استواری تیم مذاکره کننده ایران، غرب را شگفت زده می کندعباس مقتدی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای منویات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، باید این فرهنگ را تقویت کرد که با وجود این همه تلاش‌های دستگاه دیپلماسی برای دستیابی به اهداف نظام اسلامی، مسائل داخلی را نباید به مذاکرات وین اتریش برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ و لغو تحریم‌ها علیه ایران مرتبط کرد.

مقتدی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تاکید کردند که مسئولان باید به تلاش خود برای حمایت از منافع عالی ملی ادامه دهند، بنابراین ایران علاوه بر پیگیری مذاکرات وین به دنبال تعامل با همه کشورهای جهان است، اما طرف مقابل سابقه دارد. از نقض توافقات ; بنابراین توسعه در کشورهای اسلامی نباید متوقف شود.

قانونگذار خاطرنشان کرد: فرهنگ “ما می توانیم انجام دهیم” به معنای عدم تمایل تهران به تعامل با سایر کشورها نیست.

– سازگاری سریع امکان پذیر است
وی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در مذاکرات برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در موضع قدرت قرار دارد، گفت: استواری تیم مذاکره کننده، غرب و ملت ایران را شگفت زده کرده است. می تواند مقاومت و پیروزی خود را بر طرف مقابل دیکته کند که به جنگ اراده می رسد.

البته جمهوری اسلامی تمایل خود را برای ادامه تعامل هر چه بیشتر نشان داده است. این نماینده مجلس گفت: اکنون اگر آمریکا از زیاده خواهی دست بردارد، توافق وین به زودی محقق می شود.

آمریکایی ها بیش از ایرانی ها به توافق نیاز دارند، به ویژه به دلیل تحولات اخیر. وی افزود: جمهوری اسلامی یک قدرت منطقه‌ای است، در حالی که اروپا و آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توانند ایران را نادیده بگیرند، بنابراین به نظر می‌رسد این وضعیت نقطه قوتی است که در نتیجه اصرار هسته‌ای ایران محقق شد. تیم مذاکره کننده .

مذاکره یک موضوع ملی است
مقتدی خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند، مذاکرات هسته‌ای باید یک موضوع ملی تلقی شود، بنابراین همه باید در این زمینه متحد شوند تا از درون ایران شعار بدهند.

وی خاطرنشان کرد: مجلس ایران و بویژه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی آن به عنوان بخش اساسی تأسیس ایران، از جزئیات مذاکرات وین و تلاش‌های وزارت امور خارجه آگاهی کامل دارد. امور.

این معاونت با بیان اینکه اتحاد بین قوا و مراجع مختلف در ایران به ویژه در ماه های اخیر مثال زدنی است، خاطرنشان کرد: تیم مذاکره کننده هسته ای دستورات صادره را در بالاترین سطح در این نهاد اجرا می کند و این هیئت در انجام کار در زمینه حفاظت موفق عمل کردند. جمهوری اسلامی خطوط قرمز.

۱۴۲۴

ما را در توییتر دنبال کنید جاسازی توییت