استاندار تهران: شهرداران متعهد به ساخت ۱۳۰ هزار واحد مسکونی شدند


به گزارش خبرگزاری ایران (ایرنا)، محسن المنصوری وی عصر سه شنبه در حاشیه دومین اجلاس فصلی شهرداران استان تهران که در قرارگاه امام خمینی (ره) لواسان برگزار شد، با تاکید بر موضوع اساسی و مهم مسکن گفت: مشارکت به تحقق بزرگ. تعهد دولت (طرح ملی جابجایی مسکن: ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور).

وی با اشاره به جلسه امشب افزود: نحوه ساخت و ساز، نحوه تامین زمین، گنجاندن بافت، تغییر کاربری، نکات و ملاحظات مطرح شده از سوی شهرداران در کمیته ماده ۵ برای مشارکت شهرداران و بخش خصوصی در تعامل با شهرداری ها در موارد مهمی است. مسائل مسکن به ویژه شتاب بخشیدن به تهران و شهرهای اطراف.

استاندار تهران: شهرداران متعهد به ساخت 130 هزار واحد مسکونی شدند

نماینده عالی دولت در استان تهران خاطرنشان کرد: مسکن یک نیروی بسیار حساس و محرک در سبد اقتصادی خانواده است، بنابراین بخش بزرگی از جلسه را پوشش داد.
منصوری با اشاره به ایام اربعین اباعبدالله الحسین علیه السلام گفت: استانداری تهران در استان های ایلام، نجف و کربلا با تقسیم کار بین رده های حکومتی، اجرایی و حاکمیتی متمرکز بود. نیروهای مردمی و گروه های فعال انشاالله در این سه حوزه نقش جدی دارند.»
وی در خصوص مسائل فرهنگی و اجتماعی گفت: شهرداران در این زمینه و در بحث حاشیه نشینی، ساخت فرهنگسراها و خانه های جهانی، ایجاد مولفه های فرهنگی و تلاش برای آنها و توافق با دولت برای همکاری در این زمینه ها وظیفه دارند. تمرکز بر ائمه جمعه
استاندار تهران تاکید کرد: من شخصا به مقابله و جلوگیری از ساخت و سازهای بدون مجوز ادامه می دهم تا این پدیده در استان جمع آوری شود. بحمدالله در حوزه کنترل فرآیندها و اصلاحات اتفاقات خوبی افتاده است و عناصر منصوب در کمیته های ماده ۱۰۰ نیروهای متخصص، وفادار، جدی و انقلابی هستند.
نماینده عالی دولت در استان تهران تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد ارگان هایی که بیش از سایر ادارات مرتبط با شهرداری ها هستند مانند جهاد کشاورزی، نظام مهندسی، آب و فاضلاب و آب های سرزمینی برای حضور در آن جابجا شوند. مسائل مربوط به گفتگو برای تعیین وظایف و تصمیم گیری.
المنصوری گفت: تنظیم منابع شهرداری یکی از محورهای این جلسه خطاب به شهرداران استان تهران بود. منابع انسانی، خانه های سازمانی و خودروهای زیادی هستند که در خارج از شهرداری ها فعالیت می کنند یا اداره می شوند، برخی غیرقانونی و برخی دارای مجوز قانونی هستند و دیگر مشکلی نیست بلکه نوعی بی انضباطی است. لذا با توضیح روش و تعیین حدود و جزئیات، خواستار اصلاح آن شدیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر