افسردگی 10 10 علائم هشداردهنده این مشکل


افسردگی علائم افسردگی گاهی بخش عادی زندگی است. طبیعی است وقتی کسی را از دست می دهید یا شغل خود را از دست می دهید ناراحت باشید.

ارزیابی علائم افسردگی

این زمانی است که شما علائم افسردگی را به دلیل استرس در زندگی خود تجربه می کنید“افسردگی موقعیتی” نامیده میشود.

اکثر مردم از شر افسردگی موقعیتی خلاص می شوند ، اگرچه این روند ممکن است روزها یا حتی هفته ها طول بکشد. با این حال ، هنگامی که علائم افسردگی برطرف نمی شوند ، افسردگی با توانایی شما در داشتن یک زندگی عادی تداخل می کند. “افسردگی بالینی” یا: “افسردگی شدید” لید فایده ای نداره

افسردگی اساسی یک بیماری جدی است که می تواند هفته ها ، ماه ها یا سالها طول بکشد. بنابراین دانستن علائم افسردگی بسیار مهم است ، بنابراین با ظاهر شدن علائم می توانید از آنها کمک بگیرید.

علائم افسردگی زیادی وجود دارد. مردم می توانند رکود بزرگ را “توخالی” توصیف کنند که نمی توانند از آن خارج شوند. احساس عذاب قریب الوقوع نیز در این نوع افسردگی شایع است.

10 علامت هشداردهنده افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی شدید علائم مشابهی ندارند ، اما ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

غمگینی:

وقتی غم یکی از علائم افسردگی است ، می تواند با احساس ناامیدی و پوچی همراه باشد. ممکن است متوجه شوید که هر چقدر هم تلاش کنید ، نمی توانید افکار منفی خود را کنترل کنید. شما می توانید بدون دلیل مشخص مدام گریه کنید.

علل و علائم افسردگی

احساس گناه

افراد مبتلا به افسردگی شدید ممکن است احساس بی ارزشی یا درماندگی کنند. آنها حتی ممکن است افسردگی را به عنوان نشانه ضعف و انتقاد بیش از حد تجربه کنند.

تحریک پذیری

این علامت افسردگی می تواند شما را عصبانی ، مضطرب یا مضطرب کند. مردان افسرده شدید افسردگی خود را اغلب از طریق پرخاشگری یا رفتارهای بی پروا نشان می دهند.

علائم روانی.

اگر در تمرکز ، تصمیم گیری یا به خاطر سپردن جزئیات مشکل دارید ، می توانند نشانه های افسردگی باشند. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که روند تفکر آنها کند شده است.

علائم جسمی:

افراد مبتلا به افسردگی اغلب درد ، سردرد یا مشکلات گوارشی دارند که به نظر می رسد هیچ علت پزشکی دیگری ندارند و به درمان پاسخ نمی دهند.

اتلاف انرژی.

اگر افسرده هستید ، ممکن است مدام احساس خستگی کنید. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که توانایی های جسمی آنها کند شده است.

علائم افسردگی موقت موقت

از دست دادن علاقه.

یکی از شایع ترین علائم افسردگی ، از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش مانند رابطه جنسی ، اوقات فراغت یا تعاملات اجتماعی است. این امر همچنین می تواند به عنوان غفلت از نظافت بدنی در نظر گرفته شود.

حالت خواب تغییر می کند.

افرادی که افسردگی را تجربه کرده اند می دانند که اغلب با مشکلات خواب همراه است. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است یک شبه دچار مشکل شوند. همچنین ممکن است در طول روز بیش از حد خواب آلود باشند یا حتی بیش از حد خواب آلود باشند.

در عین حال ، مشکلات خواب می تواند افسردگی را تشدید کند و منجر به یک چرخه منفی “محرومیت از خواب” شود که شکستن آن دشوار است. خواب ضعیف حتی می تواند باعث افسردگی در برخی افراد شود.

درک پیچیدگی های کم خوابی می تواند گامی در جهت بهبود کیفیت خواب و مدیریت بهتر افسردگی باشد.

تغییر در اشتها.

تغییر در عادات غذایی به دلیل افسردگی می تواند منجر به پرخوری یا پرخوری شود. افزایش یا کاهش بیش از 5 درصد از وزن بدن در یک ماه یکی از علائم هشداردهنده افسردگی است. برخی از افراد علاقه خود به غذا را از دست می دهند و برای برخی افراد خوردن راهی برای جبران احساس افسردگی است.

افکار خودکشی

ایده خودکشی یا ایده خودکشی به تفکر یا برنامه ریزی برای خودکشی اشاره دارد. افکار می توانند از ایجاد یک برنامه تفصیلی گرفته تا ملاحظات مختلف متغیر باشند. این افکار شامل آخرین اقدام به خودکشی نمی شود.

افکار صدمه زدن به خود یکی از جدی ترین علائم افسردگی است و همیشه باید جدی گرفته شود. اگر قصد خودکشی دارید ، بلافاصله به دنبال کمک باشید.

تشخیص علائم افسردگی

توانایی بیان علائم افسردگی بدون شرم و ضعف.

اگر برخی از این علائم کلاسیک افسردگی را دارید که: علائم شدید و بیش از چند هفته طول می کشد ، باید به دنبال کمک باشید. بهترین مکان برای شروع مشورت با پزشک است.

موسسه ملی سلامت روان تخمین می زند که افسردگی سالانه تقریباً 17 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. در بسیاری از موارد ، افسردگی قابل درمان با موفقیت تشخیص داده نمی شود و درمان نمی شود زیرا علائم افسردگی نادیده گرفته می شود.

افسردگی نشانه ضعف یا شرمندگی نیست. این یک بیماری جدی است. خبر خوب این است که حتی در موارد شدید افسردگی بالینی ، درمان معمولاً بسیار موفق است. و هرچه درمان زودتر آغاز شود ، موفقیت آمیزتر خواهد بود. پس منتظر نباشید.

اولین مرکز پرستاری سلامت وی با داشتن سالها تجربه در ارائه مجوزهای رسمی ، مراقبت در منزل و خدمات پرستاری به مجوز رسمی وزارت بهداشت ، آماده خدمت رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز با کادر مجرب و متخصص خود است.

پرسنل مجرب این مرکز ، از جمله پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار ، متخصصان اطفال ، با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای مراقبت ، خدمات پرستاری ، همواره خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول خود قرار داده است. به

کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

پیش بینی W این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و قبل از استفاده باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید