استفاده زیاد از دارچین چه عوارضی دارد؟ ||: استفاده زیاد از دارچین چه عوارضی دارد؟


استفاده زیاد از دارچین چه عوارضی دارد؟ مطالعات نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن زیاد دارچین کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است. کومارین ادویه ای است که از پوست داخلی درخت دارچین تهیه می شود. این ادویه به دلیل مزایای سلامتی آن ، مانند بهبود کنترل قند خون و کاهش برخی عوامل خطر ، بسیار محبوب است. بیماری قلبی متصل است

دو نوع اصلی دارچین عبارتند از:

  • کاسیا: دارچین معمولی نامیده می شود ، رایج ترین نوع دارچین است.
  • سی پلن نایلون واقعی ، که به دارچین “واقعی” معروف است ، طعم سبک تر و کمی تلخ دارد.

دارچین کاسیا بیشتر در سوپرمارکت ها یافت می شود زیرا بسیار ارزانتر از دارچین سیلان است.

همین حالا از پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

عوارض خوردن زیاد دارچین

دارچین کاسیا در دوزهای کوچک و متوسط ​​بی خطر است. خوردن بیش از حد می تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند زیرا حاوی مقدار زیادی ترکیبی به نام کومارین است. مطالعات نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن زیاد دارچین کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است.

دارچین می تواند باعث آسیب کبدی شود.

دارچین کاسیا (یا معمولی) منبع غنی از کومارین است. مقدار کومارین موجود در دارچین آسیاب شده می تواند بین 7 تا 18 میلی گرم در قاشق چایخوری (2.6 گرم) متغیر باشد ، در حالی که دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است. مصرف روزانه کومارین تقریباً (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) وزن بدن یا 5 میلی گرم در روز 130 کیلوگرم (59 کیلوگرم) برای هر نفر است. این بدان معناست که فقط 1 قاشق چایخوری دارچین کاسیا می تواند از حد مجاز روزانه فراتر رود.

متأسفانه ، چندین مطالعه نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین می تواند باعث مسمومیت شود آسیب کبدی بودن. به عنوان مثال ، یک زن 73 ساله تنها یک هفته پس از مصرف مکمل دارچین دچار عفونت ناگهانی کبدی شد. دارچین معمولی حاوی مقدار زیادی کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند خطر مسمومیت و آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض مصرف زیاد دارچین دکتر:

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که خوردن مقدار زیادی کومارین با دارچین ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد. به عنوان مثال ، مطالعات روی جوندگان نشان داده است که کومارین اضافی می تواند باعث سرطان ریه ، کبد و کلیه شود. برخی از دانشمندان معتقدند که کومارین به مرور زمان مضر است DNA: و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

مطالعات زیادی در مورد اثرات سرطان زای کومارین بر روی حیوانات انجام شده است. تحقیقات بیشتری بر اساس انسان مورد نیاز است تا مشخص شود آیا ارتباط مشابهی بین سرطان و کومارین در انسان وجود دارد.

دارچین می تواند باعث زخم دهان شود.

برخی افراد از محصولات با طعم دارچین استفاده می کنند زخمهای دهان آنها مجرب هستند. دارچین حاوی سینامالدهید است ، ترکیبی که در صورت مصرف زیاد می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند. به نظر نمی رسد مقدار کمی ادویه جات باعث این واکنش شوند ، زیرا بزاق از تماس طولانی مدت مواد شیمیایی با دهان جلوگیری می کند. علاوه بر آفت دهان ، علائم دیگر حساسیت به سینامالدهید عبارتند از:

  • التهاب زبان یا لثه
  • لکه های سفید در دهان
  • احساس سوزش یا خارش

در حالی که این علائم ممکن است جدی نباشند ، اما می توانند ناراحت کننده باشند. با این حال ، باید توجه داشت که سینامالدهید تنها در صورت حساسیت به آن می تواند باعث زخم دهان شود. شما می توانید این نوع حساسیت را با آزمایش پوست آزمایش کنید.

علاوه بر این ، زخم های دهان در افرادی که مقدار زیادی روغن دارچین و آدامس می جویند شایع تر است ، زیرا این محصول ممکن است حاوی دارچین آلدئید بیشتری باشد. به طور کلی ، برخی از افراد به ترکیبی به نام سینامالدهید در دارچین حساسیت دارند که می تواند باعث زخم دهان شود. با این حال ، به نظر می رسد این امر بیشتر افراد دارای چربی بالا را تحت تأثیر قرار می دهد دارچین یا آدامس مورد استفاده آنها تحت تأثیر قرار می گیرد زیرا محصول حاوی سینامالدهید بیشتری است.

دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد.

قند خون بالا یک مشکل است ؛ اگر درمان نشود ، می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر شود. دارچین به دلیل کاهش قند خون شناخته شده است. مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند اثرات انسولین (هورمونی که به کاهش قند خون کمک می کند) را تقلید کند.

در حالی که خوردن کمی دارچین می تواند به کاهش قند خون کمک کند ، خوردن بیش از حد آن می تواند منجر به افت قند خون شود.هیپوگلیسمی) و منجر به خستگی ، سرگیجه ، احتمالاً غش می شود. این برای افرادی که در معرض خطر کم قند خون هستند یا داروهای دیابت مصرف می کنند خطرناک است. این به این دلیل است که دارچین می تواند اثرات این داروها را افزایش داده و باعث قند خون بسیار پایین شود.

در حالی که خوردن دارچین می تواند به کاهش قند خون کمک کند ، خوردن بیش از حد آن می تواند باعث افزایش قند خون شود ، به ویژه اگر از داروهای دیابت استفاده می کنید. علائم شایع هیپوگلیسمی شامل خستگی ، سرگیجه و غش است.

دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

عوارض مصرف زیاد دارچین دکتر:

خوردن زیاد دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. زیرا دارچین بافت خوبی دارد که می تواند تنفس را راحت تر کند. استنشاق تصادفی باعث موارد زیر می شود:

  • هزار
  • مشکل در تنفس

دارچین دارچین آلدئید همچنین گلو را تحریک می کند و ممکن است مشکلات تنفسی بیشتری ایجاد کند. افراد مبتلا به آسم یا سایر بیماریهای تنفسی باید از استنشاق تصادفی دارچین خودداری کنند. چون بیشتر نفس می کشند. خوردن زیاد دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. بافت خوب آن باعث استنشاق و تحریک گلو می شود. حتی می تواند باعث سرفه ، گاز گرفتن و مشکل در تنفس شود.

تداخل دارویی با دارچین

خوردن دارچین در دوزهای کوچک تا متوسط ​​با بسیاری از داروها بی خطر است. با این حال ، اگر از داروهای دیابت ، بیماری قلبی یا بیماری کبد استفاده می کنید. مصرف زیاد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. این به این دلیل است که دارچین می تواند با این داروها تداخل داشته باشد ، یا اثرات آنها را افزایش دهد یا عوارض جانبی آنها را تشدید کند.

به عنوان مثال ، دارچین کاسیا حاوی مقدار زیادی کومارین است که در صورت مصرف زیاد می تواند باعث مسمومیت و آسیب کبدی شود. در صورت مصرف داروهایی که ممکن است بر کبد تأثیر بگذارند ، مانند پاراستامول ، استامینوفن و استاتین ها ، مصرف زیاد دارچین می تواند خطر آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین همچنین می تواند قند خون را کاهش دهد ، بنابراین اگر از داروهای دیابت استفاده می کنید ، دارچین می تواند تأثیر آن را افزایش داده و باعث شود قند خون شما خیلی پایین بیاید. مصرف زیاد دارچین می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی و بیماری های کبدی شود. آنها می توانند عوارض یا عوارض جانبی خود را افزایش دهند.

خطرات خوردن دارچین خشک

عوارض مصرف زیاد دارچین دکتر:

با محبوبیت “چالش دارچین” ، بسیاری از مردم سعی کردند مقدار زیادی دارچین خشک بخورند. چالش این است که یک قاشق غذاخوری دارچین خشک و آسیاب شده را در کمتر از یک دقیقه بدون نوشیدن آب بخورید. در حالی که ممکن است بی ضرر به نظر برسد. اما چالش می تواند بسیار خطرناک باشد. خوردن دارچین خشک می تواند گلو و ریه ها را تحریک کند و همچنین باعث تنگی نفس یا خفگی شود. همچنین می تواند باعث آسیب دائمی به ریه ها شود. این به این دلیل است که ریه ها قادر به تجزیه فیبرهای ادویه نیستند و می توانند در ریه ها تجمع کرده و باعث ذات الریه شوند. این بیماری به پنومونی آسپیراسیون معروف است. اگر پنومونی آسپیراسیون درمان نشود ، ریه ها ممکن است به طور دائم آسیب ببینند.

اگرچه خوردن زیاد دارچین خشک ممکن است بی ضرر به نظر برسد ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر دارچین به ریه ها برسد ، تجزیه نمی شود ، می تواند باعث عفونت دائمی شود ، می تواند به ریه ها آسیب برساند.

اخرین حرف

به طور کلی ، استفاده از دارچین در مقادیر کم به عنوان یک ادویه بی خطر با بسیاری از مزایای قابل توجهی برای سلامتی همراه است. با این حال ، پرخوری می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند.

این امر به ویژه در مورد دارچین کاسیا صادق است ، زیرا منبع غنی از کومارین است. در مقابل ، دارچین سیلان فقط مقدار کمی کومارین دارد.

مصرف روزانه کومارین 0.05 میلی گرم در پوند (0.1 میلی گرم در کیلوگرم) وزن بدن است. این مقدار معادل 8 میلی گرم کومارین در روز برای بزرگسالان با وزن 178 پوند (81 کیلوگرم) است. برای اطلاع ، مقدار کومارین در 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) دارچین از 7 تا 18 میلی گرم متغیر است. به یاد داشته باشید که کودکان حتی بیشتر تحمل می کنند.

اگرچه دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است ، اما باید در مقادیر زیاد از مصرف آن اجتناب کرد. دارچین حاوی بسیاری از ترکیبات گیاهی دیگر است که در صورت مصرف زیاد می تواند اثرات سوء داشته باشد. از دارچین به عنوان ادویه کم استفاده کنید.

بزرگسالان باید از خوردن 1 قاشق چایخوری دارچین در روز خودداری کنند. خوردن کمتر از مقدار مجاز روزانه برای مزایای سلامتی کافی است.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/side-effects-of-cinnamon:

دیدگاهتان را بنویسید