ارتش اسرائیل به قتل احتمالی خبرنگار الجزیره – ساحل نیوز اعتراف کرد


مقامات اسرائیلی بعد از ظهر دوشنبه نتایج تحقیقات خود را در مورد این قتل منتشر کردند. شاهدان عینی، الجزیره و تحقیقات متعدد سازمان ملل، گروه های حقوق بشر و سازمان های رسانه ای گفته اند که یک سرباز اسرائیلی ابوکلیه را کشته است.

تحقیقات اسرائیل مدعی شد که افراد مسلح فلسطینی به سربازان اسرائیلی در محل حادثه تیراندازی کردند، ادعایی که فیلم این حادثه آن را تایید نکرد.

در این گزارش آمده است: «منبع تیراندازی که منجر به کشته شدن خانم ابوکله شد به وضوح قابل شناسایی نیست. وی افزود: این احتمال وجود دارد که او توسط افراد مسلح فلسطینی مورد اصابت گلوله قرار گرفته باشد.

این گزارش می افزاید: دادستان نظامی پس از بررسی دقیق این حادثه و با توجه به تمامی یافته ها به این نتیجه رسید که با توجه به شرایط موضوع، ظن وقوع جرمی که توجیه کننده آغاز تحقیقات از سوی رئیس جمهور باشد وجود ندارد. جمهوری پلیس نظامی. NB.

در یک نشست مطبوعاتی قبل از اعلام نتایج، مقامات ارشد ارتش اسرائیل گفتند که با این سرباز ملاقات کرده اند و “اگر ملاقات کرده است، اشتباه کرده است.”

آنها همچنین بارها گفته اند که “به رفتار سربازان ما بسیار افتخار می کنند” و سربازان “در جریان و پیگیری هستند”.

ابوکلیه ۵۱ ساله فلسطینی-آمریکایی در ۱۱ مه هنگام پوشش خبری حمله ارتش به جنین در شمال کرانه باختری اشغالی توسط نیروهای اسرائیلی به ضرب گلوله کشته شد.

تحقیقات متعدد و دقیق از جمله سازمان ملل، تشکیلات خودگردان فلسطین و چندین رسانه از جمله سی‌ان‌ان و آسوشیتدپرس (AP) نشان داد که ابوقلعه قطعاً توسط اسرائیل هدف گلوله قرار گرفته است و هیچ جنگجوی فلسطینی در صحنه نبوده است. هنگام کشته شدن

خبرنگارانی که در کنار او ایستاده بودند و شاهد این قتل بودند نیز گفتند که هیچ مبارز فلسطینی وجود ندارد.

ابو کاهله خبرنگار کهنه کار شبکه الجزیره عربی و نامی شناخته شده در جهان عرب بود که بیش از ۲۵ سال با این شبکه در پوشش خبری اشغال سرزمین های فلسطین توسط اسرائیل همکاری داشت.

قتل او خشم جهانی و درخواست های گسترده برای تحقیقات مستقل را برانگیخت که اسرائیل آن را رد کرد و در عوض تصمیم گرفت تحقیقات خود را آغاز کند.

ابوصالح جلیقه و کلاه مخصوص مطبوعاتی به تن داشت و در کنار خبرنگاران دیگر با لباس مطبوعات ایستاده بود که کشته شد.

یکی دیگر از روزنامه نگاران الجزیره به نام علی الصمودی نیز در محل حادثه از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفت، اما پس از مدتی بهبود یافت.

الجزیره و خانواده ابوکالی قتل او را به دادگاه کیفری بین المللی ارجاع دادند.

شبکه الجزیره در بیانیه ای این قتل را یک “قتل آشکار” توصیف کرد و گفت که ابوکلیه “با خونسردی ترور شده است”.

این شبکه با بیان اینکه الجزیره دولت اسرائیل و نیروهای اشغالگر را مسئول کشتن شیرین می داند، افزود: همچنین از جامعه جهانی می خواهد که نیروهای اشغالگر اسرائیل را در مورد هدف قرار دادن شیرین و کشتن عمدی وی پاسخگو باشد. “

ایالات متحده در ابتدا خواستار تحقیقات مستقل شد، اما بعداً گفت که اسرائیل “تحقیقات کامل و کامل” دارد.

در ماه ژوئیه، ایالات متحده نتایج تحقیقات خود را منتشر کرد که نشان داد ابوکلی احتمالاً در اثر شلیک “ناخواسته” از مواضع اسرائیل کشته شده است، اما گفت که منبع گلوله ای که به او اصابت کرده است “بی نتیجه مانده است”. خانواده اش عصبانی شدند. . کسانی که پیگیر قضیه هستند

به گزارش سندیکای روزنامه نگاران فلسطینی، از سال ۲۰۰۰، حداقل ۴۶ روزنامه نگار فلسطینی توسط نیروهای اسرائیلی در کرانه باختری اشغالی و نوار غزه کشته شده اند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر