اکثر ایرانی ها می گویند که خواهان احیای توافق با ایران هستند – ساحل خبر


بر اساس یک نظرسنجی که بر روی ۱۱۰۰ بزرگسال از طریق تلفن توسط Keyou Analytics انجام شد، ۵۳.۹ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که انتظار دارند دولت توافق هسته ای را احیا کند، در حالی که ۱۲.۲ درصد گفتند که خواهان خروج ایران از توافق هستند.

بر اساس توافق ایران، که در اصل بین ایران و شش قدرت جهانی بود، مجموعه‌ای از تحریم‌ها که بر سر برنامه هسته‌ای این کشور اعمال شده بود، برداشته شد و جریان تجارت خارجی را به داخل کشور باز کرد.

با این حال، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، در سال ۲۰۱۸ به‌طور یکجانبه از توافق خارج شد و محدودیت‌های سخت‌تری را برای این کشور اعمال کرد که تا حدی مقصر اقتصاد آسیب‌دیده این کشور است.

از زمانی که ترامپ برکنار شد، ایران به طور غیرمستقیم با آمریکا برای تسهیل بازگشت و احیای توافق مذاکره کرده است. با این حال، این مذاکرات متوقف شده است، ظاهراً برای اینکه طرفین بتوانند تصمیمات سیاسی بگیرند.

نظرسنجی کیو همچنین میزان محبوبیت دولت رئیسی را که در آگوست ۲۰۲۱ روی کار آمد، بستری برای احیای اقتصاد ایران است.

این نظرسنجی نشان داد که ۳۲.۳ درصد از پاسخ دهندگان عملکرد دولت رئیسی را در مقایسه با نظرسنجی قبلی که پنج ماه پیش انجام شده بود، زمانی که ۴۴.۱ درصد از مردم اعلام رضایت کردند، تایید کردند.

همچنین ۵۲ درصد از پاسخ دهندگان عملکرد دولت را تایید نکردند، در حالی که در نظرسنجی قبلی ۵۰.۴ درصد بود.

۴۳ درصد از پاسخ‌دهندگان که بیشترین درصد را به خود اختصاص داده‌اند، از ۱ (پایین‌ترین نرخ عملکرد) تا ۵ (بالاترین نرخ عملکرد) به طور مشخص به عملکرد اقتصادی دولت درخواست شده است.

دریا ۱۰ درصد رتبه بندی شده است عملکرد اقتصادی دولت بالاترین.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر