این کتاب فاش می‌کند که ترامپ تلاش کرد AT&T را متقاعد کند که CNN را به روپرت مرداک بفروشد


رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ و دستیارانش AT&T را تحت فشار قرار دادند تا سی ان ان را به روپرت مرداک، مالک فاکس نیوز بفروشد، در حالی که رئیس جمهور وقت تلاش می کرد از ادغام این شرکت با تایم وارنر در روزهای اولیه ریاست جمهوری اش جلوگیری کند.

بر اساس نسخه پیش از انتشار کتاب توسط نویسندگان پیتر بکر و سوزان گلیزر تقسیم کننده چه کسی – کدام بستگی ندارد آقای مرداک که قبل از تاریخ انتشار ۲۰ سپتامبر خریداری شده بود، دو بار پیشنهاد خرید CNN را به عنوان راهی برای هموار کردن راه برای ادغام با خرید یک رسانه خبری مستقل که آقای ترامپ آن را دشمن می‌داند، داده است.

نویسندگان به یاد می آورند که چگونه آقای ترامپ، رندال استیونسون، مدیرعامل AT&T را اندکی پس از پیروزی در انتخابات سال ۲۰۱۶ به دفتر خود در برج ترامپ احضار کرد و از جف زاکر، رئیس جمهور وقت CNN شکایت کرد و او را “آدم بد” خواند. در همین حال به خود می بالد که آقای ترامپ را “گرفت”. zoker سایت شما

گزارش شده است که آقای استیونسون با این تصور که ترامپ تهدیدی برای ادغام است، جلسه را ترک کرد و در هفته‌های بعد AT&T به صندوق تحلیف ترامپ کمک مالی کرد و مایکل کوهن وکیل وقت ترامپ را به عنوان مشاور منصوب کرد (بعدها استیونسون او را “اشتباهی مرگبار” خواند. “).

اولین تماس آقای مرداک در می ۲۰۱۷، پنج ماه پس از سوگند آقای ترامپ به عنوان رئیس جمهور انجام شد.

استیونسون، بنیانگذار فاکس، پرسید: معامله چگونه پیش می رود؟

او سپس گفت که “خوشحال خواهد شد که CNN را از شما بخرم” اگر “به بستن معامله کمک کند”.

استیونسون پاسخ داد: “رابرت، من علاقه ای به فروش ندارم.” اما این میلیاردر استرالیایی تبار برای دومین بار سه ماه بعد، پس از صرف شام در کاخ سفید، با آقای ترامپ، داماد و مشاورش جرد کوشنر و سپس جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید تماس گرفت.

مدیر عامل AT&T بار دیگر پیشنهاد آقای مرداک را رد کرد.

بیکر و گلیزر اظهار داشتند که AT&T فکر می‌کند این تماس‌ها “ضمنی” بوده است. چیزی برای چیزیاگر AT&T کانال خبری خود را به رقیبی که شبکه‌اش با رئیس‌جمهور وقت سازگار بود می‌فروخت، نمی‌توانست دولت را برای جلوگیری از ادغام تحت فشار قرار دهد.

آنها می افزایند که کارگردانان “آن را باج گیری خام و تقریباً به سبک اوباش تلقی کردند”.

یکی از مدیران AT&T به آنها گفت که استیونسون از ابتکارات مرداک “بسیار عصبانی” است و بنابراین، متزلزل شده است.

او احساس می کرد که این بدترین سوء استفاده از قدرت است که تا به حال دیده است.

در نهایت، وزارت دادگستری برای جلوگیری از ادغام شکایت کرد، اما یک قاضی فدرال این شکایت را رد کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر