اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار دارای اضافه وزن


زنان باردار باردار و دارای اضافه وزن در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس روبرو هستند. اضافه وزن در دوران بارداری نگرانی زنان باردار با اضافه وزن است. اگرچه اضافه وزن زنان باردار اضافه وزن ، خطری برای مادر و جنین محسوب می شود. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست ، این خانم ها همچنین نیاز به افزایش وزن دارند. توصیه می شود از رژیم غذایی مناسب برای زنان دارای اضافه وزن استفاده کنید. زیرا در این مدت نباید رژیم کاهش وزن داشته باشند. بنابراین ، انتخاب غذای با کیفیت مطلوب و ارزش غذایی از اجتناب از غذاهای پرکالری تأکید می شود. به منظور توصیه های تغذیه ای برای زنان باردار دارای اضافه وزن ، لازم است به منابع غذایی موجود خانواده ، عادات غذایی ، رفتار و شیوه زندگی آنها توجه شود.

زنان باردار در هر شرایطی (لاغر ، معمولی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن خود را افزایش دهند. بنابراین ، استفاده از رژیم غذایی محدود برای زنان باردار چاق برای کاهش وزن توصیه نمی شود و باید با تغذیه مناسب ، میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آنها کنترل شود. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را افزایش دهند.

دلایل اصلی افزایش وزن عبارتند از:

  • عادات غذایی غلط و رفتار ، شامل مصرف زیاد غذاهای نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فود ، نوشیدنی های شیرین (k.laha ، مقدار زیادی آب میوه صنعتی) ،) ، شیرینی و شکلات
  • کم تحرکی عدم فعالیت بدنی
  • تورم و احتباس مایعات یا پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید