استراتژی های موفقیت – بهبود سلامت و آموزش شخصی Los Altos


همه ما این ضرب المثل قدیمی را شنیده ایم، “شکست در برنامه ریزی برای شکست برنامه”. هنگام در نظر گرفتن بهبود یا تغییر عادات غذایی، بسیاری به دنبال یک رژیم غذایی از پیش تعیین شده هستند که چنین برنامه ای را ارائه می دهد، با این حال، بهترین برنامه برای تغییر رفتار باید همه عناصر سبک زندگی شما را در نظر بگیرد. برنامه ریزی برای تغییر نحوه غذا خوردن یا تغذیه شما باید کمتر مخرب باشد تا پایدار باشد. به جای جستجوی «رژیم‌های غذایی»، با ایجاد یک استراتژی غذایی که برای شما مفید است، به تغییر در عادات غذایی نزدیک شوید.

چرا به جای رژیم روی استراتژی تمرکز کنیم؟ به بیان ساده، یک استراتژی را می توان برای هر موقعیت یا شرایطی اعمال کرد، در حالی که یک رژیم غذایی می تواند جزمی باشد. استراتژی غذا خوردن انعطاف‌پذیر و فردی است، زیرا رژیم غذایی محدودکننده است و از نظر پایداری می‌تواند غیر واقعی باشد. استراتژی غذایی شما نشان دهنده ارتباط عاطفی و فرهنگی شما با غذا و واقعیت شما از نظر انتخاب غذا است (چه کسی آشپزی می کند، چه کسی خرید می کند، نیازهای تغذیه ای و ترجیحات دیگران در خانواده شما). این تفاوت بین عمدی بودن در مورد اینکه چه زمانی، چرا و چه چیزی می خورید در مقابل پیروی از یک مجموعه تا حدی خودسرانه از قوانین است که ممکن است سلامت و پایداری بلندمدت را بر اهداف کوتاه مدت اولویت دهد یا خیر. رژیم به جای یک انتخاب، یک طرز فکر تقلب را ترویج می کند. هنگامی که ما رژیم غذایی را انتخاب می کنیم، می توانیم ارتباط خود را با آنچه در مورد غذا احساس می کنیم و اینکه چگونه بر بهره وری ما تأثیر می گذارد، از دست می دهیم. امید به نتایج آتی بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنیم یک ناراحتی یا قربانی کوتاه مدت است.

۴ گام برای ایجاد یک استراتژی واقعی و پایدار

۱. ارزیابی

هنگام ایجاد تغییرات در سبک زندگی، اولین اولویت این است که با توجه به اینکه چه، چرا، چه زمانی و چگونه غذا می خورید، به بدن خود گوش دهید. به دنبال میوه‌های افتاده‌ی ضرب‌المثلی باشید، خیار، اگر تغییر کند، در عین حال که همچنان به سمت سالم‌تری هدایت می‌شود، کمتر مخرب خواهد بود. یک مثال ممکن است یک لیوان آب قبل از هر وعده غذایی یا منع رفت و آمد الکل باشد. وقت گذاشتن برای ارزیابی نه تنها آنچه برای خوردن انتخاب می‌کنید، بلکه چه چیزی بر آن تصمیم‌ها تأثیر می‌گذارد، در شناسایی استراتژی‌هایی که می‌توانند با موفقیت اجرا شوند، مفید است.

هنگام ایجاد یک استراتژی غذایی، این چهار مورد را از خود بپرسید:

 • اگر این استراتژی را با موفقیت اتخاذ کنم چه چیزی در زندگی من متفاوت خواهد بود؟
 • آیا این برای من و خانواده ام کار می کند؟
 • آیا از این طریق غذا خوردن لذت خواهم برد و راضی خواهم شد؟
 • آیا این یک “رفع سریع” است یا کاری که من می توانم در طول مدت انجام دهم؟
۲. آزمایش کنید

هیچ “یک اندازه مناسب همه” در مورد استراتژی غذا خوردن وجود ندارد که توسعه استراتژی مناسب برای شما را به یک فرآیند آزمون و خطا تبدیل کند، اگر می خواهید آزمایش کنید. متفاوت از رژیم سخت یا “ژانویه خشک” که در آن انتظار برای یک دوره زمانی محدود است، آزمایش تغییر رفتار شامل یادگیری در مورد اینکه چه چیزی برای شما و سلامتی شما مفید است، است تا بتوانید برای مدت نامحدودی این کار را ادامه دهید.

۳. تجزیه و تحلیل

همانطور که شروع به ایجاد تغییرات ظریف می کنید، به بدن خود گوش دهید و به دنبال نشانه هایی از پیشرفت باشید که با اهداف شما و همچنین مواردی که به خوبی کار نمی کنند، هماهنگ باشند. ممکن است متوجه شوید:

نشانه های مثبت

 • انرژی پایدار در تمام طول روز
 • هضم بهتر و نفخ کمتر
 • افزایش عملکرد و بهره وری
 • خلق و خوی بهتر
 • خوب بخوابید و به خوبی ریکاوری کنید

علائم منفی

 • نارضایتی از نظر احساس سیری یا احساس انرژی
 • احساس ناراحتی مانند نفخ، گرفتگی یا گاز
 • احساس استرس، ناراحتی، عصبانیت یا افسردگی می کنید؟
۴. تنظیم کنید

مهم است که دستاوردها را جشن بگیرید، موفقیت ها را بسازید و زمانی که برخی یا همه تجربیات آنطور که انتظار داشتید کار نمی کنند، تغییراتی ایجاد کنید. تغییر دشوار است و اغلب یک مسیر خطی نیست. به شما اجازه می دهد تا در استراتژی خود تغییراتی ایجاد کنید، به اطمینان از ادامه پیشرفت کمک می کند. غالبا

اگر در پایان این مد احساس نمی‌کنید پیشرفت کرده‌اید یا احساس نمی‌کنید که با نیازهای شما مطابقت دارد، همیشه می‌توانید تغییراتی را که برای شما مفید است ایجاد کنید. این تغییرات به آزمون و خطا نیاز دارند، اما برای یافتن بهترین، باید بررسی کنید و بفهمید تغییر یک عادت مادام العمر چه احساسی دارد.

غلبه بر چالش ها

ما می‌دانیم که گفتن این کار آسان‌تر از انجام آن است، و حتی بهترین برنامه‌ها را می‌توان مختل کرد. پس وقتی همه چیز از کنترل ما خارج است، چه کنیم؟ به جای نگرانی در مورد چیزهایی که تحت کنترل شما هستند، روی چیزهایی تمرکز کنید که تحت کنترل شما هستند.

طرز فکر خوبی داشته باشید و اجازه ندهید کمال مانعی ایجاد کند. شما همیشه بهترین انتخاب ها را نخواهید داشت یا ممکن است بهترین انتخاب ها همیشه در دسترس نباشند، بنابراین انجام حداکثر تلاش خود تا آنجا که ممکن است به اندازه کافی خوب است. وقتی شک دارید، با اولویت دادن به سبزیجات، آهسته جویدن غذا، کنترل میزان مصرف و هیدراته ماندن به اصول اولیه بازگردید. به خود اجازه دهید هر از گاهی به جای سرزنش خود به خاطر «بد بودن» یا «تقلب کردن» خود را اغوا کند. یافتن تعادلی که در آن می‌توانید از غذا، دسر و زمان اجتماعی لذت ببرید، در یک استراتژی که همچنان شما را در جهت مثبت حرکت می‌دهد، جام مقدس است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر