افزایش ۴۵ درصدی محصول گندم در خراسان شمالیمهندس وحید صباغ امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایران (ایرنا) گفت: کشاورزان این استان در فصل زراعی گذشته حدود ۱۳۲ هزار تن گندم برداشت کردند.

وی افزود: امسال ۴۴ هزار هکتار از اراضی آبی و ۸۹ هزار هکتار زمین دیم زیر کشت گندم رفت که با توجه به بارندگی های خوب بهاره، تولید گندم نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

الصباغ تصریح کرد: گندم کاران استان در سال گذشته ۱۱۲ هزار تن محصول از مزارع برداشت کردند و ۱۹ هزار و ۳۰۰ تن گندم را به سیلوها تحویل دادند که این میزان حدود ۸۰ درصد کمتر از سال قبل است.

مدیر آموزش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: کشاورزان امسال ۱۰۵ هزار و ۸۰۰ تن گندم مازاد را به سیلوهای دولتی تحویل داده اند که نسبت به سال گذشته ۵۵۰ درصد رشد نشان می دهد و تحویل این محصول استراتژیک ادامه دارد. به این مراکز .

الصباغ گفت: کشاورزان گندم تولیدی را با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به سیلوها تحویل می دهند و هم اکنون ۲۸ مرکز جمع آوری این محصول در استان فعال است.

وی از گندمکاران استان خواست تا با توجه به شرایط حساس جهانی گندم، مازاد تولید را به دولت بسپارند و با دولت همکاری کنند.

در خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد که ۳۰۰ هزار هکتار آن کشاورزی و مابقی باغ است که حدود ۸۰ هزار هکتار آن مورد استفاده بخش کشاورزی است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر