بازیافت بخشی از برنامه مراقبت از خود من است – بهبود سلامت و آموزش شخصی Los Altos


عجیب است، اینطور نیست؟ چرا بازیافت را مراقبت از خود می دانم؟ با من بمان، امیدوارم منطقی باشد.

چطوری شروع کردی

در ژوئن سال گذشته در سفری به پورتو والارتای مکزیک به خانواده دیگری پیوستیم. روزها را در آب گذراندیم. مقدار پلاستیکی که جمع کردیم شگفت انگیز بود. درب بطری، بسته های دیسک جداگانه، حلقه های ۶ بسته، و مورد علاقه شخصی من – کیسه زباله سیاه و بزرگی که در حین ترال پر می کنیم.

آب بسیار زیبایی بود، اما پر از زباله بود. من هم مانند شما، پست‌های اینستاگرام و اخبار مربوط به تلاش‌های پاکسازی اقیانوس را دیده‌ام، اما باید بگویم، به‌عنوان فردی که «زیر ساحل» در نیوجرسی بزرگ شده‌ام، با دیدن مقدار پلاستیکی که روزانه از اقیانوس خارج می‌کنیم، هستم. تأثیر عمیقی بر من گذاشته است – برای امروز و برای آینده واقعاً ناراحتم کرد. سپس تصمیم گرفتم تلاش خود را برای کاهش استفاده از بسته بندی های غیرقابل بازیافت دو چندان کنم و در مورد نحوه صحیح بازیافت بیشتر بیاموزم.

برخی تغییرات آسان و شگفت آور در مصرف

من قبلاً برای مدتی با استفاده از مرجان‌ها و کرم‌های ضد آفتاب سازگار با محیط زیست، مراقبت از پوست ایمن، بازیافت و کمپوست تلاش کرده بودم تا تأثیرات محیطی خود را کاهش دهم، اما می‌دانستم که می‌توانم کارهای بیشتری انجام دهم. تصادفا، Beautycounter، فروشنده ایمن مراقبت از پوست من برای سال ها، شروع به تبدیل بسته بندی خود از پلاستیک به شیشه کرد. خمیر دندان Bite را پیدا کردم که در بطری های شیشه ای می آید و در ظروف ۱۰۰% قابل کمپوست بسته بندی می شود. آیا می دانستید سالانه حدود ۱ میلیارد لوله خمیر دندان به محل های دفن زباله فرستاده می شود؟

وقتی صحبت از محل دفن زباله شد، لوازم نظافت نیز در لیست هدف من بود. من می‌خواستم محصولاتی را پیدا کنم که سازگار با محیط زیست، کارآمد باشند و کمترین سهم را در دفن زباله‌ها داشته باشند. سوپرنچرال تمام کادرها را علامت زد. آنها به خوبی کار می کنند، خانه پس از استفاده بوی خوبی می دهد، و ظروف شیشه ای با بسته بندی غلیظ هستند که در بطری های شیشه ای کوچک و مقوا ارسال می شوند.

شادی و ارتباط آن با مراقبت از خود

اما این پست در مورد مراقبت از خود است، نه تبلیغ محصول، بنابراین ممکن است بپرسید، لینک چیست؟ این سؤال سؤال دیگری را ایجاد می کند که “به هر حال خودمراقبتی چیست؟”. پاسخ ساده به این سوال این است که خودمراقبتی فعالیت‌ها یا اعمالی است که شما عمداً در آن شرکت می‌کنید تا شادی را در قلب خود ایجاد کنید. بنابراین، تغییر به محصولات ایمن و پایدار چگونه برای من شادی می‌آورد؟ هر روز صبح، شیشه‌های صورتی زیبای سیستم Beautycounter’s Countertime خود را به همراه بطری شیشه‌ای ساده‌ام حاوی تکه‌های خمیر دندان Bite می‌بینم، و با یادآوری تغییرات کوچک، روزم را با احساس خوش‌بینی شروع می‌کنم که در آن لحظه خوشحالم می‌کند. . هر بار که از سوپرنچرال برای پاک کردن میزها یا لوازم خانگی خود استفاده می کنم، از دست زدن به یک بطری شیشه ای لذت می برم و با رایحه ای تازه و طبیعی که پس از تمیز شدن سطح باقی می ماند، پاداش می دهم. من مطمئن هستم که این احمقانه به نظر می رسد، اما در لحظات گذرا که به طور روزانه با این محصولات تعامل دارم، احساس واقعا خوبی دارم.

حوزه پنجم بهبود سلامت

خودمراقبتی منطقه ای است که اغلب برای بهبود سلامت نادیده گرفته می شود. از سوی دیگر، چه کسی نمی خواهد در مراقبت از خود سرمایه گذاری کند؟ از طرف دیگر چه کسی وقت دارد؟ درست مانند چهار زمینه دیگر بهبود سلامت، در مورد داشتن زمان نیست. بحث تخصیص زمان است. سلامتی ما نمی تواند صبر کند تا زندگی کمی کمتر شود. و مانند تهیه غذا یا بهداشت خواب، مراقبت از خود یک عادت است. این می تواند شامل یک سرمایه گذاری بزرگ در زمان باشد، می تواند اقدامات کوچک و عمدی باشد که به طور مکرر انجام می شود، یا می تواند ترکیبی از این دو باشد. برنامه مراقبت از خود هرچه که باشد، به یاد داشته باشید که اتخاذ عادات جدید دشوار است. فرض کنید تصمیم دارید هر روز یک دفتر خاطرات پنج دقیقه ای بگیرید – در روز اول ممکن است فقط ده دقیقه وقت صرف کنید تا بفهمید چه چیزی بنویسید! اما وقتی شروع به نوشتن دفتر خاطرات می کنید، طبیعی تر می شود و زمان کمتری می گیرد.

آخر هفته گذشته سطل مراقبت از خود را با گذراندن یک شنبه شب با گروهی از دوست دخترها برای یک شب فیلم در کالج خود پر کردم – ما (در بشقاب های قابل کمپوست) خوردیم، صحبت کردیم و خندیدیم. در نقطه ای از غروب، از هر یک از آنها پرسید: “چرا این کار را بیشتر انجام نمی دهیم؟”

پاسخ ساده است، ما وقت نمی گذاریم. اگر منتظر “شب فیلم” بعدی خود باشم تا جعبه مراقبت از خود را بررسی کنم، ممکن است مدت زیادی منتظر بمانم، بنابراین در این مدت، راه های کوچکتر و ساده تری برای گنجاندن مراقبت از خود در برنامه روزانه خود پیدا کرده ام: استفاده از محصولات مراقبت از پوست که برای من خوب هستند، برای محیط زیست مفید هستند و در بطری های شیشه ای رز رنگ هستند، احساس خوبی به من می دهند. نیش خمیردندان زغال فعال که لوله‌ها را از محل دفن زباله دور نگه می‌دارد و بطری‌های صورتی مراقبت از پوست را به خوبی روی پیشخوان حمام من تکمیل می‌کند. استفاده از محصولات خانگی که رایحه ای تمیز و طبیعی از خود به جا می گذارند که به من یادآوری می کند که از خودم و خانواده ام مراقبت می کنم و هر کاری از دستم بر می آید برای کره زمین انجام می دهم. اگرچه برنامه من کامل نیست، گنجاندن این عناصر در برنامه روزانه من به عنوان یک کاتالیزور برای در نظر گرفتن اقدامات و انتخاب های من در هر پنج زمینه عمل می کند و در عین حال اطمینان می دهد که مراقبت از خود نادیده گرفته نمی شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر