امیر عبداللهیان خواستار آزادی فوری یک تبعه ایرانی از زندان سوئد شد – ساحل خبر


امیر عبداللهیان شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سوئدی خود آن لینده اظهار داشت.

وی بازداشت و رسیدگی قضایی به حمید نوری تبعه ایرانی در سوئد را غیرقانونی توصیف کرد.

امیر عبداللهیان با ابراز تأسف از اینکه گروهک تروریستی ضد ایرانی سازمان مجاهدین خلق (منافقین) زمام تبلیغات جعلی در خصوص این دادرسی در سوئد را به دست گرفته است.

آنها سابقه ای از جنایات این گروه تروریستی به دست آوردند که برای مردم ایران و حتی عراق – تحت رژیم بعثی صدام حسین دیکتاتور سابق عراق – آشکار است.

پسر نوری می‌گوید دادگاه سوئد بر شهادت ده‌ها نفر از افراد ضدایرانی و اعضای مجاهدین خلق که به هرکدام فرصت کافی برای شهادت علیه پدرش داده‌اند، تمرکز کرده است.

نوری در سال ۲۰۱۹ پس از ورود به فرودگاه استکهلم دستگیر شد و بعداً به اتهام دست داشتن در محاکمه اعضای گروه تروریستی مجاهدین خلق در دهه ۱۹۸۰ محاکمه شد. نوری این موضوع را تکذیب کرده است.

سازمان مجاهدین خلق از زمان انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ تاکنون مسئول کشتار حدود ۱۲ هزار نفر از مردم و مقامات ایرانی بوده است. این گروه بمب گذاری و ترور در سراسر ایران انجام داده است.

در طول جنگ ایران و عراق در دهه ۱۹۸۰، سازمان مجاهدین خلق در کنار یک دیکتاتور سابق عراق برای انجام حملات فرامرزی علیه ایران قرار گرفت.

دیپلمات عالی رتبه کشورمان در ادامه ابراز امیدواری کرد با اراده سوئد و تلاش متقابل و مشترک دو کشور شاهد گسترش روابط در عرصه های مختلف باشیم.

وزرای امور خارجه ایران و سوئد همچنین بر ادامه رایزنی ها و تبادل نظر در مورد موضوعات مرتبط با روابط دو کشور توافق کردند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر