استفاده از سلامت از راه دور سرپایی کاهش می‌یابد، اما هنوز نسبت به دوران پیش از همه‌گیری افزایش یافته استبه گفته محققان، اگرچه ویزیت‌های سرپایی که از طریق بهداشت از راه دور انجام می‌شود از ابتدای همه‌گیری کووید-۱۹ کاهش یافته است، اما ویزیت‌های بهداشتی از راه دور حتی با بازگشت بیماران بیشتر به مراقبت‌های حضوری افزایش یافته است. تحلیلی توسط Epic Research و بنیاد خانواده Kaiser.

این خلاصه که بازدیدها را از مارس ۲۰۱۹ تا آگوست ۲۰۲۱ تجزیه و تحلیل می‌کند، نشان می‌دهد که ویزیت‌های سرپایی حضوری در طول شش ماه اول همه‌گیری به ۷۲ درصد از بازدیدها در سال قبل کاهش یافته است. مراقبت از راه دور به افزایش کل بازدیدها کمک کرد، اما همچنان در مقایسه با سال ۲۰۱۹ شکاف وجود داشت.

با این حال، تا مارس ۲۰۲۱ تا آگوست ۲۰۲۱، استفاده به سطح قبل از همه‌گیری بازگشت. مراجعه حضوری به بیماران سرپایی بیشتر از مدت مشابه دو سال قبل بود، و یکی دیگر از دست اندازهای سلامت از راه دور به این معنی بود که کل ویزیت‌های سرپایی ۱۹ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹ بود.

با این حال، بازدیدهای سرپایی از راه دور از زمان شیوع بیماری همه گیر کاهش یافته است، اگرچه در مقایسه با بازدیدهای محدودی که تقریباً قبل از کووید-۱۹ انجام شده بود، افزایش یافته است. در دوره مارس ۲۰۲۰ تا آگوست ۲۰۲۰، ۱۳ درصد از ویزیت های سرپایی از طریق بهداشت از راه دور انجام شده است. این تعداد تا سپتامبر ۲۰۲۰ تا فوریه ۲۰۲۱ به ۱۱ درصد کاهش یافت و سپس در بازه زمانی مارس ۲۰۲۱ تا آگوست ۲۰۲۱ به ۸ درصد کاهش یافت.

جاستین لو، متیو رائه، کروتیکا امین و سینتیا کاکس، نویسندگان تحلیل، نوشتند: «با افزایش استفاده از مراقبت‌های حضوری در ماه‌های اخیر همه‌گیری، سهم ویزیت‌های سرپایی که از طریق بهداشت از راه دور انجام می‌شود، کاهش یافته است».

«تعداد ویزیت‌های سرپایی که از طریق بهداشت از راه دور انجام می‌شود [has] از شش ماه اول همه گیری کاهش یافته است. سهم ویزیت‌های سرپایی که از طریق بهداشت از راه دور انجام می‌شود حدود ۶۰ درصد از آن چیزی است که طی شش ماه اول سال جاری میلادی (۱۳ درصد در مقابل ۸ درصد) همه‌گیر بود.»

این مطالعه همچنین نشان داد که در حالی که ساکنان شهری و روستایی، و همچنین مردان و زنان، از خدمات بهداشت از راه دور با نرخ‌های مشابهی استفاده می‌کنند، افراد مسن‌تر به اندازه افراد جوان‌تر از این روش استفاده نمی‌کنند.

سهم ویزیت‌های سرپایی که از طریق بهداشت از راه دور برای بزرگسالان غیر مسن انجام می‌شود، از مارس ۲۰۲۱ تا آگوست ۲۰۲۱، ۸ درصد بود، در حالی که این میزان برای سالمندان تنها ۵ درصد بود. از ۱۰ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته بود.

نویسندگان نوشتند: “این الگوها ممکن است منعکس کننده تفاوت در راحتی ثبت نام کنندگان با فناوری، دسترسی به اینترنت و انواع خدمات مورد استفاده باشد.”

اگرچه سلامت از راه دور مطمئناً دسترسی به مراقبت را در طول همه‌گیری بهبود بخشید، اما تحلیل اشاره می‌کند که هنوز سؤالاتی در مورد اینکه چگونه بر هزینه‌ها و کیفیت تأثیر می‌گذارد وجود دارد. نویسندگان می گویند که مشخص نیست سلامت از راه دور چه نقشی در آینده ایفا خواهد کرد یا در کجا مفیدتر خواهد بود، اما تاکنون خدمات سلامت روان و مراقبت های مصرف مواد بیشترین استفاده را از سلامت از راه دور داشته اند.

پرداخت کنندگان همچنین در مورد چگونگی توسعه مدالیته نظر خواهند داشت.

آنها نوشتند: «سیاست‌های پوشش سلامت از راه دور و سیاست‌های صدور مجوز پرداخت‌کنندگان خصوصی و دولتی بدون شک بر استفاده از سلامت از راه دور در آینده نیز تأثیر خواهد گذاشت. “برخی از پرداخت کنندگان و کارفرمایان به پوشش ادامه خدمات بهداشت از راه دور فراتر از همه گیری هشدار داده اند.”

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر