ایلان ماسک در توییتر درباره جنگ اوکراین توصیه هایی کرد – VIP News


ایلان ماسک در توییتر - SurgeZirc انگلستان مشاوره جنگ اوکراین را ارائه می دهد
ایلان ماسک در توییتر درباره جنگ اوکراین توصیه هایی کرد.

ایلان ماسک پس از پیشنهاد راه حل خود برای تهاجم به روسیه، با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در توییتر درگیر شد.

عصر دوشنبه، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا موتورز و اسپیس ایکس، در توییتی درباره چگونگی دستیابی به “صلح بین اوکراین و روسیه” نوشت.

و ماسک پیشنهاد داد: “انتخابات برای مناطق ضمیمه شده تحت نظارت سازمان ملل تدارک دیده شده است.” اگر این خواست مردم باشد، روسیه خارج خواهد شد.»

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: ملکه الیزابت به مگان مارکل توصیه کرد با پدر توماس مارکل آشتی کند.

در پایان سپتامبر، مسکو چهار رفراندوم ساختگی در مناطقی از اوکراین برگزار کرد که ادعا می‌کند «آزادسازی» کرده است – دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا – و ادعا می‌کند که این مناطق به پیوستن به روسیه رأی داده‌اند. این کار طبق قوانین بین المللی غیرقانونی بود.

جامعه بین المللی قبلاً نتایج را قبل از اعلام رد کرده بود، با این استدلال که مردم مجبور به رأی دادن هستند – اگر اصلاً می توانند رأی دهند.

اوکراین تنها چند روز پس از آن که ولادیمیر پوتین آن را به عنوان سرزمین روسیه اعلام کرد، در رشته پیروزی های اخیر خود، برخی از اراضی را پس گرفته است.

اما ماسک، یکی از بنیانگذاران PayPal، بر پیشنهاد خود پافشاری کرد: “کریمه بخشی رسمی از روسیه است، همانطور که از سال ۱۷۸۳ (تا زمان تقصیر خروشچف) بوده است.”

تامین آب به کریمه تضمین شده است.

روسیه کریمه را در سال ۲۰۱۴ ضمیمه کرد و کیف قول داده است که آن را پس بگیرد. این کشور از زمان انحلال اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ بخشی از اوکراین بوده است.

همانطور که ایلان ماسک پیشنهاد کرد، “اوکراین بی طرف باقی می ماند.”

این شاید بحث برانگیزترین جنبه طرح او باشد، زیرا اوکراین اخیراً درخواست پیوستن به ناتو، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، برای محافظت از خود در برابر تجاوزات روسیه و تهدیدات هسته ای کرده است.

روسیه همچنین در ماه فوریه در یک اقدام تجاوزکارانه غیرقانونی به اوکراین حمله کرد و با استناد به یک “عملیات نظامی ویژه” و ادعاهای بی اساس مبنی بر اینکه این کشور تحت مدیریت نئونازی ها قرار دارد، به اوکراین حمله کرد.

ماسک این طرح را در قالب یک نظرسنجی توییتری ارائه کرد. بیش از دو میلیون نفر در کمتر از ۲۴ ساعت رای دادند – و با ۷ ساعت باقی مانده، ۶۰.۲٪ گفتند که از آن حمایت نمی کنند.

اما ماسک مصمم بود به پیشنهادات خود ادامه دهد. او در توییتر پاسخ داد: “به احتمال زیاد این نتیجه در پایان خواهد بود – فقط یک سوال در مورد تعداد کشته ها قبل از آن. همچنین باید توجه داشت که نتیجه احتمالی، اگرچه غیرمحتمل، جنگ هسته ای است.

موضوع توییتر ماسک پس از ضدحمله موفق اوکراین در چند هفته گذشته منتشر شد. در همین حال، اتهامات مبنی بر ارتکاب جنایات جنگی روسیه از طریق بمباران شدید اوکراین در حال افزایش است.

پس از اینکه ماسک به وضوح دید که این ایده محقق نشد، در توییتی نوشت: “پس بیایید این را امتحان کنیم: اراده مردمی که در دونباس و کریمه زندگی می کنند باید تصمیم بگیرد که آیا آنها بخشی از روسیه هستند یا اوکراین.”

اکثریت (۵۸.۱٪) از این پیشنهاد ۱۶ ساعت پس از رای گیری حمایت کردند.

ماسک همچنین در توییتی نوشت: “روسیه در حال بسیج نسبی است. اگر کریمه تهدید شود، آنها به بسیج کامل برای جنگ خواهند رفت. مرگ هر دو طرف ویرانگر خواهد بود.”

با این حال، این واقعیت را نادیده می گیرد که بسیج نسبی منجر به تظاهرات ضد جنگ در سراسر کشور شده است و جریان هایی از مردم در حال فرار از روسیه هستند و انتظار نمی رود به این زودی به دلیل عدم آموزش این نیروهای ذخیره این کار را انجام دهند. برای پیروزی های بیشتر دریافت کردن.

پس از واکنش‌ها، ماسک در توییتی اعلام کرد که نمی‌خواهد مشهور شود، اما نگران است که «میلیون‌ها نفر ممکن است اساساً برای همین نتیجه بمیرند».

او همچنین ادعا کرد که جمعیت روسیه بیش از سه برابر جمعیت اوکراین است، بنابراین پیروزی اوکراین بعید است. اگر به مردم اوکراین اهمیت می دهید، صلح طلب کنید.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: کواسی کوارتنگ تأیید کرد که بلند کردن بیمه ملی لغو خواهد شد

بنابراین، اوکراین چگونه پاسخ داد؟ خوب، رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، به سرعت با نظرسنجی خود پاسخ داد.

کاربران توییتر پرسیدند: «کدام elonmusk را بیشتر دوست دارید؟».

دو گزینه «کسی که از اوکراین حمایت می کند» و «کسی که از روسیه حمایت می کند» بود.

نزدیک به ۸۰ درصد از ۲ میلیون رای دهنده به گزینه قبلی رای دادند.

ماسک سابقه ایجاد جنجال در توییتر را دارد. او حتی مدتی پیش خرید کل پلتفرم رسانه اجتماعی را در نظر گرفت، اما درگیری با مدیران شرکت بر سر حساب‌های اسپم در این پلتفرم منجر به معامله ۴۴ میلیارد دلاری (۳۶ میلیارد پوند) شد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر