آیا Ponzu Keto دوستانه است؟


آیا به دنبال یک سس کتو پسند هستید؟ آیا می دانید، آیا پونز کتو دوستانه است؟ شما در جای درست قرار دارید. این پست در مورد حقایق تغذیه ای این سس بحث می کند تا مشخص شود آیا می توانید آن را در حین مصرف کتو مصرف کنید یا خیر.

پونزو چیست؟

پونزو یک سس و سس مرکبات ژاپنی است که در چندین دستور غذای ژاپنی استفاده می شود. به طور کلی، مردم از آن به عنوان سس غوطه وری برای کوفته های بخارپز، جیوزا و ساشیمی استفاده می کنند. علاوه بر این، برخی افراد از آن برای ترشی کردن استیک، مرغ و گوشت خوک نیز استفاده می کنند. علاوه بر این، به عنوان سس سالاد نیز عمل می کند.

واژه پونزو از کلمه هلندی pons گرفته شده است که به معنای نوشیدنی تهیه شده از آب میوه است. سس پونزو حاوی سرکه برنج، تکه های کاتسوبوشی، میرین و جلبک دریایی است. این مواد روی حرارت متوسط ​​پخته و سپس سرد می شوند. امروزه سس پونزو تجاری در بسته بندی با مواد و مواد نگهدارنده اضافی عرضه می شود.

اطلاعات تغذیه ای برای پونزو

۱۵ میلی لیتر سس تجاری پونزو ده کالری و ۳۶۰ میلی گرم سدیم به شما می دهد. علاوه بر این، شما ۲ گرم کربوهیدرات خالص دریافت می کنید. بیشتر سس پونزو تجاری موجود در بازار شامل سس سویا، بنزوات سدیم و عصاره مخمر است.

آرامش بخش، افرادی که از رژیم کتو پیروی می کنند می خواهند بدانند – آیا Ponzu Keto Friendly است؟

آیا Ponzu Keto دوستانه است؟ یا می توانید پونزو را روی کتو مصرف کنید؟

نه، پونزو کتو پسند نیست. در هر ۱۵ میلی لیتر، ۲ گرم کربوهیدرات خالص دریافت می کنید. در چنین مقدار کمی، مقدار قابل توجهی کربوهیدرات دارد. به یاد داشته باشید، شما باید از آن به مقدار زیاد برای سس یا به عنوان سس استفاده کنید. بنابراین، کربوهیدرات در مقادیر بالایی دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، از آنجایی که سس پونزو با مواد نگهدارنده پردازش می شود، برای رژیم کتو ایده آل نیست.

جایگزین های Keto برای Ponzu

سس واسابی

سس واسابی از ترب ژاپنی درست می شود. به ازای هر ۱۰ گرم سس واسابی، ۴ گرم کربوهیدرات خالص دریافت خواهید کرد. این شامل هیچ گونه مواد نگهدارنده نیست. بنابراین، اگر آن را به مقدار کم مصرف کنید، تأثیری بر کتوز نخواهد داشت.

موسو از پونزو ارگانیک ژاپن

پونزو ارگانیک موسو از ژاپن می تواند یک جایگزین عالی برای کتو دوستانه برای سس پونزو تجاری معمولی باشد. این شامل تمام مواد ارگانیک تایید شده بدون مواد نگهدارنده مانند بنزوات سدیم است. در هر ۱۵ میلی لیتر، ۱ گرم کربوهیدرات خالص دریافت خواهید کرد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر