ابزار ارزیابی مغز استرالیایی CogMate با هنگ کنگ به تایوان می آیدیک ابزار ارزیابی دیجیتال مغز توسط شرکت فناوری علوم اعصاب فهرست شده در فهرست ASX Cogstate وارد تایوان و هنگ کنگ خواهد شد.

روز پنجشنبه، Cogstate اعلام کرد که CogMate، نسخه جهانی و چند زبانه ابزار دیجیتالی خود ارزیابی NouKNOW برای عملکرد مغز، توسط شرکت داروسازی Eisai در دو بازار آسیایی توزیع خواهد شد.

او چه کار می کند

CogMate که از طریق وب و دستگاه های تلفن همراه قابل دسترسی است، یک دستگاه غیر پزشکی برای ارزیابی عملکرد مغز است. این شاخص به اصطلاح عملکرد مغز را ارائه می دهد که جنبه های شناختی مانند حافظه و تصمیم گیری را اندازه گیری می کند. به گفته این شرکت، این یافته‌ها می‌تواند به توصیه‌های سبک زندگی برای حفظ عملکرد مغز کمک کند.

درست مانند NouKNOW، همتای ژاپنی خود، CogMate نیز با استفاده از باتری مختصر Cogstate، یک تست عملکرد شناختی توسط Cogstate توسعه یافت.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی، راه اندازی مشابه این ابزار دیجیتال در سایر کشورهای آسیایی از جمله سنگاپور در ماه های آینده رخ خواهد داد.

چرا مهم است

بین المللی بیماری آلزایمر، فدراسیون جهانی جوامع زوال عقل، قبلاً این را پیش بینی کرده بود. احتمالاً ۷۱ میلیون نفر در منطقه آسیا و اقیانوسیه تا سال ۲۰۵۰ به زوال عقل مبتلا خواهند شد که در مقایسه با ۲۳ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است. این وضعیت شش سال پیش حدود ۱۸۵ میلیارد دلار هزینه برای منطقه داشته است که بیشترین هزینه در ژاپن و چین ثبت شده است.

Eisai که CogMate را به طور انحصاری در تایوان و هنگ کنگ توزیع می کند، با بازاریابی محصولات و راه حل هایی مانند ارزیابی شناختی، گفت که هدف آن ایجاد اکوسیستمی برای جلوگیری از زوال عقل و حمایت از مبتلایان به این بیماری است.

در سال ۲۰۱۹، Cogstate و Eisai برای اولین بار یک قرارداد مجوز انحصاری برای تجاری سازی فناوری های Cogstate در ژاپن امضا کردند. یک سال بعد، آنها قرارداد را به سایر نقاط جهان تعمیم دادند.

بازار عکس فوری

یکی از مشهورترین بازیگران در زمینه سلامت مغز است معاینه مغز. این شرکت نرم افزار موبایل و دسکتاپ را برای ارزیابی زوال شناختی و غربالگری بیماری های شناختی مانند بیماری آلزایمر و زوال عقل توسعه می دهد. سال گذشته در نوامبر، دور سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری سری B را تکمیل کرد.

سایر بازیکنان این فضا عبارتند از Quest Diagnostics، که برنامه ارزیابی شناختی CogniSense را ایجاد کرد که به پزشکان در تشخیص، ارزیابی و مدیریت مراقبت از افراد مبتلا به اختلال شناختی کمک می‌کند، و Savonix که یک برنامه آموزش مغز و آزمایش مغز را توسعه داد.

در اخبار دیگر، ارائه دهنده مراقبت های حاد کلاس III ویژه بیمارستان Freer Park در سنگاپور از ابزار اسکن MRI با قابلیت هوش مصنوعی برای تعیین حجم بافت مغز در بیماران مشکوک به زوال عقل استفاده کرده است. این بیمارستان در سپتامبر سال گذشته ارائه خدمات تصویربرداری عصبی را آغاز کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر