ایجاد ظرفیت استرس – بهبود سلامت و آموزش شخصی Los Altos


هدف این است که رفتارهای ضروری را شناسایی کنید که وقتی اندکی اصلاح شوند، یک اثر آبشاری ایجاد می‌کنند که بر همه بخش‌های سلامتی شما تأثیر مثبت می‌گذارد. به عنوان مثال می توان به یافتن یک راه خروجی سالم پس از یک روز پر استرس، به عنوان مثال، پیاده روی با یکی از عزیزان بعد از شام، که منجر به خوردن میان وعده های کمتر در اواخر شب می شود و سپس منجر به خواب بهتر شبانه می شود که به نوبه خود شما را قادر می سازد A را دریافت کنید. تمرین خوب روز بعد که به کاهش استرس قبل از ایجاد آن کمک می کند. این کار با شناسایی مناطقی که در آن احساس می‌کنید برای انجام تغییرات کوچک آماده هستید، یافتن حمایت از متخصصان، خانواده و/یا دوستان، و مسئول نگه داشتن خود به گونه‌ای شروع می‌شود که تغییرات در رفتار به جای اصلاح موقت تبدیل به عادت شوند. یادگیری در مورد پتانسیل استرس و انواع مختلف استرس اولین گام در مدیریت بهتر استرس است.

استرس و مدیریت روتین

دکتر رایان نمک استرس در کتاب اقدام مبتنی بر قدرت برای کاهش استرس معادله زیر را ایجاد کرد: تنش = فشار منهای ظرفیت. او در ادامه توضیح می‌دهد: «استرس به مجموع استرس‌ها و خواسته‌هایی اطلاق می‌شود که پس از در نظر گرفتن توانایی‌ها، منابع و سازگاری‌های مختلف، در معرض آن قرار می‌گیرید. به عبارت ساده تر، تعادل استرس به مدیریت این دو عامل خلاصه می شود. در جبهه اجتماعی، ما اغلب در مورد کاهش استرس می شنویم، توجه به این نکته ضروری است که استرس برای رشد ضروری است. با استفاده از استرس ورزش به عنوان مثال، بدن باید استرس را برای افزایش قدرت یا بهبود تناسب اندام تجربه کند. همین امر در مورد استرس عاطفی نیز صادق است.

دکتر نیمیک آنچه را که احتمالاً در رابطه با معادله استرس خود تجربه کرده اید، بیان می کند:

  • استرس بسیار کم همراه با توانایی یا انعطاف بیش از حد می تواند منجر به کسالت و جدایی شود.
  • فشار بیش از حد همراه با ظرفیت ناکافی منجر به خستگی می شود.
  • معادله ایده آل زمانی است که مقدار فشار با مقدار ظرفیت برابر باشد – این به عنوان جریان یا حضور در منطقه نامیده می شود.

در حالی که اغلب می شنویم که کاهش استرس کلید سلامتی است، ایجاد ظرفیت به همان اندازه مهم است. مدیریت استرس پویا ما امیدواریم که چارچوب بالا را به عنوان مرجع مفیدی در هنگام تلاش برای کشف اینکه در طول دوره‌های استرس و همچنین دوره‌های جدایی انرژی خود را در کجا متمرکز کنید، بیابید.

نکته حرفه ای: “کاری را پیدا کنید که انجام آن آسان و واقع بینانه باشد! خارج از ورزش، دو کار اصلی برای تنظیم مجدد و کمک به مدیریت و بازیابی استرس انجام می دهم. ابتدا به تقویم خود در شب نگاه می کنم تا یک برنامه ذهنی برای روز بعد تهیه کنم. احساس آمادگی و آمادگی برای آن روز داشته باشم. من نیز می دوم.” در طول روز، صبح، قبل از اینکه از رختخواب بیرون بیایم. دوم، زمانی که احساس استرس می کنم، وقت گذاشتن برای نوازش و بازی با گربه به فراموش کردن نگرانی هایم کمک می کند. با نگاه کردن به چشمان حیوانات خانگی و دیدن چهره های خندان آنها، نمی توان عصبی ماند! – مربی هانا

۵ نکته برای افزایش استرس

  1. برو بیرون۱۰ دقیقه پیاده روی کنید، حتی اگر در اطراف بلوک یا بالا و پایین خیابان در حین تماس تلفنی باشد، زمانی را برای بیرون رفتن اختصاص دهید و کمی هوای تازه و آفتاب بگیرید تا به آرامش سیستم عصبی شما کمک کند.
  2. ذهن آگاهی را تمرین کنید: به تنفس خود توجه کنید، اگر ترک میز خود را غیرممکن می دانید یا برنامه شما شلوغ است، عملی کردن آنها آسان تر است. یک زنگ هشدار تنظیم کنید یا به زمانی فکر کنید که می‌توانید چند دقیقه غیرقابل مذاکره را به وقت خود اختصاص دهید و چند نفس بکشید تا خود را آرام کنید.
  3. ورزش کردن: هر شکلی از ورزش نباید شدید یا ساختاری باشد، می‌توانید با رقصیدن، بازی با بچه‌ها یا حیوانات خانگی‌تان، باغبانی یا تمیز کردن، تمرین‌ها را بیابید. برای بسیاری از ما، زمانی که با مربی یا کلاس گروهی خود قرار ملاقات داشته باشیم، ورزش آسان‌تر است. اما روزهای دیگر چطور؟ چگونه می توانید ورزش را برای چند دقیقه در روز خود بگنجانید؟ اگر به تمرین فوتبال برای بچه هایتان علاقه دارید، می توانید چند پرواز با سفید کننده ها داشته باشید و تمرینات پرفشار را دنبال کنید. اگر روی صندلی خود در پشت میز خود نشسته اید، می توانید برخی از اکستنشن های پا، چرخاندن گردن و شانه یا برخی از خمیدگی های جانبی را انجام دهید. هر حرکتی بهتر از عدم حرکت است! اگر علاقه مند به یافتن حرکات کششی برای کاهش استرس و ادغام در برنامه روزانه خود هستید، به این آدرس مراجعه کنید: https://www.prevention.com/fitness/g35491026/stretches-for-stress-relief/
  1. مجله انعکاس: یک مجله و خودکار پیدا کنید که بتوانید هر ایده ای را در آن بنویسید. بسیاری از مردم متوجه می‌شوند که وقتی افراد زیادی به روش‌های مختلف می‌نویسند، روزنامه‌نگاری باید به خوبی سازماندهی یا فکر شود. شما می توانید نقاشی بکشید، نکات را بنویسید، و آنها می توانند احساسات، افکار، یادآوری ها و/یا اهداف باشند. نوشتن می تواند باعث کاهش استرس، رفاه عاطفی، وضوح ذهنی و عاطفی و حتی حل مسئله شود. برای روش‌های مختلف بررسی ژورنال: https://www.intelligentchange.com/blogs/read/20-types-of-journals-to-keep
  2. سازمان دادنهر روز چند دقیقه را به بررسی تقویم خود اختصاص دهید، در برنامه ریز خود بنویسید یا یادداشتی را روی یخچال بگذارید تا به شما یادآوری کند که خود را مسئول نگه دارید یا چیزی را در لیست کارهای خود بررسی کنید. با صرف چند لحظه در روز برای درست کردن افکار و مرور کارهای روزانه خود، می توانید با اولویت بندی زودتر در روز یا شب قبل از به هم ریختگی زیاد جلوگیری کنید. به این فکر کنید که چند بار در شب بیدار می مانیم و به آنچه برای انجام آن نیاز است فکر می کنیم. اگر زمان مشخصی از روز را برای ثبت نام در این وظایف تعیین کنید، احتمالاً در آن روز احساس آمادگی، آرامش و بهره‌وری بیشتری خواهید داشت، زیرا بدانید که یک برنامه استراتژیک برای انجام وظایف از جانب سازمان خود دارید. زمانی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد، یک خودکار بردارید و همه آن را یادداشت کنید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر