برخورد با جوانی و تربیت می تواند قاتلان زنجیره ای را شناسایی و از بین ببرد – Single 100


پلیس استاکتون، کالیفرنیا، وسلی براونلی را در ارتباط با شش قتل غیرقانونی مردان بین ۲۱ تا ۵۴ سال در چند ماه گذشته دستگیر کرده است. پنج نفر از شش نفر لاتین تبار بودند. براونلی از یک خانه خراب می آید و سابقه کیفری دارد که به دهه ها قبل برمی گردد. او در سن ۱۴ سالگی و دوستانش به یک دختر ۱۴ ساله تجاوز کردند. اگر به خاطر این قتل محکوم می شد، اعدام نمی شد، اما دهه ها را در سیستم زندان کالیفرنیا با تماشای تلویزیون، وزنه زدن و نفس کشیدن سپری می کرد، کارهایی که قربانیانش دیگر انجام نمی دهند.

FBI به ما می گوید که تقریباً ۵۰۰ قاتل زنجیره ای همیشه در بین ما زندگی می کنند، اگرچه اکثر آنها غیرفعال هستند. بیشتر آنها مرد هستند و رابطه غیرعادی با مادرشان دارند. با این حال، یک مطالعه گزارش شده در اهل نیویورک میگه ۲۰۰۰! فاجعه این است که اگر والدین، معلمان و پزشکان مشکلات خود را تشخیص می دادند، می توانستند زودتر تشخیص داده شوند.

آمریکایی ها همیشه از دستگیری یک قاتل زنجیره ای و به دنبال آن دستگیری، معلولیت، تجاوز و قتل بسیاری از قربانیان بی گناه، شوکه، گیج و مبهوت می شوند. این سوال همیشه مطرح می شود: “چرا کسی باید کاری تا این حد ظالمانه انجام دهد؟” پاسخ هایی مانند «او را مورد آزار و اذیت قرار دادند»، «او قبلا مواد مخدر می کرد» یا «او دیوانه بود» خواهد آمد، و مطمئناً، این ها پاسخ هستند، اما آنها فقط پاسخ های جزئی هستند.

هر فردی روی زمین دارای طبیعت شیطانی است که در شرایط مناسب قادر به انجام هر کاری است.

در رومیان ۳، خدا بر ضد انسان استدلال کرد و نیاز او به نجات را ثابت کرد. پولس در رومیان ۶:۲۳ نوشت: “زیرا مزد گناه مرگ است، اما عطای خدا حیات جاودانی به واسطه خداوند ما عیسی مسیح است. در رومیان ۱۰:۱۳ آمده است: “هر که نام خداوند را بخواند. نجات خواهد یافت.» این پاسخ به مشکلات اصلی بشر است.

ذات گناه‌آمیز انسان توضیحی کوتاه، مؤکد و ساده است – اما نه بهانه یا توجیهی – برای همه گناهان، از جمله قتل‌های زنجیره‌ای. دلیل واقعی تجاوز جنسی، قتل، زنا، دزدی، شهوت و خشم انسان این است که مردم ذاتا شرور هستند. اما چرا فقط درصد کمی از مردم مرتکب قتل های زنجیره ای می شوند؟ دلایل ثانویه زیادی برای قتل های زنجیره ای وجود دارد و ما باید درک کنیم که چرا فقط تعداد کمی از افراد به قاتل زنجیره ای تبدیل می شوند. همه این ذاتا شیطانی است و ما باید بتوانیم قاتلان زنجیره ای را زود شناسایی کنیم.

بر اساس دایره المعارف مرگ و تجربه انسانیقاتل زنجیره ای به کسی گفته می شود که در مدت بیش از یک ماه سه یا چند نفر را به قتل رسانده باشد و بین قتل ها فاصله باشد. این انگیزه معمولاً مبتنی بر رضایت روانی (اغلب جنسی) است، اگرچه این انگیزه ها ممکن است شامل خشم، هیجان، پول و توجه نیز باشد. علاوه بر این، ۴۰ درصد از آنها دستگیر نشده اند.

مایکل اچ. Stone، MD، در O آناتومی شر انگیزه قاتلان زنجیره ای به طور کلی به چهار دسته تقسیم می شود: اولی، رویایی است که به نظر می رسد قتل از طرف خدا یا شیطان یا صداهای مرموز است. دومی پیام گرا است که به دنبال خلاصی جهان از شر همجنس گرایان، روسپی ها، مسیحیان، یهودیان و غیره است. نفر سوم لذتی است که از کشتن لذت می برد. چهارم تلاش برای کنترل دیگران است. دسته ها تا حد زیادی همپوشانی دارند.

آیا این طبیعت یا پرورش است که رفتار پرخاشگرانه و قاتل را تعیین می کند؟ به عبارت دیگر، آیا “دانه بد” واقعی است؟ آیا برخی از فرزندان رفتارهای نامناسب و حتی مجرمانه (غیر از گناه اصلی) را از والدین خود به ارث می برند؟ مطالعه ای که بر روی گروهی از روانپزشکان که در کودکی به فرزندخواندگی پذیرفته شده بودند متمرکز شد، نشان داد که تعداد بستگان بیولوژیکی آنها چهار تا پنج برابر بیشتر است. احتمال دارد روانی بودن در مقایسه با افراد عادی! محققان خاطرنشان می کنند که “دانه های بد در محیط های بد رشد می کنند.” خوب، این یک امر داده شده است. من متقاعد شده ام که این طبیعت یا تربیت نیست، بلکه طبیعت است و پرورش این موضوع نیاز به تحقیق عمیق تری دارد و به اصل موضوع می رود. چه طبیعت و چه چوپان، هر فردی باید پاسخگوی اعمال خود باشد.

قاتلان زنجیره ای بیوگرافی های خونین وحشتناکی نوشته اند که توجه مردم عادی و شایسته را می طلبد.

دکتر. اچ اچ هولمز اولین قاتل زنجیره ای آمریکایی در دهه ۱۸۹۰ بود. او به کشتن ۲۷ نفر اعتراف کرد، اما ادعا کرد که دیگر نمی تواند از کشتن مردم خودداری کند «تا آنجا که شاعر می تواند آنها را به آواز خواندن تشویق کند». مانند اکثر قانون شکنان، او از پذیرش مسئولیت جنایات خود سرباز زد.

دکتر. هارولد شیپمن را پرکارترین قاتل زنجیره ای تاریخ معاصر می دانند. او یک پزشک بریتانیایی بود که بیش از ۲۰۰ بیمار خود را کشت. او از زیردستان خود در بیمارستان متکبر و خواستار بود و با وجود اینکه شواهد بسیار زیاد بود هرگز به گناه خود اعتراف نکرد. او سرانجام در سال ۲۰۰۴ خود را در سلولش حلق آویز کرد.

موضوع مشترک تقریباً همه قاتلان زنجیره ای این است که آنها در جوانی با حیوانات ظلم می کردند. مطالعه کوهن (کوهن، دبلیو.، گزارش کنگره، ۱۴۲ (۱۴۱)، ۳ اکتبر) تأیید کرد که ۴۶ درصد از محکومان قتل عام به شکنجه حیوانات اعتراف کردند. مطالعه دیگری نشان داد که در هر مدرسه تیراندازی بین سال های ۱۹۹۷ و ۲۰۰۱، همه متخلف پسری بود که مرتکب یک یا چند مورد حیوان آزاری شده بود! بیش از ۹۰ درصد قاتلان زنجیره ای مرد هستند.

یک مطالعه پلیس در استرالیا نشان داد که “۱۰۰ درصد از مجرمان جنسی مورد تحقیق سابقه ظلم به حیوانات را داشته اند”. محققان این را یک پرچم قرمز در برابر پس‌زمینه متجاوزین و قاتلان زنجیره‌ای می‌دانند. نظر رابرت کی. رسلر، یک مامور FBI، گفت: “اینها بچه هایی هستند که هرگز یاد نگرفتند سوراخ کردن چشم یک توله سگ اشتباه است.” پدر و مادر این بچه ها کجا بودند؟ چرا باید به کودک معمولی گفته شود که کشیدن چشم توله سگ اشتباه است؟

دکتر. راندال لاک‌وود گزارش می‌دهد که محققان و همچنین اف‌بی‌آی و سایر آژانس‌های مجری قانون «آدم‌های حیوانی را با خشونت خانگی، کودک آزاری، قتل‌های زنجیره‌ای و قتل‌های اخیر توسط دانش‌آموزان مرتبط دانسته‌اند».

در مطالعه ای بر روی ۵۷ خانواده تحت درمان با حوادث کودک آزاری، انجمن انسان دوستانه آمریکا گزارش داد که ۸۸ درصد آنها نیز حیوانات را مورد آزار قرار داده اند.

مطابق با مجله نیویورک تایمز (۷ آگوست ۱۹۹۱)، اف بی آی فاش کرد که سابقه ظلم به حیوانات ویژگی است که به طور مرتب در فایل های رایانه ای متجاوزان و قاتلان زنجیره ای ظاهر می شود.

آلن آر. او یک پسر را کشت.»

هارولد هاول، Ph.D. انجمن بشردوستانه ایالت نیویورک نوشت: “هر سال ۴۰۰۰ کودک زیر ۱۸ سال دیگر کشته می شوند و ۵۰۰۰ دیگر خودکشی می کنند. تقریباً همه آنها مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و در سنین پایین شروع به آزار حیوانات کردند. به نظر می رسد شواهد نشان می دهد که تمام سریال ها قاتلان در کودکی مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند و همه آنها تقریباً حیوانات را شکنجه می کردند! به نظر من قاتلان زنجیره ای در خانه توسط والدینی تنبل، بی توجه، بی توجه یا بی پروا ساخته می شوند.

مارگارت مید، انسان شناس می گوید: «یکی از خطرناک ترین اتفاقاتی که ممکن است برای کودک بیفتد، کشتن یا شکنجه حیوان و فرار از آن است. این یکی از معدود دفعاتی است که من با لوپی مید موافقم و اگر منظورش موش باشد هم موافق نیستم. کشتن موش یا موجودی مشابه رفتار خوب و طبیعی دارد. با این حال، شکنجه همیشه یک هشدار شوم است. چرا هر والدین عاقلی حتی به این فکر می‌کنند که به کودک اجازه «فرار» از آزار را بدهد؟ این شکست به تولید یک قاتل زنجیره ای کمک می کند.

فعالان حقوق حیوانات به بچه ها یاد می دهند که چگونه عنکبوت ها را از وان حمام نجات دهند، در حالی که من به بچه ها یاد می دهم که هر عنکبوت، مگس، پشه و جیرجیرک را که می بینند، پا بگذارند. بر اساس آموزه های کتاب مقدس، باید به کودکان آموزش داد که بین درست و نادرست تشخیص دهند، بحث کنند و انتخاب کنند. در حالی که خوردن حیوان قابل قبول است، توهین به هر موجودی اشکالی ندارد.

قتل دسته جمعی ۱۳ نفر و زخمی شدن ۲۰ نفر دیگر در دبیرستان کلمباین در کلرادو توسط دیلن کلبولد و اریک هریس نشان می دهد که این پسرها برای کشتن آنها تا بزرگسالی صبر نکردند. آنها در نوجوانی از سوء استفاده از حیوانات به کشتن همکلاسی های خود پیشرفت کردند.

در مورد کیپ کینکل ۱۵ ساله از اورگان نیز همین امر صادق است. کیپ والدین و دو همکار خود را کشت و ۲۲ نفر دیگر را زخمی کرد. لوک وودهام، ۱۶ ساله، از پرل، می سی سی پی، مادر و سه همکلاسی خود را به قتل رساند. خوزه هرناندز ۱۷ ساله پدر، مادر، برادر ۶ ساله و برادر ۸ ماهه خود را کشت. جیم هاردی ۱۷ ساله و دوستانش پسری را تا حد مرگ کتک زدند تا ببینند چه شکلی است.

همه آنها به شکنجه حیوانات معروف هستند. هیچکس کاری در این مورد انجام نداد. حقایق قویاً حاکی از آن است که همه قاتلان زنجیره ای حیوانات را در کودکی پس از آزار و اذیت یا مشاهده خشونت در خانه شکنجه می کردند. این واقعیت نشان می دهد که قاتلان در میان ما قبل از کشته شدن قابل شناسایی هستند.

مطالعات مختلف به طور مداوم نشان داده اند که قاتلان دسته جمعی در خانه ساخته می شوند. اگر بچه ها ببینند که والدینشان با همسرشان بدرفتاری می کنند، ممکن است کودک این رفتار را تقلید کند. در واقع، آمار نشان می دهد که ۳۰ درصد از کودکانی که شاهد خشونت خانگی هستند، همان خشونت را علیه حیوانات خانگی خود انجام می دهند. در صورت عدم تشخیص یا درمان، این پرخاشگری علیه سایر کودکان و بعداً علیه بزرگسالان جدی تر می شود. کودکانی که مورد آزار جسمی قرار گرفته اند (نباید با انضباط عادی دوران کودکی اشتباه شود) اغلب حیوانات را شکنجه و می کشند.

ممکن است توضیحاتی برای حیوان آزاری کودک وجود داشته باشد که نشان دهنده حضور یک قاتل زنجیره ای در حال ظهور نباشد. کودکان خردسال یا نابالغ (در سن چهار سالگی و معمولاً پسران) اغلب می خواهند بدانند “حیوان چگونه کار می کند” و در نتیجه باعث ایجاد درد می شوند. برخی از کودکان نمی دانند که حیوانات درد دارند زیرا آنها را به عنوان اسباب بازی می بینند. برخی دیگر از روی کسالت از حیوانات سوء استفاده می کنند، به همین دلیل است که کودکان مجبور به انجام کارهای خانه، تکالیف، نظارت و غیره می شوند. توضیح دیگر برای سوء استفاده، فشار همسالان برای پیوستن به یک باند است. برخی دیگر سعی می کنند شناسایی کنند که چه کسی با سوء استفاده از حیوان یا کودک کوچکتر آنها را آزار داده است.

اگرچه همیشه نمی توان پیش بینی کرد که یک کودک به عنوان یک قاتل زنجیره ای بزرگ می شود، سه علامت هشدار دهنده رفتار روانی در آینده شکنجه حیوانات، ادرار غیر ارادی طولانی مدت و میل غیرقابل کنترل برای ایجاد آتش سوزی است. جرم شناسان این علائم را دارند قتل سه گانه. برخی از جرم شناسان و روان شناسان معتقدند که ترکیب دو یا چند رفتار از این سه رفتار، خطر بروز رفتارهای خشونت آمیز را در بزرگسالی افزایش می دهد. در حالی که بسیاری از کودکان در رختخواب خیس می‌شوند، این رفتار ممکن است نشانه‌ای از یک حالت انحرافی عمیق‌تر زمانی باشد که بعد از ۱۲ سالگی ادامه یابد. شرلی لین اسکات در چه چیزی باعث می شود قاتلان زنجیره ای تیک بزنند؟? بیش از ۶۰ درصد از قاتلان زنجیره ای در نوجوانی هنوز در رختخواب شب ادراری می کردند.

در تمام تیراندازی های سال های اخیر یک موضوع مشترک وجود دارد.» هارولد اس. کوپلویچ، مدیر مرکز مطالعات کودک در دانشگاه نیویورک. شما کودکی دارید که نشانه های پرخاشگری نسبت به همسالان، عشق به آتش، ظلم به حیوانات، انزوای اجتماعی و بسیاری از علائم هشدار دهنده دیگر را نشان می دهد که مدرسه نادیده می گیرد.

قاتلان سریالی توسط والدین بی توجه، بدرفتار و اغلب ظالم تولید می شوند و والدین، مربیان و پزشکان باید تشخیص و کاهش مشکل را در اولویت قرار دهند.

لازم نیست قاتلان زنجیره ای بالقوه به قاتل تبدیل شوند، اما نجات آنها و قربانیانشان به شجاعت، تعهد و شجاعت نیاز دارد.

پیوند به مقاله انتشار اصلی و مقالات بیشتر توسط Don Boys, Ph.D.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر