ادای احترام به رهبران جامعه سیاه پوست کشته شده در تیراندازی دسته جمعی بوفالو – وبیشو تک


قتل عام نژادپرستانه یک مرد مسلح در داخل یک سوپرمارکت در بوفالو، نیویورک، ۱۰ نفر از جمله چندین کارمند فروشگاه و مردان و زنان سیاهپوست با سابقه طولانی خدمت به جوامعی را که در آن زندگی می کردند، کشت.

عزاداران در روز ۱۵ مه در بیرون فروشگاه تاپس فرندلی مارکز و در کلیساهای سرتاسر شهر جمع شدند تا دعا کنند و خواستار پایان دادن به خشونت های ناشی از نفرت در روز پس از تیراندازی دسته جمعی در محله عمدتاً سیاهپوست شوند. گل‌ها، شمع‌ها و تکه‌های کبوتر سفید در یادمان‌های موقت اطراف محل تیراندازی قرار داده شد.

در مجموع ۱۳ نفر تیرباران شدند. یازده نفر از قربانیان سیاه پوست هستند.

افرادی که توسط مرد مسلح مظنون کشته شدند مادربزرگ ها، یک داوطلب انبار مواد غذایی، یک شماس کلیسا، یک افسر پلیس بازنشسته، یک مدافع حقوق مدنی و نویسنده و دیگران بودند – همه با کلیساها و همسایگان خود پیوند عمیقی داشتند و از آنها به عنوان مدافعان خستگی ناپذیر و فداکار یاد می شد. برای جوامع و خانواده هایشان

روث ویتفیلد۸۸ ساله، یکی از اعضای گروه کر کلیسا در کلیسای یادبود دورهام AME Zion بود، جایی که ۵۰ سال در آن عضویت داشت. به گفته او پس از ملاقات با شوهرش در خانه سالمندان در همان حوالی، او در بازار توقف کرد تا مواد غذایی تهیه کند. مجله نیویورک تایمز.

مادربزرگ هشت نوه و مادر چهار فرزند «به ما آموخت که چگونه بدون قید و شرط دوست داشته باشیم. گارنل دبلیو ویتفیلد، کمیسر سابق آتش‌نشانی بوفالو، به یکی از شعبه‌های ABC News در منطقه بوفالو گفت.

او گفت که او “مادر کامل” و “مادر بی مادران” بود. او برای همه ما یک نعمت بود. او خدا را دوست داشت و به ما یاد داد که همین کار را انجام دهیم.»

عروسش کاسیتا ویتفیلد او را به عنوان “زنی مذهبی که عمیقاً به خانواده اش اهمیت می دهد” توصیف کرد.

هارون سالتر۵۵ ساله، پس از ۳۰ سال کار در این نیرو، از اداره پلیس بوفالو بازنشسته شد. او در چهار سال گذشته به عنوان نگهبان در بازار کار می کرد.

به گفته مقامات مجری قانون، سالتر اسلحه خود را بیرون کشید تا سعی کند مرد مسلحی را که زره پوش به تن داشت، سرنگون کند. پس از آن جندرون ظاهراً به تیراندازی پاسخ داد و افسر سابق را کشت.

جوزف گراماگلیا، کمیسر پلیس بوفالو روز یکشنبه گفت: “او یک قهرمان واقعی است.” اگر اقدامات او نبود، قربانیان بیشتری وجود داشت.»

رئیس پلیس به ABC News گفت که “او به سمت تیراندازی رفت، به سمت دعوا رفت.”

او گفت: «او به فرد شلیک کرد، اما به دلیل جلیقه زره پوشش، هیچ تأثیری روی او نداشت. “متاسفانه، مظنون به تیراندازی پاسخ داد و او بر اثر جراحات جان خود را از دست داد… او عضوی محبوب بود و ما مطمئن هستیم که دیروز جان ها را نجات داده است.”

کاترین “کت” مسیبتی جین گرانت، ۷۲ ساله، یک مدافع قدیمی حقوق مدنی در منطقه بوفالو بود که توسط قانونگذار سابق شهرستان ایری، بتی جین گرانت، توصیف شده بود: “از این که مطمئن شویم جامعه ما نادیده گرفته نمی شود عذرخواهی نمی کند.”

او برای روزنامه های تاریخی آفریقایی آمریکایی منطقه نوشت معیار بوفالو، که برای اولین بار نزدیک به ۱۰۰ سال پیش منتشر شد و بوفالو چلنجر، که اخیراً شصتمین سالگرد خود را به رسمیت شناخت.

عکسی در سال ۲۰۱۱، مدافع حقوق مدنی و نویسنده کاترین «کت» ماسی را در بوفالو نشان می‌دهد. او یکی از ۱۰ نفری بود که در تیراندازی دسته جمعی در ۱۴ مه کشته شدند.

(AP)

سال گذشته او نامه ای به بوفالو نیوز پس از تیراندازی مرگبار به یکی از بستگان یک مقام محلی، درخواست “اقدام گسترده فدرال” برای مبارزه با خشونت با سلاح گرم، “روایت غم انگیزی از تشدید خشونت با سلاح در بوفالو و بسیاری از شهرهای بزرگ ایالات متحده.”

خانم گرانت گفت: “برای از دست دادن چنین مبارزی، کسی که آنقدر فصیح بود… از دست دادن آن صدا.”

مروارید جوانبه گفته یکی از شعبه های محلی NBC، ۷۷ ساله، عاشق «آواز خواندن، رقصیدن و بودن در کنار خانواده» بود و «مادر، مادربزرگ و مبلغ» بود که به اداره انبار غذا در محله پارک مرکزی بوفالو کمک کرد.

هیوارد «تری» پترسون، یک شماس در کلیسای ایالتی تابرناکل خدا، اغلب با خواربارفروشی به خریداران تاپ سواری می داد.

همسرش تیرزا پترسون گفت: «او پیراهن را از پشتش می‌کشید بوفالو نیوز. او همین است. او به کسی آسیب نمی رساند. هر چی داشت بهت میداد

سلست چانیبه گزارش نیویورک تایمز، ۶۵ ساله، مادربزرگ شش نوه، برای خرید توت فرنگی برای تهیه کیک های کوتاه به بازار تاپس رفت و در حین دیدار با خواهرش در بوفالو.

روبرتا دروریخواهرش، یک زن ۳۲ ساله اهل سیراکیوز، به عنوان یک “شخص پر جنب و جوش” به یاد می آورد. آماندا دروری به روزنامه گفت: «او همیشه در مرکز توجه بود و تمام اتاق را به لبخند و خنده واداشت.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر