ادویه جات ترشی جات ، سلامتی و طول عمر


اگر غذای تند بخورید ، عمر بیشتری خواهید داشت

امروزه تحقیقات نشان می دهد افرادی که غذاهای تند را در رژیم غذایی خود با سس های تند قرار می دهند ، عمر طولانی تر و سالم تری نسبت به افرادی که غذاهای تند مصرف نمی کنند ، خواهند داشت.

بنابراین پیش بروید و فلفل بیشتری به تخم مرغ خود اضافه کنید ، این باعث طول عمر شما می شود.

فلفل

تاریخچه فلفل در بسیاری از فرهنگ های جهان در طول سالها از ادویه جات و سس های تند استفاده شده است ، نه فقط برای طعم و مزه.
فلفل ، ادویه جات ترشی جات و ادویه های دیگر در اصل در تمدن های قدیم برای تزئین و اهداف دارویی استفاده می شده است.

امروزه بسیاری از ترکیبات غذایی سنتی هنوز در آمریکای لاتین ، آسیا ، خاورمیانه و آفریقا استفاده می شود.

رایج ترین نوع فلفل مورد استفاده در سراسر جهان فلفل قرمز یا فلفل قرمز است که بعد از نمک محبوب ترین ادویه است. این نوع فلفل برای اولین بار در پرو ، مکزیک و سرخپوستان آمریکایی در سال قبل از میلاد استفاده شد. 1000 در قرن 15 و 16.

فلفل قرمز و دیگر فلفل های تند توسط محققان به سایر کشورهای اروپایی ، آسیایی و آفریقایی معرفی شد.
اخیراً چین ، ترکیه ، نیجریه ، اسپانیا و مکزیک بزرگترین تولید کنندگان فلفل قرمز در جهان هستند و محصولات خود را به تمام نقاط جهان صادر می کنند.
امروزه یافتن این نوع فلفل و ادویه جات دیگر بسیار آسان است. در هر سوپر مارکت یافت می شود.


مقالات مرتبط.

فلفل SP برای بدن مفید است. (بر اساس علم)

فواید سرو برای مو و پوست سر چیست؟


چرا ادویه های تند سالم هستند؟

تمام فواید و اثرات مثبت فلفل قرمز ، کپسایسین و سایر فلفل های تند آب این فلفل است ، تندی این فلفل نیز به دلیل وجود این ماده است.

کپسایسین یک ماده بی بو و بی مزه است که از نظر علمی در بسیاری از موارد م beثر است ، به عنوان مثال:
فشار خون ، کلسترول ، درد مفاصل ، افسردگی و مشکلات گوارشی برای سلامتی مفید هستند. کپسایسین در ابتدا درد را تشدید می کند ، اما سپس شدت آن را کاهش می دهد. به همین دلیل ، کپسایسین معمولاً به عنوان یک مسکن استفاده می شود ، به ویژه برای درد بعد از عمل در مفاصل ، گلو و برخی از اختلالات پوستی.

اما فلفل تنها ماده ای تند نیست که سلامت شما را افزایش می دهد

زردچوبه را بهتر بشناسید

زردچوبه این ماده اصلی سس های تند است که برای اولین بار در غذاهای خاورمیانه ، هندی و آسیای جنوب شرقی یافت شد ، اما مزایای زیادی نیز نشان داده است. جزء اصلی زردچوبه کارکامین است که پیشرفت برخی بیماریهای ویروسی را در بدن کند می کند.

به تازگی نتایجی در زمینه توسعه بیماری آلزایمر نشان داده است و می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد.
مطالعات اخیر نشان داده است که فلفل ، ادویه جات ، سرطان ها و حملات قلبی در فرهنگ هایی که از فلفل در رژیم غذایی خود استفاده می کنند ، کمتر دیده می شود. غذاهای تند بخورید ، آنها می گویند عمر طولانی تری دارند

فلفل قرمز و دیگر ادویه جات تند باعث تنگی نفس ، زخم معده و سوزش سر دل می شوند.

لازم به ذکر است که علاوه بر خفگی ، در واقع ادویه و سس تند برای درمان یا پیشگیری از این بیماری ها استفاده می شود.
رژیم هایی که از مقدار زیادی فلفل قرمز استفاده می کنند فلفل قرمز دیگر حاوی کپسایسین و بسیاری از ادویه های تند دیگر مانند زردچوبه سلامت کلی بدن را بهبود می بخشد و می تواند از بسیاری بیماریهای خطرناک و خطرناک جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید