انگلیس تحریم های جدیدی را علیه روسیه وضع کردبه گزارش الجزیره ایران، کالاهای ممنوعه جدید صادراتی به روسیه شامل سوخت هواپیما و افزودنی های سوخت، پوند استرلینگ یا اسکناس های اتحادیه اروپا و همچنین ممنوعیت عرضه چنین اسکناس هایی به افراد مرتبط با روسیه است.

این ممنوعیت همچنین شامل ارائه کمک های فنی، خدمات مالی، صندوق ها و خدمات دلالی مرتبط با واردات آهن و فولاد می شود.

پیش از این، لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا اعلام کرده بود که این کشور تحریم ها علیه مسکو را تا زمانی که روسیه به طور کامل از اوکراین خارج نشود، تشدید خواهد کرد.

از زمان آغاز جنگ اوکراین، بریتانیا به بازیگری فعال در درگیری تبدیل شده است و با اتخاذ مواضع ضد روسی، ارسال سلاح و تجهیزات نظامی و اعمال تحریم ها علیه روسیه، تنش ها را تشدید کرده و درگیری را تشدید کرده است. انگلیس هفته ای یک بار تحریم های جدیدی علیه روسیه وضع می کند.

نخست وزیر انگلیس که تقریباً هر هفته با رئیس جمهور اوکراین تلفنی صحبت می کند، در بیانیه ای گفت: فشار اقتصادی و تحریم ها علیه روسیه را افزایش خواهیم داد و هر هفته تحریم های جدیدی علیه روسیه اعمال خواهیم کرد.

در ۲۱ فوریه ۲۰۲۲، رئیس جمهور روسیه استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت و از بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو انتقاد کرد.

سه روز بعد، در ۲۶ مارس ۱۴۰۰، پوتین عملیات نظامی علیه اوکراین را آغاز کرد که آن را «عملیات ویژه» نامید و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد. درگیری ها در اوکراین و واکنش ها به اقدامات روسیه ادامه دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر