این میزگرد به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه یک جشنواره فرهنگی محلی می‌تواند به عنوان انکوباتور برای راه‌حل‌ها عمل کند. – اخبار فناوری


زمانی که چارلی وو در سال ۲۰۰۱ مدیر اجرایی جشنواره تایوان شد، هدفی مستقیم داشت – او می خواست فرهنگ کشوری را که در آن متولد شده بود با کانادایی ها به اشتراک بگذارد.

هدف نجیب و شایسته ای بود. به هر حال، تایوان یک دموکراسی پر جنب و جوش با موسیقی مستقل، رقص، فیلمسازی، هنرهای تجسمی، ادبیات، مد و سایر اشکال هنری است.

تایوان همچنین اولین کشور در شرق آسیا شد که ازدواج همجنس گرایان را قانونی کرد.

بنابراین وو چیزهای زیادی برای نشان دادن به ساکنان ونکوور داشت.

در طول سال‌ها، وو به این فکر کرده است که چه کاری می‌تواند نه تنها برای افزایش درک مردم از تایوان، بلکه برای بهبود کانادا نیز انجام دهد.

وو، که اکنون مدیر عامل انجمن رویدادهای ویژه آسیایی کانادا است، به این فکر افتاد که جشنواره تایوان را به بستری برای فرهنگ‌ها تبدیل کند تا از یکدیگر یاد بگیرند و ارتباطات جدید برقرار کنند.

“اگر هر کسی کاری را که انجام می دهد انجام دهد، چه سودی برای کانادا دارد؟” وو این سوال را در مصاحبه اخیر با زوم پرسید سر راست.

رویکرد او به جوامع مختلف در مجموعه سالانه گفتگو با آسیا منعکس شده است. او در سال ۲۰۱۶ با برجسته کردن پیوندها و شباهت های بین تایوان و هنگ کنگ، از جمله عشق مشترک آنها به آزادی، شروع کرد.

از آن زمان، گفتگوهای TAIWANfest با آسیا منجر به افزایش آگاهی در مورد ژاپن، فیلیپین، ویتنام و کره جنوبی در سال های بعد شده است. جشنواره تایوان با به نمایش گذاشتن ابتکارات هنرمندانی که ریشه‌های خود را به آن کشورها می‌برند، و همچنین با جلب توجه به پیوندهای تاریخی و فعلی بین آنها و تایوان، درک را ارتقا می‌دهد.

گاهی اوقات، این پیوندها از طریق بومیان آن است. مانند کانادا، تایوان نیز ملل اول متفاوتی دارد. آنها نسب مشترکی با مردمان ملل اول در سایر کشورهای آسیایی دارند.

جشنواره ۲۰۲۲ که از شنبه (۳ سپتامبر) تا دوشنبه (۵ سپتامبر) برگزار می شود، موضوع “داستان های استقلال” است. این بار جشنواره تایوان بر ارتباط بین تایوان، اندونزی و مالزی تاکید دارد.

وو گفت: «جشنواره تایوان به بستری برای شناخت فرهنگ ها و برقراری ارتباط با یکدیگر تبدیل شده است. من می خواهم مطمئن شوم که این چیزی است که در درازمدت به نفع کانادا خواهد بود.”

وو تجربیات خود از نظارت بر جشنواره تایوان را در کتابی که سال گذشته منتشر شد به اشتراک گذاشت تایوان: پاسخ جهان (ترجمه مستقیم عنوان به زبان چینی).

این عنوان نشان دهنده تمایل وو به مردم است تا به تایوان به عنوان الگویی برای پرداختن به نگرانی های کلیدی، از جمله نژادپرستی و چالش ایجاد یک جامعه هماهنگ با جمعیتی متنوع فکر کنند. واضح است که در جشنواره امسال “گفتگوهای امید” مختلفی با هدف الهام بخشیدن به بحث و آگاهی از نقش سازنده ای که تایوانی ها در جهان دارند برگزار می شود.

وو می‌گوید: «ما سعی می‌کنیم از طریق هنر و فرهنگ به «انکوباتور راه‌حل» تبدیل شویم.

بیشتر

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر