اطلاعات آمریکا می گوید روسیه در حال خرید تسلیحات از کره شمالی برای جنگ در اوکراین است – سپ مگ


تعلیق

بر اساس گزارش اطلاعاتی آمریکا که اخیراً از طبقه بندی خارج شده است، با نزدیک شدن به ۲۰۰ روز جنگ در اوکراین، روسیه برای خرید تسلیحات دوران شوروی به کره شمالی روی آورده است.

یک مقام آمریکایی روز سه‌شنبه به واشنگتن پست گفت که مسکو در حال آماده‌سازی برای خرید «میلیون‌ها موشک و گلوله‌های توپخانه» از پیونگ‌یانگ است که نخواست نامش فاش شود درباره اطلاعات طبقه‌بندی‌شده که اولین بار توسط نیویورک تایمز گزارش شد. آشکار خواهد شد.

این مقام گفت که اقدام وزارت دفاع روسیه نشان می دهد که “ارتش روسیه همچنان از کمبود شدید عرضه در اوکراین رنج می برد، که بخشی از آن به دلیل کنترل صادرات و تحریم ها است.” ما انتظار داریم روسیه در آینده برای خرید تجهیزات نظامی اضافی از کره شمالی تلاش کند.

در یک جنگ طولانی توپخانه، یافتن راه‌هایی برای از بین بردن زرادخانه موشک‌ها و موشک‌های روسیه نیز برای ارتش کوچک‌تر اوکراین حیاتی است.

روسیه و اوکراین هر دو برای تامین گلوله های توپخانه برای تسلیحات دوران شوروی تلاش می کنند و کره شمالی در میان معدود مکان هایی است که هنوز منابع دارد. با این حال، یک مقام آسیایی به این روزنامه گفت که واشنگتن نشان نداده است که سلاح یا مهمات از نوع توصیف شده از کره شمالی به روسیه منتقل شده است.

اوکراین با فریب سامانه موشکی آمریکا موشک های روسیه را فریب می دهد

خبرگزاری دولتی روسیه تاس پیشتر گزارش داده بود که روابط بین مسکو و پیونگ یانگ در حال “ورود به عصر طلایی” است. در بیانیه ای که وزارت خارجه کره شمالی در اوایل سال جاری به آن اشاره کرد، آمده است که دو کشور در حال رسیدن به “قله های استراتژیک جدید” هستند و کره شمالی “با اقدامات عادلانه رهبری روسیه با هدف از بین بردن تهدیدهای سیاسی و نظامی همبستگی دارد.” از روسیه متوقف شد. “نیروهای متخاصم.

در ماه ژوئیه، کره شمالی در میان چند کشور از جمله سوریه بود که به طور رسمی مناطق جدایی طلب اوکراینی دونتسک و لوهانسک تحت حمایت روسیه را به عنوان کشورهای مستقل به رسمیت شناخت – اقدامی که کیف آن را محکوم کرد.

در آن زمان، رسانه های دولتی کره شمالی گزارش دادند که وزیر امور خارجه این کشور با ارسال نامه هایی به دو منطقه شرقی، «تمایل خود به توسعه روابط بین دولتی با این کشورها در چارچوب ایده استقلال، صلح و دوستی» را ابراز کرد. سفارت روسیه در کره شمالی از این اقدام و حمایت از آنچه مسکو “عملیات نظامی ویژه” خود در اوکراین می نامد استقبال کرد. همچنین گزارش های تایید نشده رسانه ای مبنی بر اینکه کره شمالی ممکن است کارگران را برای کار در مناطق دور افتاده بفرستد، منتشر شد.

رهبر کره شمالی کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۹ با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ولادی وستوک روسیه دیدار کرد. پوتین همچنین در سال ۲۰۰۰ از پیونگ یانگ بازدید کرد و با پدر کیم جونگ ایل ملاقات کرد. از زمان آغاز جنگ در اوکراین در فوریه، پیونگ یانگ حامی سرسخت بوده و به مسکو نزدیک شده و از ایالات متحده و اتحادیه اروپا انتقاد کرده است.

یک گزارش کره شمالی در این هفته، ایالات متحده را به “تهاجمی” برای مهار روسیه و چین متهم کرد. این سازمان مدعی شد که ایالات متحده با متحد خود کره جنوبی همکاری می کند تا در صورت لزوم به استراتژی “هژمونی” خود در منطقه “با زور سلاح” دست یابد.

کلیف کوپچان، رئیس اندیشکده اوراسیا، روز سه شنبه به واشنگتن پست گفت که خرید مهمات از سوی مسکو “مشکلات نظامی” روسیه و “روابط صمیمی فزاینده” بین کره شمالی و روسیه را آشکار می کند. وی افزود که این نشان می دهد که چگونه روسیه با روی آوردن به کشورهای دورتر برای تسلیحات با فناوری پایین “منزوی” شده است.

کوپچان گفت: هم اوکراین و هم روسیه “ذخایر سلاح های دوران شوروی خود را تمام کرده اند، اما اوکراین با کره شمالی معامله نمی کند.”

این برای کره شمالی خوب است. پیونگ یانگ به دنبال تنوع بخشیدن به چین است. آنها از اتکای بیش از حد خود آگاه هستند.»

وی با اشاره به اینکه عدم حمایت نظامی پکن از جنگ اوکراین، کرملین را مجبور کرد که برای تجهیزات به ایران و کره شمالی نگاه کند، افزود: چینی ها نسبت به روس ها کاملا بی تفاوت بودند.

اوکراینی ها برای اهدای خون برای نجات “سربازانی که برای ما می جنگند” صف می کشند.

نیروهای اوکراینی ممکن است در تلاش برای سرعت بخشیدن به انتقال از سلاح ها و مهمات قدیمی شوروی به سلاح های جدیدتر تولید شده توسط ایالات متحده و متحدانش، خرید احتمالی روسیه را از نزدیک مطالعه کنند.

وزارت دفاع اوکراین روز سه‌شنبه گفت که تسلیحات این کشور در دوران شوروی «به پتانسیل خود رسیده‌اند» و این کشور «به استانداردهای ناتو تغییر خواهد کرد».

در ضربه ای به کرملین، آن را چهچهچه: “کسانی که نمی توانند استانداردهای ناتو را تغییر دهند، به استانداردهای کره شمالی متوسل می شوند: سلاح، سیاست، استاندارد زندگی.”

بایدن متعهد شد ۳ میلیارد دلار به عنوان کمک نظامی بلندمدت به اوکراین کمک کند

در ماه اوت، پرزیدنت بایدن از یک بسته نظامی ۲.۹۸ میلیارد دلاری برای روز استقلال اوکراین رونمایی کرد که نشانه ای از تعهد بلندمدت واشنگتن است. دفاع خود را در برابر تجاوز روسیه تقویت کنید. این بسته شامل توپخانه، پهپادها، رادار و سایر پدافند هوایی است و متعهد به شش سامانه موشکی زمین به هوای اضافی و صدها هزار گلوله برای هویتزرها و خمپاره های میدان نبرد است. سلاح های ضد هوایی معروف به خون آشام ها نیز برای اولین بار معرفی خواهند شد.

بایدن در بیانیه ای گفت: «ایالات متحده آمریکا متعهد به حمایت از مردم اوکراین در حالی که به مبارزه برای دفاع از حاکمیت خود ادامه می دهند، است.

ایران اولین محموله پهپاد را برای استفاده در اوکراین به روسیه فرستاد

رامون پاچکو پاردو، کارشناس کره شمالی به The Post گفت که شایعاتی مبنی بر فروش تسلیحات از سوی کره شمالی به روسیه مدتی است که با گمانه زنی ها مبنی بر اینکه ممکن است پیونگ یانگ در ازای آن نفت و گاز روسیه را دریافت کند، منتشر شده است.

او گفت: «فکر نمی‌کنم همکاری آنها غیرعادی باشد، اما برای روسیه غیرعادی است که مجبور شود از کره شمالی سلاح بخرد». این بدان معناست که منابع آنها واقعاً محدود است.» او همچنین خاطرنشان کرد که این ممکن است به این دلیل باشد که مسکو تلاش کرده است تسلیحات مورد نیاز خود را از جاهای دیگر تهیه کند.

پاردو، استاد روابط بین‌الملل در کینگز کالج لندن، می‌گوید: «من فکر می‌کنم این گزینه آخرین راه حل است، مانند گزارش اخیر در مورد پهپادهای ایرانی».

وی افزود: کره شمالی از جمله معدود کشورهایی است که در صورت تهاجم روسیه بدون ترس از عواقب آن به صورت دیپلماتیک از روسیه حمایت می کند زیرا در حال حاضر مشمول تحریم های شدید است.

مقامات آمریکایی ماه گذشته گفتند که افشاگری کره شمالی هفته‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که هواپیماهای باری روسی دست‌کم دو نوع هواپیمای جنگی ساخت ایران را تصرف کردند، که باعث تعمیق روابط بین مسکو و تهران و تاکید بر تلاش‌های روسیه شد.

مقامات دولت بایدن گفتند که تحویل اولیه پهپادهای مهاجر-۶ و شهید به مسکو در ماه اوت به نظر می رسد اولین دسته از انتقال برنامه ریزی شده صدها هواپیمای بدون سرنشین ایرانی از انواع مختلف باشد.

وزارت دفاع گفت: «در مواجهه با خسارات جنگ، روسیه احتمالاً برای حفظ ذخایر هواپیماهای بدون سرنشین خود که به دلیل کمبود قطعات یدکی به دلیل تحریم‌های بین‌المللی تشدید شده است، مبارزه خواهد کرد». او گفت سه شنبه در به روز رسانی روزانه رسانه ها در مورد جنگ. وی افزود: «در دسترس بودن محدود پهپادهای شناسایی احتمالاً آگاهی فرماندهان تاکتیکی از وضعیت را تضعیف کرده و به طور فزاینده ای مانع از عملیات روسیه می شود».

عمار نادر در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر