استقبال ایران از صلح در یمن: معاون


نظر عباس مقتدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و نماینده استان اصفهان در مرکز ایران در قوه مقننه. ایراندلی به شرح زیر است:

مجلس و دولت ایران مشتاقانه در حال شمارش معکوس برای پایان درگیری بین دو ملت مسلمان و صلح هستند.
هفت سال از آغاز تجاوزات ائتلاف کشورهای اسلامی به رهبری عربستان سعودی به یمن می گذرد که طی آن متجاوزان در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند و مردم یمن و جنبش مردمی انصارالله قدرتمندتر و مقاوم تر شدند.
ایران به عنوان یک کشور مسلمان و بر اساس آموزه های اسلامی، خواستار جنگ بین دو کشور مسلمان نیست. شکی نیست که همه مسلمانان جهان از عربستان سعودی به عنوان کشوری مهم در جهان اسلام انتظار دارند که جلوی تجاوز به مسلمانان یمن را بگیرد و در عوض به سمت تقویت وحدت میان کشورهای مسلمان حرکت کند.
اکنون با توجه به تجربیات به دست آمده در این هفت سال، به نظر می رسد ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به این نتیجه رسیده است که ادامه تجاوزات هیچ سودی برای ریاض نداشته و فقط به دل اعراب آسیب می زند. مسلمانان در سراسر جهان.

استقبال ایران از صلح در یمن: معاون

اقدام عربستان سعودی برای اعلام آتش بس و رفع بخشی از محاصره اقتصادی یمن می تواند گامی مثبت در جهت پایان دادن به جنگ ویرانگر باشد. از ابتدای بحران، مجلس ایران و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی آن پیوسته تحولات کشور را دنبال کرده و اکنون شرایط جدید را زیر نظر دارند. مجلس، دولت و رهبر انقلاب اسلامی ایران، آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، پیش از این توصیه‌های حکیمانه، مدبرانه و دلسوزانه‌ای را به رهبران سعودی که از پذیرش آن خودداری کردند، کرده بودند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در آخرین سخنرانی خود در ۲۲ فروردین با صراحت بیشتری به رهبران سعودی یادآوری کردند که نمی‌توانند در یمن به موفقیتی دست یابند و از آنجایی که نمی‌توانند به اهداف خود برسند، بهتر است دست از تجاوزات خود بردارند و به فکر ساختن آن باشند. سلام.
جای امیدواری وجود دارد که این بار رهبران سعودی توصیه های آیت الله خامنه ای را جدی تر بگیرند، زیرا جمهوری اسلامی به دنبال این نیست که عربستان سعودی را ضعیف ببیند، اما ادامه جنگ علیه یمن تنها باعث تضعیف بیشتر پادشاهی و دولت آن خواهد شد.

استقبال ایران از صلح در یمن: معاون

اما ایران به دنبال مداخله در امور داخلی هیچ کشور دیگری از جمله در امور یمن نیست، اما به عنوان یک کشور مسلمان و همسایه از هیچ تلاشی برای تامین صلح، ثبات و امنیت در منطقه فروگذار نکرده است. به این کار ادامه خواهد داد. . به نظر می رسد تجارب به دست آمده در طول هفت سال جنگ گذشته، مقامات سعودی را به عقلانیتی سوق داده است که در نهایت صلح را به همراه خواهد داشت. در این شرایط همه کشورهای منطقه باید برای پایان دادن به جنگ و برقراری صلح تلاش مضاعف کنند.

۶۱۲۵ ** ۹۴۱۷

ما را در توییتر دنبال کنید جاسازی توییت