بریتانیا امروز قبل از موج گرمای مورد انتظار گرمتر از لس آنجلس خواهد بود


بریتانیا قرار است روز جمعه (۸ ژوئیه) گرمتر از لس آنجلس باشد و دمای هوا در برخی مناطق به ۲۸ درجه سانتیگراد برسد.

این بالاتر از شهر آمریکایی است که پیش بینی می شود امروز دارای رتبه ۲۷ درجه باشد، و همچنین از مقاصد اصلی تعطیلات اروپا مانند سنت تروپز، ماربلا و سانتورینی.

اداره هواشناسی اعلام کرد که روند ادامه دماهای بالا طی چند روز آینده آغاز خواهد شد، به این معنی که بریتانیایی ها ممکن است در یک موج گرما رسمی غرق شوند.

انتظار می‌رود لندن، جنوب شرق و شرق در روز جمعه شاهد بیشینه‌های ۲۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۶ درجه سانتی‌گراد باشند، در حالی که در جنوب غرب با ۲۵ درجه سانتی‌گراد کمی خنک‌تر خواهد بود.

میدلندز و شمال غرب نیز ۲۵ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود، در حالی که ولز می تواند ۲۴ درجه سانتی گراد باشد.

روزهای شنبه و یکشنبه کمی خنک‌تر می‌شود، البته در شمال غرب کمی ابر و بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

بریتانیا سه هفته پیش موج گرما را تجربه کرده است و ۱۷ ژوئن گرم ترین روز سال تاکنون بوده است.

اداره هواشناسی گرگ دیورست گفت: “در طول این هفته، بیشتر هفته آینده، دما بالاتر از حد متوسط ​​و به طور محلی بسیار گرم و گاهی گرم خواهد بود.”

وی افزود: طی چند روز آینده بیشترین دما عمدتاً در مناطق جنوبی و شرقی انگلیس خواهد بود. اما من فکر می کنم در آخر هفته و هفته آینده گرما احتمالاً در بریتانیا تقریباً یکسان خواهد بود.

موج گرما چیست؟

اداره هواشناسی یک موج گرما را زمانی تعریف می کند که یک سایت حداقل سه روز متوالی را ثبت کند که در آن حداکثر دمای روزانه از آستانه دمای موج گرما بیشتر شود.

به دلیل گرما هشدار بهداشتی صادر شده است

در همین حال، آژانس ایمنی بهداشت بریتانیا (UKHSA) قبل از موج گرما هشدار بهداشتی سطح ۲ صادر کرده است.

این هشدار از ساعت ۹ صبح ۱۱ ژوئیه تا ساعت ۹ صبح در ۱۵ جولای اعمال می شود و شرق انگلستان، جنوب شرق و لندن را پوشش می دهد.

در مقیاس چهار سطحی Heat and Health Alert، که برای کمک به کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در مدیریت دوره‌های دمای شدید طراحی شده است، سطح ۱ پایین‌ترین حالت هشدار و پایین‌ترین حالت هشدار است که در طول ماه‌های تابستان استفاده می‌شود.

سطح ۲، به نام هشدار و آمادگی، زمانی فعال می شود که خطر ۶۰ درصد رسیدن به آستانه دما در یک یا چند منطقه در حداقل دو روز متوالی و در نیمه شب وجود داشته باشد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر