ایجاد خطاهای مدیریت پروژه برای جلوگیری از – تک بست ۱۰۰


ایجاد خطاهای مدیریت پروژه
اعتبار عکس: pixabay

خطاهای ساخت و ساز گریبان هر سرمایه گذاری را می گیرد، اما برنامه ریزی دقیق و توجه به جزئیات ما را قادر می سازد تا آنها را از خود دور نگه داریم.

از آنجایی که قطعات متحرک زیادی در یک پروژه ساخت‌وساز وجود دارد و مدیران باید با شرایط پیش‌بینی‌نشده مانند آب‌وهوا، کمبود کارکنان و تغییرات مشتری مقابله کنند، حفظ انعطاف‌پذیری روزانه سخت است و به تنهایی با موانع پیش‌بینی نشده کنار آمد.

از سوی دیگر، توصیه‌های این بخش، پروژه شما را روان نگه می‌دارد و مهارت‌های لازم را برای جلوگیری از اشتباهات مکرر که می‌تواند کار شما را دشوارتر کند، در اختیار شما قرار می‌دهد.

محدوده پروژه نامشخص

محدوده پروژه نامشخص
اعتبار عکس: pixabay

مهمترین دستورالعمل پروژه های ساختمانی، داشتن محدوده کاری کاملاً مشخص، تمام شده و قابل مشاهده است. شایع ترین علت مشکلات پروژه، تعریف ضعیف و تفسیر نادرست محدوده است. محدوده پروژه نامشخص، همچنین به عنوان خزش دامنه شناخته می شود، منجر به هدر رفتن پول، رضایت کمتر و اهداف پروژه محقق نشده می شود.

برای دور زدن این موضوع، یک بیانیه کاری ایجاد کنید. این یک جزء حیاتی از یک استراتژی مدیریت ساخت و ساز است که ممکن است یک پروژه ساخت و ساز عالی را بهبود بخشد. این می تواند یک سند مختصر باشد که شامل نیازهای تجاری، هدف پروژه و خروجی های سطح بالا است که در دسترس و دور از دسترس هستند. یک SOW واضح، کامل، منطقی و کوتاه ایجاد کنید تا همه افراد درگیر بتوانند آن را درک کنند.

محدودیت‌های جدول زمانی و زمان‌بندی پروژه.

اعتبار عکس: pixabay

مهمترین بخش های یک پروژه ساختمانی، جدول زمانی و مهلت پروژه و همچنین هزینه است. برنامه ها اغلب برای انجام ضرب الاجل ها سخت هستند. علیرغم تلاش همه جانبه، اکثر پروژه های ساختمانی به نوعی به تعویق می افتد. ممکن است مالک بخشی از پروژه را تغییر دهد، مشکلی در طراحی ایجاد شود، یا اهداف پروژه نادیده گرفته شود.

این اتفاق می افتد. بهترین اقدام برای انجام چیست؟

معمولاً ترجیح داده می‌شود که در اسرع وقت دلایل اصلی تاخیرها را کشف کنید. قبل از اینکه تاخیر به طور قابل توجهی هزینه های پروژه را افزایش دهد و باعث تمدید مهلت طولانی شود، مشکل را حل کنید. یک طرح ساخت و ساز که به درستی ساخته شده است، شامل کمک هزینه برای تاخیرهای معقول و همچنین یک نمای کلی از نحوه برخورد با آنها است.

برآورد هزینه نادرست

یکی از چالش برانگیزترین وظایف در ساخت و ساز، برآورد نقاط مرجع هزینه است. همچنین یکی از حیاتی ترین آنهاست. چندین عنصر وجود دارد که باید در نظر گرفته شود تا بتوان برآورد دقیقی برای هر پروژه ارائه داد. همه چیز باید تقریباً بی عیب و نقص باشد، از ثبت دقیق هزینه های نیروی کار و منابع گرفته تا حسابداری خطرات احتمالی.

با استفاده از a ابزار هزینه یابی خاص ساخت و ساز ردیابی هزینه های کاری در یک پروژه یک رویکرد فوق العاده برای اطمینان از برآورد شما است. برای فریلنسرها، ممکن است به اندازه تخصیص مواد و نیروی کار اساسی باشد. ارائه دهندگان خدمات، مانند برق یا لوله کش، ممکن است خطوط تولید زیادی برای وسایل، انتقال، تجهیزات، کنترل ها و موارد دیگر داشته باشند. به خاطر داشته باشید که در افزایش پوشش بیمه ای و هزینه های اداری نیز فاکتور بگیرید.

تدارکات مواد ناکافی

اعتبار عکس: pixabay

یکی از مشکلات عمده مدیریت زمان در ساخت و ساز، مدیریت ضعیف مصالح است. عدم دریافت به موقع منابع ممکن است منجر به تاخیر کمی شود که در طول زمان انباشته می شود.

حفظ یک سیستم موجودی سازمان یافته که مواد ورودی و خروجی را ردیابی می کند ممکن است مفید باشد. یک پیمانکار ممکن است به سادگی تشخیص دهد که چه زمانی مواد آنها تمام شده است مانند اتصالات TUBOMART با ردیابی آنها و ثبت سفارش برای پر کردن موجودی.

عدم خرید سهامداران پروژه

ذینفعان برای موفقیت یک پروژه حیاتی هستند. اعتقاد بر این است که از هر سه ابتکار یک مورد به دلیل مشارکت ناکافی ذینفعان شکست می خورد. عدم تعامل با ذینفعان به طور منظم ممکن است حمایت داخلی از ابتکار شما را از بین ببرد.

ارزیابی خرید و فروش ممکن است دشوار باشد، اما بدون خرید کامل از سوی تیم پروژه و ذینفعان، ابتکارات ممکن است به سرعت شکست بخورند. سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری ممکن است به سرعت به یک درس پرهزینه برای استقرار بدون خرید سهامداران تبدیل شود.

ذینفعان را می توان بسته به سطح علاقه، تأثیر، تأثیر و انتظارات آنها طبقه بندی کرد. پس از شروع پروژه، پیام‌های ذینفعان را برای ارتقاء حمایت و کاهش مقاومت نظارت و تغییر خواهید داد.

فقدان یک استراتژی ارتباطی

اعتبار عکس: pixabay

حتی زمانی که پروژه‌ها بدون مشکل اجرا می‌شوند، همه افراد درگیر باید از آنچه در حال وقوع است آگاه باشند. پروژه ها معمولاً شکست می خورند زیرا مدیران پروژه نمی توانند به طور منظم و شفاف با تیم و مشتری ارتباط برقرار کنند.

چالش های اولیه چیست؟ گزارش دهی ناسازگار، ناقص، مبهم یا با تأخیر تنها یکی از مسیرهایی است که می تواند منجر به خطاهای احتمالی شود. خرابی ارتباطات می تواند در محل کار و در دفتر اتفاق بیفتد و در نتیجه هزینه پروژه و زمان زیاد شود.

وقتی صحبت از مشارکت همه افراد در یک صفحه می شود، گفتگوی بلادرنگ همیشه ترجیح داده می شود. (CPM) نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی این جریان اطلاعات را با متمرکز کردن برنامه ریزی و گزارش پروژه تسهیل می کند.

نتیجه

امیدواریم این مقاله بینشی در مورد چالش‌هایی که باید در حین مدیریت پروژه‌های ساختمانی باید به آن‌ها توجه کرد و چگونه با آنها کنار آمد، به شما ارائه کرده باشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر