اسکاوینو، ناوارو با تحقیر کنگره در تحقیقات ۱/۶ – و بیش از یک مورد


پیتر ناوارو و دان اسکاوینو، مشاوران سابق ترامپ، به دلیل امتناع از انجام تحقیقات کنگره در ژانویه به دلیل امتناع ماهانه بازداشت شدند. ۶ حمله به ساختمان کنگره آمریکا

این دو مرد آخرین اعضای حلقه داخلی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در روز چهارشنبه بودند که با خطرات قانونی روبرو شدند، زیرا هیئت انتخاب به تحقیقات بیش از ۹ ماهه خود در مورد بدترین حمله به ساختمان کنگره در بیش از ۲۰۰ سال گذشته ادامه داد.

رای نزدیک به حزب ۲۲۰-۲۰۳ سیگنال های جنایی ناوارو و اسکاوینو را برای محاکمه احتمالی به وزارت دادگستری ارسال می کند.

این اقدام تحقیرآمیز پس از ساعت ها بحث خام در مجلس نمایندگان صورت گرفت، زیرا جمهوری خواهان در کنار ترامپ قرار گرفتند و دموکرات ها را به تلاش برای سیاسی کردن حمله حامیان وی به کنگره متهم کردند.

کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواه مجلس نمایندگان، در ژانویه آن را مقصر دانست. کمیته ششم «جنایتکاران اپوزیسیون» از اسکاوینو به عنوان یک «مرد خوب» دفاع کرد و از اعضای کمیته که نام برخی از آنها نام برده شد به شدت انتقاد کرد. مک کارتی گفت: «بیایید صادق باشیم، این یک محاکمه نمایشی سیاسی است.

جیمی راسکین دموکرات از مریلند، در میان ۹ ژانویه. مجلس ۶ خاطرنشان کرد که این کمیته شامل دو جمهوری خواه از جمله لیز چنی از وایومینگ است. وی افزوده است که هدف از رای دادگاه این بوده است که “تحقیر علنی و تمسخر این روند و حاکمیت قانون” توسط اتاق قابل تحمل نخواهد بود.

این نماینده مجلس که در سه ایالت پیروز شد، به خبرنگاران اسکاوینو و ناوارو گفت: «یعنی شگفت‌انگیز است که آنها فکر می‌کنند می‌توانند از پس آن برآیند.

آدام کینزینگر، نماینده ایلینویز و چنی، که در کمیسیون انتخابات نیز خدمت می کند، تنها جمهوری خواهانی بودند که به این اتهامات ظالمانه رأی مثبت دادند.

در حالی که پیگیری اتهامات تحقیرآمیز ممکن است اطلاعات جدیدی برای ژانویه ارائه نکند. کمیسیون ۶ – هر محاکمه ای ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد – رای روز چهارشنبه آخرین تلاشی بود برای نشان دادن اینکه شهود در صورت همکاری نکردن یا حداقل شرکت در بازجویی متقابل با عواقب مواجه خواهند شد. همه اینها بخشی از تلاش برای به دست آوردن مجدد قدرت قانونگذاری از دست رفته در دوره ترامپ است، زمانی که احضاریه های کنگره اغلب نادیده گرفته می شد و نادیده گرفته می شد.

استنلی هویر، رهبر اکثریت مریلند، گفت: “این رای به ما نشان خواهد داد که چه کسی حاضر است با افراد غیرقابل تحمل مدارا کند.”

راسکین و دیگر دموکرات‌ها ادعا کردند که اسکاوینو و ناوارو فقط تعداد انگشت شماری از مردم بودند که درخواست‌ها و احضار کمیته برای کسب اطلاعات را رد کردند. کمیسیون تا کنون با بیش از ۸۰۰ شاهد مصاحبه کرده است.

تنها در هفته گذشته، کمیته دو مورد از این مصاحبه ها را با ایوانکا ترامپ، دختر ترامپ، و همسرش جرد کوشنر انجام داده است. شهادتهای فرضی آنها نزدیکترین شهادت قانونگذاران به رئیس جمهور سابق است.

اعضای هیئت مدیره گفتند که شهادت کوشنر در پنجشنبه گذشته مفید بود. ایوانکا ترامپ که در ماه ژانویه با پدرش در کاخ سفید بود. ۶، روز سه‌شنبه به مدت هشت ساعت مورد بازجویی قرار گرفت، زیرا بازرسان کنگره تلاش می‌کردند تا حکم ناموفق علیه او را جمع‌آوری کنند تا تأیید نتایج انتخابات ۲۰۲۰ را به تأخیر بیندازند.

تمرکز اصلی کمیته با دختر اول سابق روی یک تماس تلفنی است که بنا به گزارش‌ها، پدرش به عنوان فشار بر مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور برای رد پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ به عنوان بخشی از نقش تشریفاتی خود در نظارت بر شمارش شمارش، مشاهده کرد. به آرامی پنس این تلاش ها را رد کرد.

مورب رئیس کمیته، بنی تامپسون، همکاری داوطلبانه ایوانکا ترامپ با کمیته را در مواجهه با شورش‌های اسکاوینو و ناوارو برجسته کرد. راسکین گفت که اسکاوینو “از شهادت در مقابل کنگره در مورد آنچه که او به عنوان جدی ترین و گسترده ترین حمله به کنگره ایالات متحده از زمان جنگ ۱۸۱۲ تعریف کرد، خودداری کرد.”

این کمیته می‌گوید اسکاوینو به انتشار ادعاهای نادرست ترامپ درباره انتخابات تقلبی کمک کرده و در روز حمله به کنگره با او بوده است. در نتیجه، او ممکن است پیام های “شلیک و توییت” برای روز داشته باشد.

یک وکیل اهل اسکاوینو به چندین نامه آسوشیتدپرس پاسخ نداد.

ناوارو، ۷۲ ساله، مشاور تجاری سابق کاخ سفید، در اوایل فوریه فراخوانده شد تا اتهامات نادرست تقلب در رأی دهندگان در انتخابات ۲۰۲۰ را تبلیغ کند که کمیته معتقد است در این حمله نقش داشته است.

ناوارو در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر کرد، این اتهامات را رد کرد و گفت که “ادعاهای بی‌اساس مشابهی در مورد رئیس جمهور بشار اسد بیش از یک بار مطرح شده است. اگر او این امتیاز را نادیده بگیرد، خوشحال خواهم شد که از آن تبعیت کنم.”

اما دولت بایدن قبلاً از امتیازات اجرایی ناوارو، اسکاوینو و مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی چشم پوشی کرده و گفته است شهادت آنها موجه یا در راستای منافع ملی آنها نبوده است.

امتیاز اجرایی برای محافظت از توانایی رئیس جمهور برای دریافت مشاوره صریح از مشاورانش بدون ترس از افشای فوری عمومی ایجاد شد، اما محدودیت هایی وجود دارد. دادگاه‌ها مدت‌هاست درباره احضار امتیازات اجرایی برای ساکنان فعلی کاخ سفید سؤالاتی را مطرح کرده‌اند. دادگاه عالی اوایل سال جاری پیشنهاد ترامپ برای حفظ اسناد از کمیسیون را رد کرد.

رای روز چهارشنبه سومین باری است که هیئت منصفه اتهامات توهین آمیزی را به پارلمان ارسال می کند. دو ارجاع اول اواخر سال گذشته به مارک میدوز، رئیس سابق دفتر کاخ سفید و استیو پن، متحد سابق ترامپ ارسال شد.

ارجاع توهین به بن منجر به کیفرخواست شد و دادگاه در ماه ژوئیه آغاز شد. وزارت دادگستری در تصمیم گیری برای پیگرد قانونی میدوز کندتر عمل کرد که این امر باعث ناامیدی کمیسیون شد.

تامپسون روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: “کمیته امیدوار است که آن را به هیئت منصفه بزرگ ارائه کند.” واضح است که پرونده Meadows همچنان برجسته است. ما واقعاً نمی دانیم کجاست، جز اینکه کارمان را انجام داده ایم.»

او افزود: «از نظر ما، فایروال در حال افزایش است و وزارت دادگستری از سیستم های خود برای حذف آن استفاده می کند.

تامپسون پیشنهاد کرد که ممکن است شاهدان بیشتری در هفته‌های آینده تحقیر شوند، حتی اگر کمیسیون به دنبال پایان کار تحقیقاتی خود در دو ماه آینده باشد.

محکومیت به اتهام توهین به کنگره تا ۱۰۰ هزار دلار جریمه نقدی و تا یک سال حبس دارد.

___

ماری کلر گالونیک، ستون‌نویس آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشت.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر