حیوان ، دانه برای رشد و غیره را در نظر بگیرید.

رسیدن گاو 100٪ علفی به وزن ذبح بیشتر از گاو کارخانه ای که به سرعت از دانه تغذیه می کند ، طول می کشد. این بدان معناست که گاوهای مرتعی صرفاً به دلیل طول عمر بیشتر آب نسبتاً بیشتری مصرف می کنند.

2. هنوز به زمین بسیار بیشتری نیاز دارد.

گاوهای پرورش داده شده در کارخانه با هم در علوفه بسته بندی می شوند ، تا 100000 گاو در برخی از مزارع. اما در حالی که حیوانات چرا از این سناریو اجتناب می کنند ، تخم های پرورش آنها نیاز به زمین بیشتری برای چرا دارند.

طبق اعلام فائو ، حدود 26 درصد از مناطق بدون یخ زمین برای چرای دام استفاده می شود. بر اساس ارزیابی چرخه زندگی سیستم های مختلف تولید گوشت گاو در سال 2015 ، گاوهای تغذیه شده با علف 41 درصد بیشتر از گاوهای دانه دار به خاک نیاز دارند.

خاک بیشتر برای گاوها به معنی خاک کمتر برای گیاهان جبران کربن است.

3. هنوز تهدیدی برای تنوع زیستی است.

تنوع زیستی منطقه به تعداد گونه هایی که در محیط زندگی می کنند ، اعم از گیاهی و جانوری اشاره دارد. هنگامی که هیچ گونه دیگری در منطقه یافت نمی شود ، در محل ناپدید می شود. هنگامی که دیگر در هیچ جایی یافت نمی شود ، این گونه منقرض شده تلقی می شود.

چرای گاوها برای گوشتخواران وحشی خطرناک است. متأسفانه ، بسیاری از زمین های کره زمین ، که می توانند برای حفاظت از گونه ها و ارتقای تنوع زیستی مورد استفاده قرار گیرند ، در عوض به گوشت گاو تغذیه شده با علف اختصاص داده شده است. شکارچیان بومی مانند گرگ ها اغلب برای حفاظت از گله های حیوانات تغذیه شده با علف شکار یا منتقل می شوند.

109 متا کانال مطالعه مستقل 2020 به بررسی اثرات چرای دام نه تنها بر گیاهان بومی بلکه بر تنوع زیستی حیوانات و حشرات نیز پرداخت. نویسندگان دریافتند وقتی حیوانات را از خاک خارج می کنید ، فراوانی و تنوع گونه های بومی افزایش می یابد. آنها به این نتیجه رسیدند که حتی اگر شما در حال حذف دام هستید ، پیامدهای طولانی مدت ناشی از مدیریت نامناسب چرا در قرن گذشته وجود دارد که باید به درستی به آنها توجه شود.

4. هنوز هم به مقدار زیادی از گازهای گلخانه ای کمک می کند.

گاوها نشخوارکنندگان هستند که می چرند یا می کارند. این بدان معناست که آنها دارای چهار معده هستند که در فرایند پیچیده هضم به نام تخمیر روده ای دخیل هستند و به آنها اجازه می دهد غذای خشن را تجزیه کنند. گاوها غذای خود را دوبار می جوند و به عقب می رانند تا توسط میکروارگانیسم های موجود در لانه آنها هضم شود.

مشکل این است که تخمیر روده منجر به گاوهای گازدار می شود و مقدار زیادی متان باقی می ماند. و در حالی که گاوهایی که از علوفه پرورش می یابند دانه های ساده ای را مصرف می کنند که به حداقل هضم نیاز دارند ، گاوهای مرتعی علفی می خورند که در دسته غذاهای خشن قرار می گیرد که نیاز به هضم سوسک دارد.

در نتیجه ، برخی مطالعات تخمین می زنند که گاوهای مرتعی در واقع 4 برابر متان بیشتر از گاوهای کارخانه متان ساطع می کنند. یک مطالعه نشان داد که گاوهای تغذیه شده با علف به دلیل طول عمر کوتاهتر و وزن کمتر در هنگام ذبح 37 درصد متان بیشتری تولید می کنند.

متان یک گاز گلخانه ای است که در اتمسفر جمع شده و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. و در حالی که ما اغلب در مورد اثرات منفی انتشار دی اکسید کربن (CO2) از حمل و نقل می شنویم ، متان در گرمایش جو 25 برابر قوی تر از CO2 است. (ناگفته نماند که گاوها تنها با تنفس CO2 منتشر می کنند).

علاوه بر این ، در حالی که عمر متان نسبت به عمر جوی کوتاهتر است ، میلیاردها گاو گازدار کره زمین فقط جو کم را ترک نمی کنند.

5. گوشت گاو مراتع نیاز به گاو بیشتری دارد

هاروارد 2018 منتشر شده در مجله نامه های محیطی معلوم شد که اگر جهان را منحصراً به سمت تولید گوشت گاو با علف سوق دهیم ، 30 درصد گاو بیشتر نیاز است تا بتواند نیازهای فعلی مصرف کنندگان گوشت گاو را برآورده کند.

علاوه بر این ، این امر منجر به افزایش 43 درصدی انتشار متان از گاو می شود. ناگفته نماند که چرا گوشت گاو برابر با منابع زمین و آب بیشتری است که برای رشد آن لازم است.

در عوض این را امتحان کنید

به جای گوشت گاو معمولی یا علفی ، پروتئین گیاهی بیشتری امتحان کنید. نمونه ها شامل لوبیا ، نخود فرنگی ، عدس ، آجیل ، دانه ها ، شیطان ، توفو ، تمپه و edamame است.

این که آیا هیچ غذایی هیچ تاثیری بر محیط زیست نمی گذارد یا خیر ، غذاهای گیاهی برای کره زمین بهتر است زیرا به منابع قابل توجهی کمتر نیاز دارند و می توانند جهان را به طور کارآمدتر تغذیه کنند. ناگفته نماند که آنها خوشمزه و پر از غذا هستند.

در اینجا برخی از دستور العمل های گیاهی مورد علاقه من وجود دارد که به راحتی جایگزین غذاهای گوشت گاو یا گوشت می شوند.

ایده گوشت گاو با علف ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان که می خواهند پایداری را در اولویت قرار دهند ، جذاب باشد. اما همه چیز در پایان روز خراب نمی شود. در مقایسه با گوشت گاو پرورش داده شده در کارخانه ، گوشت گاو چرا دارای مزایایی است ، اما آنقدر کافی نیست که آن را بر پایه ثبات قرار دهد … و حتی می تواند برای کره زمین بدتر باشد. در عوض ، سعی کنید پروتئین های گیاهی بیشتر دوستدار زمین را جایگزین گوشت گاو کنید.

وزن می کنی؟ آیا استدلال دیگری علیه یا علیه گاو چمن شنیده اید؟ زیر را به اشتراک بگذارید!

این پست ها را برای حقایق بیشتر در مورد گوشت و پروتئین گیاهی بررسی کنید.

– ویتنی

اگر از این پست الهام گرفته اید ، چگونه می توانید عکس چاپ کنید و به #WITSKITCH بگویید – من دوست دارم آن را ببینم.

دیدگاهتان را بنویسید