ایوان مک مولن از یوتا به رقابت دو حزبی برای مجلس سنای ایالات متحده پایان داد


ایوان مک‌مولن با خوشحالی با رای‌دهندگان در پارکی مملو از واگن‌های قرن نوزدهمی در تعطیلات ایالتی به افتخار پیشگامان مورمون اولیه یوتا دست می‌دهد و از کنار مسابقات کیسه‌سازی سیب‌زمینی و دکه‌های نوشیدنی‌هایی که در زیر آفتاب سوزان نوشیدنی‌های سرد و شیرین می‌فروشند می‌گذرد.

نامزد مستقل سنای ایالات متحده، که تایید رسمی حزب دموکرات یوتا را در انتخابات میان دوره ای امسال کسب کرد، به روزهای پیشگام یوتا بازگشت و تلاش های خود برای استیضاح سناتور جمهوری خواه برای دو دوره را توضیح داد. مایک لی

مک مولن که نامزدی خود را فرصتی برای متحد کردن آمریکایی‌ها در خطوط حزبی می‌داند، می‌گوید: «وقتی اجداد ما وارد شدند، تنها راه برای زنده ماندن و پیشرفت این مکان بی‌رحمانه و زیبا، همکاری با یکدیگر بود. حفاظت از دموکراسی

برای شکست دادن لی، فراخوان مثال زدنی مک مولن برای اتحاد فراحزبی باید بیشتر از جلب دموکرات ها و برخی محافظه کاران ناراضی انجام شود. جمهوری خواهان از سال ۱۹۷۶ تاکنون در تمامی رقابت های سنای ایالات متحده در یوتا پیروز شده اند.

شش سال از زمانی که مک مولن، نماینده سابق جمهوری خواه کنگره، به عنوان یک کاندیدای حزب ثالث به عنوان جایگزین محافظه کار برای دونالد ترامپ ظاهر شد، می گذرد. مک مولین در سال ۲۰۱۶ در یوتا ۲۱.۵ درصد آرا را به دست آورد که بیشترین تعداد رای در میان نامزدهای حزب ثالث در این ایالت بود. ترامپ همچنان برنده است.

مک مولن در مقاله ای که پس از انتخاب ترامپ در نیویورک تایمز منتشر شد، هشدار داد که این یک اقتدارگرایی است که “هنجارهای دموکراتیک انتقادی، از جمله بحث مسالمت آمیز و انتقال قدرت را تضعیف می کند.” امسال، مک مولن این پیام را تقویت می کند و نوبت ژانویه خود را محکوم می کند. ۶ شورش کاپیتول، تلاش او برای خرابکاری در انتخابات ۲۰۲۰، و برخورد او با اسناد سری.

مک مولن ترامپ و لی را تهدیدی برای دموکراسی توصیف کرد و به پیام های متنی دریافتی تا ژانویه اشاره کرد. ۶ یک کمیته مجلس نمایندگان به لی نشان داد که قبل از تغییر مسیر، عقب نشینی و رای دادن به تایید نتایج انتخابات، درباره برنامه های قانونگذاری مشکوک برای حفظ ترامپ در قدرت بحث می کند.

مک مولن، افسر سابق سیا، گفت: «استبدادی به خود و کادرهای کوچکی که آنها را احاطه کرده اند، خدمت می کنند. آنها هرگز مشکلات را حل نمی کنند.

در حالی که هر دو حزب برای کنترل سنا به طور مساوی تقسیم شدند، رقابت عجیب جمهوری خواه در مقابل مستقل، یوتا را از یک فکر انتخاباتی به یک خرابکار بالقوه تبدیل کرد. گروه های محافظه کار مانند باشگاه رشد میلیون ها دلار برای دفاع از لی خرج می کنند.

اگر مک مولن در ماه نوامبر برنده شود، سومین فرد مستقلی خواهد بود که سنا را در اختیار دارد و به آنگوس پادشاه مین و برنی سندرز از ورمونت خواهد پیوست. هر دو گروه با دموکرات ها ملاقات می کنند، اگرچه مک مولن گفت که با هیچ یک از احزاب دیدار نخواهد کرد.

لی و مک مولن برای رای دهندگانی مانند سیندی کمپ از لیهی رقابت می کنند که ترامپ را به خاطر اقتصاد پررونق کشور قبل از همه گیری اعتبار می داند، اما او اغلب از چهره عمومی خود خسته شده است.

کمپ پس از صحبت با مک مولن در Provo گفت: “با ترامپ و همه چیز، ما اینگونه بودیم که “چه کار کنیم؟” اما او برای کشور خوب عمل کرد.»

او قصد دارد به مک مولین رای دهد.

در هشتاد مایل (۱۲۹ کیلومتر) شمال در حراج گاوهای خردسال در اوگدن، لی چکمه های گاوچران شترمرغ می پوشد و روی صندلی تاشو چمباتمه می زند. او با اختلاط با رای دهندگان پس از خرید گوسفند در حراج، تصدیق می کند که رقابت، پویایی سنتی دو حزبی را به چالش می کشد، اما به نکات رایج صحبت های جمهوری خواهان پایبند است: هزینه های دولت، تورم و نظرسنجی ها که نشان دهنده عدم تایید گسترده جو بایدن است.

در پاسخ به سوالی درباره مهم ترین مسائل انتخابات میان دوره ای، لی بارها پاسخ های خود را با اشاره به اینکه مک مولن “از حمایت، حمایت و بودجه حزب دموکرات برخوردار است” داد.

لی، منتقد سابق رئیس جمهور سابق که حتی در اعتراض به ترامپ در سال ۲۰۱۶ به مک مولن رای داد، اولتیماتوم مک مولن در مورد افراط گرایی را رد می کند و می گوید که نژاد آنها کمتر به ترامپ ارتباط دارد تا بایدن.

ترامپ در رای گیری نیست. “این در مورد او نیست.” او به من گفت، در حالی که در مغازه گاوفروشی قدم می زد، از تأثیر تورم بر قیمت خوراک و سوخت صحبت کرد.

مردم یوتا نسبت به وضعیت وحشتناکی که جو بایدن به ارمغان آورده است و وضعیت وحشتناکی که اکنون با تورم و همه چیزهای ناشی از آن با آن مواجه هستیم، بسیار احساس می کنند.

مک‌مولن اذعان می‌کند که موضوعاتی مانند تورم و حقوق سقط جنین، محورهای رقابت‌های سنا در سراسر کشور هستند. با این حال، مبارزات انتخاباتی او بر روی تهدیدات فزاینده ای برای دموکراسی از جانب افراط گرایان تشنه قدرت که می خواهند ترک کنند، متمرکز است. او گفت که رفع مشکلاتی مانند کیفیت هوا در نزدیکی دریاچه نمک بزرگ یا شهرهای شناور زغال سنگ در شهرستان کربن که از نظر اقتصادی دچار رکود است، بدون یک دموکراسی نماینده کارآمد دشوار خواهد بود.

مک مولن توضیح می دهد: “این دموکراسی است. این چیزی است که دموکراسی به ما اجازه می دهد انجام دهیم.”

اگرچه او می گوید رای دهندگانی که با آنها صحبت می کند تا حد زیادی موافق هستند که داشتن یک دولت کارآمد در واشنگتن مهم است، اما مک مولن از نظرات متناقض درون ائتلاف آگاه است که امیدوار است پشت سر او متحد شود.

او اصرار دارد که رای دهندگان کمتر از آن چیزی که مردم فکر می کنند قطبی شده اند، اما علیرغم این باور، پاسخ های مفصلی درباره موضوعات قطبی مانند سقط جنین ارائه می دهد. او در مورد “ایستادن در برابر افراط گراهایی که می خواهند زنان را جرم انگاری کنند” صحبت می کند و ممنوعیت سقط جنین را که از تجاوز مستثنی نیست، رد می کند، اما می گوید که “همه پاسخ ها را ندارد” به جای اینکه بگوید سقط جنین باید قانونی باشد. و زمانی که نه.

درست مانند لی، که اغلب از حمایت مک مولن از حزب دمکرات یاد می کند، مک مولن اغلب موضع خود را در مورد مسائل با اشاره به “ائتلاف ما” توضیح می دهد – گروهی که به گفته او همان گروهی است که از سناتور حمایت می کند. میت رامنی شامل دموکرات‌ها، جمهوری‌خواهان میانه‌رو و مستقل‌ها می‌شود.

او گفت که ائتلاف از سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های مدرن‌تر نیز حمایت می‌کند، اما از زمانی که دموکرات‌ها کنترل واشنگتن را در دست گرفتند، موضع خود را در مورد هزینه‌های میلیاردی زیرساختی روشن نکرده است.

لی می‌گوید هزینه‌های مربوط به نمایشگاه وبر کانتی که اخیراً تصویب شده است، تورم را افزایش می‌دهد و نقش دولت را در زندگی روزمره گسترش می‌دهد.

او به من گفت: «اگر حزبی که از شما حمایت کرد، حمایت مالی کرد و از شما حمایت کرد، در زمانی که ما در حال تجربه رکود و تورم افسارگسیخته هستیم، ۷۵۰ میلیارد دلار خرج کرده است، این کار بزرگی است. مک مولن.

اگرچه رای “نه” مکرر لی به قوانین دو حزبی انتقاداتی را برانگیخته است، اما لشکر جمهوری خواهان یوتا او را دوست دارند که او را “مبارز” می نامند و او را دوست دارند که نمی ترسد واشنگتن را ناراحت کند.

او برای ما می جنگد و حرف های ما را می گیرد و خیلی جدی می گیرد. نه مانند دیگر سیاستمدارانی که به ما دروغ می گویند و کارهای متفاوتی انجام می دهند، مانند میت رامنی.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر