انگلیس: ۵۰۰۰۰ سرباز روسی در اوکراین کشته یا زخمی شدندبه گزارش خبرگزاری ایرنا از میرور، وی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با بی بی سی افزود: روسیه در این جنگ بیش از ۳۰ درصد نیروی زمینی خود را از دست داد.

وی تصریح کرد: ارتش روسیه حدود ۱۷۰۰ تانک و حدود ۴۰۰۰ خودروی زرهی را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس ماه گذشته در کیف، پایتخت اوکراین مدعی شد که نیروهای روسیه در جنگ اوکراین تحت فشار زیادی قرار دارند و «تلفات سنگینی» متحمل شده اند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین ماه گذشته مدعی شد که از زمان آغاز جنگ، ۳۲۰۰۰ سرباز روسی در آن کشور کشته شده‌اند.

روسیه تاکنون تعداد تلفات نیروهای خود در اوکراین را تایید نکرده است.

اوکراین هنوز آمار دقیقی از تلفات نیروهای خود در جنگ با روسیه ارائه نکرده است، اما سازمان های اطلاعاتی آمریکا تخمین می زنند که بین ۵۵۰۰ تا ۱۱۰۰۰ سرباز اوکراینی در این جنگ کشته شده اند.

در ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (۲ مارس ۱۴۰۰)، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوگانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت و از بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو انتقاد کرد.

سه روز بعد، در روز پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ مارس ۱۴۰۰)، پوتین عملیات نظامی علیه اوکراین را آغاز کرد که آن را “عملیات ویژه” نامید و روابط پرتنش مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد.

اکنون جنگ اوکراین وارد پنجمین ماه خود شده است، واکنش ها به تهاجم روسیه و ارسال سلاح به این کشور ادامه دارد. مسکو هشدار داده است که تجهیزات نظامی که آمریکا و اروپا در اختیار اوکراین قرار می دهند، درگیری در اوکراین را تشدید می کند و عواقب غیرقابل پیش بینی در پی خواهد داشت.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر