افراد مسن مبتلا به زوال عقل و فعالیت بدنی و روانی مناسب


تقریباً هرگونه فعالیت یا تعاملی ممکن است برای افراد مبتلا به زوال عقل مفید باشد ، اما افراد مسن بیشتر در پروژه ها ، بازی ها و فعالیت هایی که مناسب علایق آنها است شرکت می کنند.

بنابراین ، مراقبین و مراقبان خانواده بزرگتر باید اطلاعات کافی در مورد علایق و سرگرمی های خود داشته باشند تا افراد مسن دچار زوال عقل شوند تا موارد مورد نظر را در برنامه زندگی خود قرار دهند.

این مقاله برخی از مزایا را ارائه می دهد: مزایای زوال عقل در افراد مسن.

افراد مسن با ضعف میز

جدول کلمات متقاطع:

حل جدول کلمات متقاطع سرگرم کننده است: راهی عالی برای آموزش ذهن شما. تحریک مغز از آن جهت اهمیت دارد که افراد مسن را به استفاده از توانایی های شناختی خود ترغیب می کند و پیشرفت زوال عقل را کند می کند.

کلمات متقاطع پیچیده ای را انتخاب نکنید که انجام آنها برای افراد مسن بسیار مشکل است. در عوض ، تفکر خود را به چیزهای خوب زندگی منحرف کنید.

اگر متوجه ناراحتی سالمند شدید ، فعالیت را متوقف کنید و با کارهای هدفمند دیگر حواس او را پرت کنید. حتی با اختلال حافظه ، سالمندان هنوز می توانند پازل ها و کلمات جدول کلمات متقاطع را جستجو کنند.

مدیریت زوال عقل می تواند برای افراد مسن دشوار باشد ، اما آنها می توانند از کیفیت زندگی بالاتری از طریق ناتوانی شغلی برخوردار شوند.

افراد مسن مبتلا به زوال عقل می توانند از درمان شناختی CTM ، یک برنامه مبتنی بر فعالیت که برای ارتقاء سلامت شناختی و تاخیر در شروع زوال عقل استفاده می شود ، بهره زیادی ببرند.

آشپزی وارد افراد مسن دارای معلولیت

آشپزی:

فعالیت معنادار فواید زیادی دارد ، از جمله تحریک عاطفی سالمندان. آشپزی به افراد مسن اجازه می دهد تا حواس خود را کشف کنند ، زیرا راهی خلاقانه برای درک جهان اطراف ایجاد می کند.

وقتی افراد مسن غذاهای قدیمی خانواده را با یک مراقب می پزند ، این بوها می تواند خاطرات شیرینی را در ذهن آنها زنده کند.
با پیشرفت زوال عقل و کاهش عملکردهای شناختی ، افراد مسن ممکن است کارهای آشپزی ساده تری را که دوست دارند پیدا کنند ، مانند چیدن میز ، تزئین میزهای آشپزخانه ، چشیدن طعم یا مزه کردن.

اینها وظایفی هستند که هماهنگی چشمها و دستها و لمس ، بینایی ، مزه و صدا را افزایش می دهند. مراقبت از افراد مسن مبتلا به زوال عقل می تواند دشوار باشد ، اما مراقبت دلسوزانه پرستاران First Health در اختیار شماست.

اگر فرد مسن شما دارای بیماری جدی است ، در کارهای خانه مانند آشپزی ، حمل و نقل ، حمام و نظافت نیاز به کمک دارد ، می تواند با کمک پرستار مراقبت از خانه بر همه این مشکلات غلبه کند.

این مرکز یکی از پرطرفدارترین مراکز نگهداری سالمندان در منزل است که می توانید به راحتی به آن اعتماد کنید.
پرستاران این مرکز مراقبت جامعی از سالمندان مبتلا به زوال عقل ، آلزایمر و پارکینسون ارائه می دهند.

افراد مسن با ضعف در مراقبت از نوه ها

مراقبت از نوه ها

برخی از افراد مسن مبتلا به زوال عقل می توانند در مراحل اولیه بیماری به مراقبت از کودکان کوچکتر کمک کنند. وقتی برای خانواده و دوستان وقت می گذارید اجازه دهید سالمندان از بچه ها مراقبت کنند.

افراد مسن می توانند با نوزادان خود ارتباط برقرار کنند و از احساس آشنایی در ارتباط لذت ببرند. وظایف سختی را به والدین خود ندهید ، اما تعامل با نوه های آنها ، تشویق آنها به بازی ، می تواند آنها را تحریک کند ، کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشد.

حفظ روابط بین نسلی می تواند خلق و خو و حافظه سالمندان را افزایش داده و پیشرفت ضعف را کند کند.

ورزش

عدم تحرک می تواند بسیاری از علائم مرتبط با ضعف را تشدید کند ، مانند کاهش تمرکز ، افزایش سردرگمی ، چالش های رفتاری و مشکلات حافظه.

با این حال ، فعال ماندن فیزیکی می تواند به افراد مسن کمک کند تا جریان خون کافی را در مغز حفظ کنند ، که منجر به رشد و بقای سلول های مغزی می شود.

مراقب باید فعالیتهای ورزشی سرگرم کننده ، ایمن و تحریک کننده را برای سالمندان برنامه ریزی کند ، مانند بولینگ ، پرتاب دیسک ، مینی گلف یا بازیهای تربیت بدنی.

تمرینات سابق برای سالمندان مبتلا به زوال عقل

ممکن است تیم های ورزشی وجود داشته باشند که بزرگسالان بتوانند به آنها بپیوندند. هدف از فعالیتهای معنادار مانند تمرینات معنی دار این است که افراد مسن را در فعالیتهای سرگرم کننده ای که تا حد ضعف از آنها لذت می برند ، درگیر کند.

یک پرستار آموزش دیده و با تجربه می تواند کمک بزرگی به اعضای خانواده باشد.

خانواده هایی که به دنبال یک پرستار حرفه ای پرستاری هستند می توانند از مرکز پرستاری سلامت اول پرستار درخواست کنند. پرستاران مرکز می توانند با ارائه خدمات مراقبت از خانه و مراقبت های ویژه برای بیماران آلزایمر ، زوال عقل ، سکته مغزی و بیماری پارکینسون ، زندگی سالمندان و عزیزانشان را آسان کنند.

مرکز پرستاری

اولین مرکز پرستاری سلامت وی با داشتن سالها تجربه در زمینه ارائه مجوزهای رسمی ، مراقبت در منزل و خدمات پرستاری به مجوز رسمی وزارت بهداشت ، آماده خدمت رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز با کادر مجرب و متخصص خود می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز ، از جمله پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار ، متخصصان اطفال ، با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای مراقبت ، خدمات پرستاری ، همواره خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول خود قرار داده است. به

کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.
پیش بینی W این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و قبل از استفاده باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید