استارباکس با شکایت گسترده کارگری شامل بیش از ۲۰۰ تخلف ادعایی برخورد کرد – سپ مگ


مدیر منطقه ای هیئت ملی روابط کار در بوفالو، نیویورک، روز جمعه شکایتی صادر کرد و استارباکس را به ۲۹ اتهام مربوط به کار ناعادلانه متهم کرد که شامل بیش از ۲۰۰ نقض قانون ملی روابط کار بود.

این شکایت ناشی از ادعاهای استارباکس کارگران یونایتد علیه این شرکت در بوفالو است، جایی که تلاش سازماندهی اتحادیه در ماه اوت آغاز شد.

در این شکایت که توسط CNBC مشاهده شد، NLRB استارباکس را به مداخله، محدود کردن و اجبار کارمندانی که به طرق مختلف به دنبال تشکیل اتحادیه هستند متهم می‌کند. دفتر منطقه‌ای آژانس مستقل فدرال گفت که غول قهوه با بستن فروشگاه‌ها در منطقه، کاهش غرامت کارگران، اعمال سیاست‌ها علیه حامیان اتحادیه به روشی تبعیض‌آمیز، درگیر شدن در نظارت و اخراج کارگران، از جمله موارد دیگر تخلف، کارگران را تهدید و ارعاب کرده است. .

در این شکایت همچنین اشاره شده است که مقامات بلندپایه استارباکس بازدیدهای “بی سابقه و مکرر” از بوفالو داشته و جلسات اجباری ضد اتحادیه برگزار کردند و خاطرنشان کردند که رهبران، از جمله مدیر عامل هاوارد شولتز، در صورت خودداری کارگران از سازماندهی، وعده افزایش مزایا را داده بودند. بوفالو در مرکز حرکت اتحادیه بوده است. این شهر اولین فروشگاهی است که در ماه دسامبر به سازماندهی رای مثبت داد و جرقه جنبشی را برانگیخت که در سراسر کشور گسترش یافت.

رجی بورخس، سخنگوی استارباکس در بیانیه ای به CNBC گفت: «شکایت که توسط مدیر منطقه ای NLRB در بوفالو صادر شد، شامل مسائل مهمی است. با این حال، استارباکس موافق نیست که ادعاها دارای ارزش هستند، و صدور شکایت یک یافته توسط NLRB نیست. این آغاز یک روند دعوی است که به هر دو طرف اجازه می دهد تا استماع و ارائه شواهد. ما معتقدیم که ادعاهای مندرج در شکایت نادرست است و ما مشتاقانه منتظر ارائه مدارک خود در هنگام رسیدگی به اتهامات هستیم.»

از زمان شروع این جنبش در سال گذشته، بیش از ۵۰ فروشگاه استارباکس به سازماندهی با کارگران متحد رای داده اند و نزدیک به ۲۵۰ فروشگاه برای برگزاری رای در سراسر کشور درخواست داده اند. حداقل پنج نفر به سازماندهی رای منفی داده اند. استارباکس نزدیک به ۹۰۰۰ مکان در سراسر کشور دارد.

شکایت دفتر منطقه ای NLRB شامل اتهامات چند ماهه اتحادیه علیه شرکت می شود. استارباکس فرصتی برای پاسخ به اتهامات خواهد داشت.

برای رفع این اتهامات، وکیل عمومی NLRB به دنبال بازگرداندن کارگران به کار است و شولتز یا روسان ویلیامز، معاون اجرایی استارباکس آمریکای شمالی، جلسه ای با کارکنان، نمایندگان اتحادیه و دولت برگزار کنند. در این جلسه که قرار است فیلمبرداری و توزیع شود، یکی از مسئولان اعلامیه حقوق کارمندان را قرائت می کند.

استارباکس گفته است که هیچ اتحادیه ای هرگز در بوفالو رخ نداده است. امروز، NLRB رکورد را ثابت می کند. استارباکس کارگران یونایتد در بیانیه‌ای گفت: این شکایت میزان و انحطاط رفتار استارباکس در غرب نیویورک را برای بخش عمده‌ای از یک سال تأیید می‌کند. استارباکس در مورد میدان مین شکسته اتحادیه که کارگران را مجبور به عبور از آن در مبارزه برای حق سازماندهی خود کردند، پاسخگو خواهد بود. این شکایت نمای استارباکس را به‌عنوان یک «شرکت مترقی» کاملاً آشکار می‌کند و حقیقت جنگ ضد اتحادیه هاوارد شولتز را افشا می‌کند.»

استارباکس بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

شولتز که در سومین کار خود به عنوان مدیر عامل استارباکس مشغول به کار است، در گذشته یکی از مخالفان فعال و سرسخت اتحادیه سازی بوده است. این شرکت اخیراً سرمایه‌گذاری‌های پرداختی و آموزشی را برای کارگران اعلام کرد، اما گفت که این مزایا نمی‌توانند به‌طور خودکار به فروشگاه‌های اتحادیه‌ای بدون بحث‌های چانه‌زنی جداگانه تعلق گیرد.

شولتز در کنفرانس تلفنی سود شرکت در روز سه‌شنبه به تحلیلگران گفت: «قرارداد اتحادیه حتی به آنچه استارباکس ارائه می‌کند نزدیک نمی‌شود».

فشار اتحادیه باریستاها روز پنجشنبه زمانی که کاخ سفید میزبان رهبران سازماندهی کمپین در استارباکس و سایر شرکت‌ها مانند آمازون بود، بیشتر مورد توجه قرار گرفت. استارباکس به کاخ سفید نامه نوشت و خواستار برگزاری جلسه ای از سوی خود شد و این رویداد را “عمقا نگران کننده” خواند، زیرا می گوید اکثر شرکای آن مخالف حضور در اتحادیه هستند.

استارباکس کارگران یونایتد بیش از ۱۰۰ اتهام کار ناعادلانه را علیه استارباکس تنظیم کرده است، در حالی که این شرکت در ازای آن دو اتهام علیه اتحادیه ارائه کرده است. Starbucks Workers United نیز اخیراً به پیروزی رسید زیرا مقامات NLRB از دادگاه فدرال درخواست کردند تا شرکت را مجبور کند تا کارمندان فعالی را که می‌گویند به دلیل کمپین اتحادیه از کار برکنار شده‌اند، بازگرداند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر