با این حرکات نابغه، نتفلیکس می تواند بار دیگر به یک دارایی فوق العاده در حال رشد تبدیل شود


۲۰۲۲ پس از اینکه برنده اصلی سرمایه گذاران در دهه گذشته بوده است، زنگ بیداری است نتفلیکس (NFLX -۱.۳۷٪). دو فصل متوالی از دست دادن مشترکین، همراه با رشد فروش تک رقمی سال به سال، باعث کاهش موجودی در سال جاری شده است. جنگ‌های استریم هرگز داغ‌تر نبوده‌اند، با فهرستی به ظاهر بی‌پایان از خدمات رقیب که برای جلب توجه محدود مصرف‌کننده رقابت می‌کنند.

نتفلیکس به خوبی از چالش های پیش روی خود آگاه است، اما این شرکت اقدامات ارزشمندی را در آستین های خود انجام داده است. در اینجا دو استراتژی اصلی وجود دارد جریان تیم اجرایی غول پیکر برای افزایش درآمد مستقر خواهد شد.

معرفی یک ردیف اشتراک ارزان تر بر اساس تبلیغات

در شش ماه اول سال ۲۰۲۲، نتفلیکس ۱.۲ میلیون مشتری را از دست داد. علاوه بر این، فروش در سه ماهه اول و دوم به ترتیب تنها ۹.۸ درصد و ۸.۶ درصد افزایش یافته است. بنابراین جای تعجب نیست که بزرگترین مزیت دو نسخه مالی نتفلیکس در سال جاری این است که این شرکت باید راهی برای احیای مجدد رشد بیابد.

مدیریت مدت‌هاست که ایده ارائه گزینه‌ای با پشتیبانی از تبلیغات در پلتفرم خود را رد کرده است، زیرا فکر می‌کردند این امر باعث کاهش تجربه مشاهده می‌شود. با این حال، سرویس های پخش دیگر مانند HBO Max، Hulu و Peacock قبلاً این مسیر را انتخاب کرده اند. و اکنون، مطمئناً برای نتفلیکس که در حال تجربه آرامش پس از همه‌گیری است، بی‌معنی به نظر می‌رسد.

با ۲۲۱ میلیون مشترک تا ۳۰ ژوئن، نتفلیکس بدون شک پایگاه کاربری عظیمی دارد و آن را به بزرگترین سرویس پخش استریم تبدیل می کند که اکنون می توان از تبلیغات درآمد کسب کرد. این شرکت اخیراً اعلام کرده است که این کار را انجام خواهد داد با یک غول فناوری شریک شوید مایکروسافت تحت این تلاش‌ها، هدف نهایی نتفلیکس ایجاد تبلیغات در سرویس استریم خود است که بهتر و مرتبط‌تر از تبلیغات در تلویزیون خطی سنتی برای مصرف‌کنندگان باشد و در عین حال در هدف قرار دادن بینندگان به بازاریابان مؤثرتر باشد.

این حرکت می تواند به جذب مشترکین حساس به قیمت بیشتر به این سرویس کمک کند، در حالی که درآمد قابل توجهی از فروش تبلیغات ایجاد می کند. نتیجه محتمل یک شرکت بزرگتر است که سود بیشتری ایجاد می کند، که سهامداران با آغوش باز از آن استقبال می کنند.

نتفلیکس قصد دارد در اوایل سال ۲۰۲۳ یک لایه مبتنی بر تبلیغات را معرفی کند.

رمز عبور خود را لغو اشتراک گذاری کنید

استراتژی مهم و واضح دیگری که تیم رهبری نتفلیکس می تواند برای دستیابی به رشد بیشتر دنبال کند، سرکوب نزدیک به ۱۰۰ میلیون خانوار در سراسر جهان است که در حال حاضر گذرواژه های حساب های دیگر را به اشتراک می گذارند. مشابه حرکتی که قبلاً مورد بحث قرار گرفت، مدیریت از لحاظ تاریخی کمتر مشتاق حل این موضوع بوده است. اما در زمان‌های پر استرس مانند امروز، زمانی که ثبت‌نام اعضای جدید به طور فزاینده‌ای دشوار می‌شود، تمرکز بر یافتن راه‌هایی برای افزودن مشتریان به هر وسیله‌ای است.

از ماه مارس سال جاری، نتفلیکس برنامه ای را در شیلی، کاستاریکا و پرو برای تبدیل مشترکان رمز عبور به حساب های پولی آغاز کرد. بسیاری از مشتریان ذکر شده است چقدر کل روند گیج کننده بودبا اشاره به راهکارهای هوشمند برای ادامه عدم پرداخت هزینه خدمات. در ماه جولای، نتفلیکس آزمایش رویکرد متفاوتی را در آرژانتین، جمهوری دومینیکن، السالوادور، گواتمالا و هندوراس آغاز کرد.

نمی‌دانم چقدر طول می‌کشد تا نت‌فلیکس از ۱۰۰ میلیون خانواده جهانی که گذرواژه‌ها را به اشتراک می‌گذارند، درآمد کسب کند، اما دوباره، به نظر می‌رسد این حرکت اکنون انجام شده است. به عنوان مثال، در ایالات متحده و کانادا، سودآورترین منطقه برای شرکت با میانگین درآمد ماهانه هر عضو در سه ماهه دوم ۱۵.۹۵ دلار، تخمین زده می شود که ۳۰ میلیون خانواده به اشتراک گذاری رمز عبور وجود دارد. فرصت درآمدی استفاده نشده عالی است.

به نظر می رسد ارائه یک ردیف اشتراک تبلیغاتی کم هزینه نیز یک حرکت عالی برای تبدیل مشترکان رمز عبور به مشتریان پولی باشد. این فریلنسرها به جای ترک کل اکوسیستم نتفلیکس اگر نمی توانند یا نمی خواهند بیشتر بپردازند، می توانند برای ادامه تماشای نمایش ها، فیلم ها و مستندهای مورد علاقه خود به گزینه ارزان تری روی بیاورند. هزینه نتفلیکس برای خدمت به یک مشتری دیگر تقریباً صفر است، بنابراین حفظ جریان درآمد باید در اولویت باشد.

در حالی که این ابتکارات ممکن است به مدل کسب و کار پیچیدگی بیافزایند، به نظر می رسد که گسترش طبیعی تکامل شرکت باشد. از ارسال دی‌وی‌دی تا گسترش در خارج از کشور و پخش محتوای اصلی گرفته تا انتشار بازی‌های ویدیویی، نتفلیکس همیشه متوجه شده است که چگونه در مواقع نیاز حرکت کند. سرمایه گذاران باید مراقب عملکرد آخرین استراتژی های شرکت باشند، زیرا اگر آنها خوب عمل کنند، سهام نتفلیکس می تواند افزایش یابد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر