افتادگی دریچه میترال و ارتباط آن با استرس


درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال و ارتباط آن با استرس

افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری دریچه میکسوماتوز است. بافت اطراف دریچه میترال: وترها به طور غیرعادی کشیده شده اند ، بنابراین دریچه میترال همزمان با ضربان قلب خم می شود.
افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ممکن است عود نداشته باشند (دریچه نشتی) یا دارای طیف وسیعی از شدت ، از نشت خفیف تا نشت تاشو باشند. البته اکثر افراد نشتی یا نشتی خفیف ندارند.

درصد کمی از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال شدید MVP شدید دارند که نیاز به درمان دارد. افتادگی دریچه میترال بسیار شایع است و حدود سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. گزارش ها نشان می دهد زنان دو برابر مردان احتمال دارد. به خاطر داشته باشید که افتادگی دریچه میترال می تواند در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان رخ دهد ، بنابراین می تواند در هر گروه سنی یا جنسیتی رخ دهد.

قطع دریچه میترال قلب

علائم افتادگی دریچه میترال

اگرچه افتادگی دریچه میترال معمولاً یک اختلال مادام العمر است ، اما بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری هرگز علائمی ندارند.

بنابراین وقتی افراد مبتلا به این بیماری تشخیص داده شوند ، ممکن است متعجب شوند. هنگامی که علائم مشاهده می شود ، ممکن است به این دلیل باشد که خون از دریچه به عقب جریان می یابد. علائم افتادگی دریچه میترال می تواند در افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. همانطور که گفته شد ، این علائم خفیف هستند ، اما شایع ترین آنها عبارتند از:

ضربان قلب رقابتی یا نامنظم (آریتمی)
سرگیجه یا سرگیجه
مشکل در تنفس یا تنگی نفس ، اغلب در هنگام فعالیت بدنی یا دراز کشیدن
• خستگی

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فکر می کنید علائم زیر را دارید ، باید با پزشک خود تماس بگیرید. به یاد داشته باشید که بسیاری از بیماریهای قلبی دیگر علائم مشابه افتادگی دریچه میترال را ایجاد می کنند ، بنابراین تنها مراجعه به پزشک می تواند علت علائم را مشخص کند.

• اگر درد قفسه سینه دارید ، مطمئن نیستید که ممکن است حمله قلبی باشد.

• اگر قبلا دچار افتادگی دریچه میترال شده اید ، در صورت بدتر شدن علائم به پزشک مراجعه کنید.

علل افتادگی دریچه میترال

دریچه میترال جریان خون را از طریق “حفره های چپ پایین” بالای قلب کنترل می کند.

هنگامی که قلب به طور عادی کار می کند ، دریچه میترال با پمپاژ قلب به طور کامل بسته می شود و از جریان خون به محفظه فوقانی چپ (دهلیز چپ) جلوگیری می کند.

اما در برخی از افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ، یک یا هر دو دریچه میترال دارای بافت اضافی یا کشیدگی بیش از حد هستند و قلب را مجبور می کند که هر بار که منقبض می شود مانند یک چتر به دهلیز چپ نزدیک شود. تومور ممکن است محکم بسته نشود.

در برخی موارد ، خون ممکن است از دریچه به عقب نشت کند (نارسایی دریچه میترال): اگر فقط مقدار کمی خون به دهلیز چپ نشت کند ، این مشکلی نیست. در بالا ذکر شد که نارسایی شدید دریچه میترال می تواند علائمی مانند تنگی نفس ، خستگی یا سرگیجه ایجاد کند.

نام دیگر افتادگی دریچه میترال سندرم فشردن است. هنگامی که پزشک از طریق تلسکوپ به قلب گوش می دهد ، ممکن است صدایی را بشنود که انگار برگها برمی گردند و پس از آن صدای دیگری با بازگشت خون وجود دارد.

اسامی دیگری که برای توصیف افتادگی دریچه میترال استفاده می شود عبارتند از:
• سندرم بارلو
سندرم دریچه غیر فعال
سندرم دریچه میترال
بیماری دریچه میترال میکسوماتوز

خطر افتادگی دریچه میترال

عوامل خطر افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال می تواند در هر فردی و در هر سنی رخ دهد. علائم جدی افتادگی دریچه میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. افتادگی دریچه میترال می تواند با چندین بیماری دیگر همراه باشد ، مانند:

سندرم مارفان
سندرم Ehlers-Danlos
• ناهنجاری مامایی
• دیستروفی عضلانی
بیماری گریوز
• اسکولیوز

تشخیص افتادگی دریچه میترال

از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به MVP هیچ علامتی ندارند ، معاینه فیزیکی ممکن است هنگام گوش دادن به قلب از طریق تلسکوپ شکایتی را نشان دهد. علائم شایع عبارتند از ضربان سریع قلب ، ناراحتی در قفسه سینه و خستگی.

پزشک شما ممکن است پس از بررسی قلب شخص از طریق تلسکوپ به افتادگی دریچه میترال مشکوک شود. حرکت غیرعادی دریچه میترال می تواند باعث ایجاد صدای متمایزی به نام “فشار” شود. اگر نارسایی میترال دارید ، پزشک ممکن است صدای سوفل قلبی را بشنود.

تشخیص نهایی افتادگی دریچه میترال مورد نیاز است اکوکاردیوگرام انجام دهید این نوعی سونوگرافی قلب است.

چگونه افتادگی دریچه میترال را تشخیص دهیم؟

اگر شکایت کنم باید چکار کنم؟

حتی برای کسانی که علائم ندارند ، در صورت تشخیص افتادگی دریچه میترال ، اکوکاردیوگرافی (اکو) توصیه می شود. سونوگرافی اکو وضعیت دریچه و میزان خروج خون از دریچه در هنگام حمله قلبی (پشت) را بررسی می کند.

آزمایش دیگر ممکن است تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (CMR) باشد که MRI قلب نامیده می شود.

درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند ، بنابراین معمولاً در اکثر مواقع به درمان نیاز نیست.

افرادی که از افتادگی شدید دریچه میترال رنج می برند ، اغلب می توانند از ترمیم یا تعویض دریچه تخلیه سود ببرند. برای افرادی که به دلیل افتادگی دریچه میترال با نارسایی میترال علائم نارسایی قلبی دارند ، جراحی بهترین روش درمانی است.
اگر در اکوکاردیوگرافی نارسایی میترال وجود نداشته باشد ، علائم افتادگی دریچه میترال به ندرت خطرناک است. بهترین درمان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد ، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• ورزش
• مسکن
آرامش و تکنیک های کاهش استرس
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

مسدود کننده های بتا ، که داروهایی هستند که ضربان قلب را کاهش می دهند ، می تواند برای افرادی که دارای ضربان قلب سریع هستند ، معروف به تاکی کاردی ، با افتادگی دریچه میترال ، مفید باشد.

MVP به ندرت به یک بیماری جدی تبدیل می شود. در شدیدترین موارد ، می تواند باعث ضربان قلب غیر طبیعی (آریتمی) شود ، که در نهایت می تواند زندگی را تهدید کند.

هنگامی که افتادگی دریچه میترال به حدی شدید است که می تواند باعث نشت قابل توجه دریچه به نام “شکست مجدد” شود ، می تواند منجر به عوارض جدی مانند حمله قلبی و سکته مغزی شود.

زیرا در صورت نشت سوپاپ ، می تواند باعث بزرگ شدن دهلیز شود. فیبریلاسیون دهلیزی می تواند منجر به مشکلات ریتم قلب شود ، مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” ، که می تواند منجر به تشکیل لخته خون شود. وقتی لخته های خون از قلب به عروق یا مغز منتقل می شوند ، می توانند منجر به سکته مغزی یا حمله قلبی شوند.

مشاوره رایگان با پزشکان مجرب جهت ملاقات با مرکز اکسیر و دیابت الان تماس بگیر.️:

آدرس شعبه اول یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ 10:

01-88067175:

021-88557601-3:

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید.

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید