ایران قصد دارد با استفاده از فناوری هسته ای ۱۰ کیلووات برق تولید کندسید محمد حسینی طی سخنانی در مراسمی که در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین در شمال غرب تهران برگزار شد، بیان کرد.

این مراسم به مناسبت روز ملی هسته ای ایران برگزار شد.

حسینی با بیان اینکه دولت فعلی قصد دارد ۱۰ هزار مگاوات برق با استفاده از فناوری هسته ای تولید کند، گفت: این طرح در راستای سیاست های ارتقای زیرساخت های کشور است.

وی با قدردانی از پیشرفت ایران در استفاده از فناوری هسته ای صلح آمیز گفت: افزایش تولید برق و تولید داروهای رادیواکتیو نتیجه استفاده از این انرژی است.

این مقام ایرانی در عین حال از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دلیل تمرکز بر فعالیت‌های ایران از منظر سیاسی انتقاد کرد، در حالی که «رژیم صهیونیستی کلاهک هسته‌ای دارد اما هیچ قدرتی در جهان به آن توجه نمی‌کند».

حسینی افزود: قدرت‌های جهانی می‌خواهند ایران دست نشانده و حتی در استفاده صلح‌آمیز از فناوری هسته‌ای ضعیف بماند.

وی تصریح کرد: ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ توانست به فناوری هسته ای دست یافته و بومی سازی کند و بدون کمک سایر کشورها به دستاوردهای بسیاری دست یافته است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همه این دستاوردها با وجود تحریم ها و سایر اقدامات غرب برای ممانعت از پیشرفت ایران از جمله کشتار دانشمندان هسته ای ایران به دست آمد.

۴۱۹۴ ** ۱۴۲۴